2p

Az MVM Csoport többségi részesedést szerez Szerbia vezető energetikai kivitelező cégeiben

Az MVM Zrt. szerdán üzletrész-adásvételi szerződést írt alá a szerb Maneks Csoporttal az Energotehnika Južna Bačka és az Elektromontaža Kraljevo társaságokban meglévő 33,4 százalékos tulajdonrészének 60 százalékra történő növeléséről – tájékoztatta az energetikai társaság csütörtökön az MTI-t.

A szerb energiapiaci jelenlét erősítése az MVM Csoport egyik kiemelt célkitűzése a régióban. A kedvező piaci környezet és a folyamatban lévő privatizációk mellett Szerbia földrajzi elhelyezkedése is stratégiai jelentőségű, hiszen természetes kiindulópontként szolgálhat az MVM további balkáni terjeszkedéséhez, tették hozzá.

Az Energotehnika Južna Bačka és az Elektromontaža Kraljevo Szerbia meghatározó energetikai kivitelező vállalatai, amelyek több évtizedes tapasztalattal és kivételes szakmai referenciákkal rendelkeznek.

Az MVM Csoport 2022-ben szerzett kisebbségi tulajdonrészt a társaságokban, amivel megerősítette az MVM jelenlétét Szerbiában és a nyugat-balkáni térségben. Az akvizícióval lehetőséget teremtett arra, hogy aktív részt vállaljon a régió legnagyobb energetikai beruházásaiban – beleértve erőmű-rekonstrukciókat, megújulóenergia fejlesztéseket és okosmérő telepítéseket is. Az MVM belépését követően a társaságok árbevétele és eredményessége számottevően nőtt, így az MVM Zrt. a korábbi szerződésben biztosított vételi opciós jogával élve döntött részesedése további növeléséről.

A szükséges versenyhatósági engedélyek megszerzését követően az MVM Csoport többségi tulajdonosként folytatja együttműködését szerb partnerével annak érdekében, hogy a társaságok a régió vezető energetikai kivitelezőivé válhassanak – írták. A tranzakció zárására várhatóan 2025 harmadik negyedévében kerül sor -közölte az MVM.

A rovat támogatója:
A rovat támogatója az MVM

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Stratégiai jelentőségű megállapodásokat kötött az Egyesült Arab Emírségek vezető vállalataival a 4iG
Privátbankár.hu | 2025. július 17. 20:09
A budapesti találkozó alkalmával a 4iG Csoport az Egyesült Arab Emírségek globális vezető technológiai vállalataival, így az e& technológiai vállalattal és a Mubadala Investmenttel, a világ egyik legnagyobb szuverén stratégiai befektetési társaságával kötött előzetes megállapodásokat.  
Vállalat Üdítő számokat közölt a Pepsi
Privátbankár.hu | 2025. július 17. 15:27
 A PepsiCo Inc., a világ egyik legnagyobb üdítőital-gyártója a vártnál nagyobb profittal és nyereséggel zárta második üzleti negyedévét.
Vállalat Bajban a Renault
Privátbankár.hu | 2025. július 17. 13:04
Zuhannak az autógyártó részvényei, új vezérigazgatót is nehezen találnak. 
Vállalat Nőtt az EasyJet nyeresége
Privátbankár.hu | 2025. július 17. 12:50
Elemzők által becsült mértékben, 21 százalékkal, 286 millió fontra (383 millió dollár) emelkedett az easyJet brit fapados légitársaság adózás előtti nyeresége a június végével záródott harmadik pénzügyi negyedévében – közölte a társaság csütörtökön.
Vállalat Gigantikus profitot ért el a tajvani chipgyártó
Privátbankár.hu | 2025. július 17. 11:55
Az AI miatt nem győzik gyártani a chipeket. 
Vállalat Az EU leállítja Elon Musk X platformja elleni vizsgáltát
Privátbankár.hu | 2025. július 17. 11:52
Eközben folynak a tárgyalások az Egyesült államokkal Donald Trump büntetővámjairól.
Vállalat Olyan cég is van, amelyik jobban járt a vámokkal
Privátbankár.hu | 2025. július 17. 11:31
Ezúttal nem a covid-vakcina, hanem egy rákellenes gyógyszer volt a növekedés motorja a cégnél. 
Vállalat Nem megy jól a legendás légitársaságnak
Privátbankár.hu | 2025. július 17. 10:28
Csökkentette a nyereségre vonatkozó várakozásait a United Airlines.
Vállalat A Volvo is megszenvedte a vámokat
Privátbankár.hu | 2025. július 17. 09:23
A vámok miatt esett vissza a Volvo Cars második negyedéves üzemi eredménye. A nyereséget emellett a globális kereslet csökkenése is rontotta.
Vállalat A 4iG magas rangú kazahsztáni vezetőkkel tárgyalt
Privátbankár.hu | 2025. július 16. 18:17
Jászai Gellért, a 4iG Csoport elnöke, Magyarország nemzetközi üzleti kapcsolatok fejlesztéséért felelős rendkívüli és meghatalmazott nagykövete, valamint a 4iG Nyrt. és a 4iG Űr- és Védelmi Technológiák Zrt. vezetősége hivatalos látogatásának zárónapjához érkezett Kazahsztán fővárosában, Asztanában. A magyar delegációt Róna Ottó Iván, Magyarország kazahsztáni nagykövete kísérte.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG