2p

Mi lesz a privát vagyonokkal?

Vagyonadó, bizalmi vagyonkezelés, alapítványok, magántőkealapok – 2026 fordulópontot hozhat.
Ne hozzon fontos döntéseket a legfrissebb információk nélkül!
Vegyen részt a Klasszis Investment & Wealth Management Summit 2026 konferencián, és hallgassa meg a legjobb szakértőket!

Részletek és Early Bird jelentkezés >>

A kanári-szigeteki Fuerteventurára és Lanzarotéra indít új járatokat Budapestről a Wizz Air.

Fuerteventurára októberben, Lanzarotéra pedig novemberben indulnak el az első járatok, amelyek hetente közlekednek majd. A légitársaság emellett 2015 vége óta üzemeltet járatokat a kanári-szigeteki Tenerifére. Az új járatnyitás okaként Váradi József azt mondta, piaci átrendeződés miatt jelentősen megnőtt a kereslet a Kanári-szigetek iránt.

A diszkont légitársaság vezérigazgatója közölte azt is, hogy a Wizz Air indul azon a pályázaton, amelyet az állam írt ki a nyugat-balkáni légi útvonalak üzemeltetésére. Hozzátette: ez olyan infrastruktúra-fejlesztést jelent, amelynek a társaság részese akar lenni, ugyanakkor még elemzik a lehetőségeket.

Az áprilisban megjelent pályázat kiírása szerint öt nyugat-balkáni útirányra várja az ajánlatokat a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium, a menetrend szerinti légi járatokat Podgorica, Pristina, Szarajevó, Szkopje, és Tirana útvonalon kell közlekedtetni közszolgáltatási szerződés (public service obligation, PSO) keretében, legalább heti 2 retúr járattal.

Felszálló ágban

A Wizz Air 2015-ben 22 százalékkal növelte utasforgalmát 19,2 millióra, jelenleg 10 repülőgépet állomásoztat Budapesten és egyet Debrecenben. A magyar piacon 30 százalékos részesedése van, a budapesti repülőtéren 2,8 millióra növelte utasszámát tavaly. A légitársaság az idén az előző évihez képest 27 százalékkal tervezi bővíteni a kapacitásait.

Életbe lépett a nyári menetrend

Üdülőparadicsomokba és világvárosokba Budapestről - indulnak a nyári fapadosok >>

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Hamar reagált a HungaroControl-vezér interjújára a Wizz Air
Privátbankár.hu | 2026. május 25. 17:33
A légitársaság határozottan cáfolja, hogy folyamatos járattörlések lehetnek nyáron. Sőt, azt írták, hogy a HungaroControl működési nehézségei miatt számos járatuk jelentős késést szenvedett a korábbi nyári szezonokban.
Vállalat Kényszerhelyzetbe hozták a dolgozók a Samsungot, a cég már bónuszokat és részvényeket is ad
Privátbankár.hu | 2026. május 25. 16:12
Az utolsó pillanatban sikerült megállapodnia a Samsung-dolgozóknak a vállalatvezetéssel, ezért végül nem tették le a munkát. A cég 20 milliárd dollárt bukhatott volna.
Vállalat Ezért nyomoznak a tiszaújvárosi Mol-robbanás után
Privátbankár.hu | 2026. május 24. 16:46
Halált okozó gondatlan veszélyeztetés gyanúja miatt indult a nyomozás.
Vállalat Vizsgálóbizottságot hoznak létre a tiszaújvárosi Mol-robbanás miatt
Privátbankár.hu | 2026. május 24. 10:11
A történteket részletesen kivizsgálják. 
Vállalat Ismert energiapiaci elemzőt igazolt le Csányi Sándor bankcsoportja
Privátbankár.hu | 2026. május 21. 15:19
Pletser Tamás ebben a hónapban váltott munkahelyet. 
Vállalat Mégsem lesz 18 napos sztrájk a Samsungnál
Privátbankár.hu | 2026. május 21. 11:26
Béremeléssel és teljesítménybónusszal tudta leszerelni az elégedetlen dolgozókat a cég.
Vállalat Jól ment az MBH-nak a 80 milliárdos különadók mellett is
Privátbankár.hu | 2026. május 21. 10:49
68 milliárd felett a nyereség.
Vállalat Egy álmot dob piacra 80 milliárd dollárért Elon Musk, rosszul járhat, aki beleugrik
Privátbankár.hu | 2026. május 21. 09:36
Durván veszteséges cégbe fektethetnek azok, akik beszállnak a SpaceX részvénykibocsátásába.
Vállalat Így ment az Autowallisnak az első negyedévben
Privátbankár.hu | 2026. május 21. 08:57
Voltak kedvezőtlen tényezők, de a hatékonyságot sikerült növelni.
Vállalat Hatalmasat szólt az Nvidia új jelentése
Privátbankár.hu | 2026. május 21. 08:23
150 százalékkal nőtt az üzemi nyereség.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG