2p

Az év első felében 484 milliárd forintjába került az államnak, hogy a magyar lakossági átlagfogyasztók támogatott és nem piaci áron jutnak hozzá a háztartási energiához.

Csökkenő bevételek mellett stagnált az MVM Csoport adózott nyeresége az év első felében – derül ki a holding pénzügyi jelentéséből, amelyet hétfőn publikáltak.

Ebből az is kiderült, hogy az év első felében az MVM a rezsivédelmi szolgáltatás biztosításáért jelentős ellentételezést kapott a magyar államtól, ennek összege 484 milliárd forint volt – vette észre az Economx.

A cégcsoport a 289/2022. (VIII. 5.) kormányrendelet „a veszélyhelyzet idején a villamosenergia és földgáz egyetemes szolgáltatás változatlan feltételek szerinti nyújtását biztosító rezsivédelmi szolgáltatásról” értelmében jogosult ellentételezésre a a rezsivédelmi szolgáltatás biztosításáért. 

Az MVM Csoport részére az év első félévében 484 milliárd forintot, azaz közel 500 milliárdot folyósított a kijelölt minisztérium, támogatásként a magyar rezsivédelmi szolgáltatás ellentételezésére.

Durva összeg ment el
Durva összeg ment el
Fotó: Depositphotos

További jelentős tétel a Debrecen Gazdasági Övezet bővítésével összefüggő infrastruktúra fejlesztésére kapott 25,7 milliárd forint összegű állami támogatás.

Az értékesítés árbevétele meghaladta a 2000 milliárd forintot, de 6,5 százalékkal elmaradt a tavalyi bázistól. Az egyéb bevételek viszont 26 százalékkal 573 milliárd forintra nőttek. Az első félévben az értékesítési árbevétel mintegy fele (1066 milliárd forint) származott földgáz értékesítésből, a második legjelentősebb tétel a villamos energia kereskedelem volt, 594 milliárd forinttal. Az exportból származó árbevétel 938 milliárd forintot tett ki. 

Az MVM működési profitja 336 milliárd forint volt, 2 százalékkal több, mint tavaly, az adózott profit 222 milliárd forinton stagnált.

Az év első felében a vállalatot működési környezetét negatívan befolyásolták a globális és regionális geopolitikai feszültségek, az infláció, valamint a lassuló európai konjuktúra. Ezek kiemelt kockázatot jelentettek, különösen az exportlehetőségek szűkülése és az energiaárak változékonysága miatt – áll a jelentésben. 

A rovat támogatója:
A rovat támogatója a Garantiqa.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Több százezer autót hív vissza a Honda a hibás légzsák miatt az Egyesült Államokban
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 17:32
Balesetveszélyes hiba miatt óriási visszahívás indult.
Vállalat Járattörlések jönnek a megugró üzemanyagköltségek miatt
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 17:16
160 európai járat esik ki a menetrendből.
Vállalat Üzentek az új kormánynak a magyar vállalkozók
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 16:39
Öt negyedév után ismét optimisták.
Vállalat A globális bizonytalanság ellenére 2026-ra is növekedést vár a Bosch
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 15:56
A 2025-ös pénzügyi évben 91 milliárd eurós árbevételt értek el, 2-5 százalékos árbevétel-növekedést várnak 2026-ra. 
Vállalat A kiskereskedelem hasít az AutoWallisnál, de a nagykernél csökkent az eladások száma
Privátbankár.hu | 2026. április 15. 11:41
Közel 10 százalékkal emelkedett a kiskereskedelemben eladott autók száma az AutoWallis Csoportnál, és a mobilitási üzletág is erős negyedévet zárt. A nagykereskedelemnél viszont néhány márka visszahúzta a teljesítményt.
Vállalat Mindenkit meglepett a JPMorgan
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 17:29
A JPMorgan Chase & Co., az egyik legnagyobb amerikai bank első negyedéves nyeresége és bevétele is felülmúlta az elemzői várakozásokat.
Vállalat Bűnösnek vallotta magát a bíróságon a történelem egyik legnagyobb csalója
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 10:22
Bűnösnek vallotta magát csalás és más pénzügyi bűncselekmények vádjában Kína korábban piacvezető ingatlanfejlesztő cége, a China Evergrande Group alapítója egy sencseni bíróság előtt – közölte a helyi bíróság kedden.
Vállalat Mészáros Lőrinc cégbirodalmánál ez várható a választás után
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 10:02
A jövőben is arra törekszenek, hogy megbízható, kiszámítható stratégiai partnerként legyenek jelen a piacon.
Vállalat Fontos szakmai szervezet nyújtott jobbkezet a Tisza-kormánynak
Privátbankár.hu | 2026. április 13. 14:40
A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) gratulált a Tisza Párt választási győzelméhez és szakmai együttműködést ajánlott.
Vállalat Hollandia remek napot szerzett Elon Musk-nak
Privátbankár.hu | 2026. április 11. 15:03
Hollandia engedélyezte a Tesla felügyelt önvezető szoftverének alkalmazását.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG