3p

Az informatikai társaság az albán hatóságok jóváhagyását követően megszerezte az ALBtelecom részvényeinek 80,27 százalékát.

Tovább bővítette a Nyugat-Balkánon telekommunikációs portfolióját a 4iG Nyrt., az ALBtelecom 80,27 százalékos tulajdonrészét vásárolta meg a Çalik Holdingtól. A tranzakció részeként Törökország egyik meghatározó cégcsoportja 8 milliárd forintot meghaladó tőkeemelést hajt végre és 5 százalék alatti tulajdonrészt szerez a budapesti központú infokommunikációs nagyvállalatban. A tőkeemelést a felek közötti megállapodásban rögzített 850 forintos részvényárfolyamon hajtja végre a Çalik Holding. Az együttműködés további közös üzleti lehetőségeket nyithat a török és magyar vállalat számára a balkáni és közép-ázsiai térségben. A Çalik Holding elkötelezett Magyarország mellett, ahol a vállalatcsoport tovább növelné jelenlétét.  Az albán telekommunikációs vállalatban fennmaradó kisebbségi állami részesedést az Albán Gazdasági Minisztérium (13,78 százalék) és az Albán Posta (2,47 százalék) kezeli, amely mellett a társaság nem nevesített kisrészvényesekkel (3,48 százalék) is rendelkezik.

Jászai Gellért szerint az ALBtelecom jelentős növekedési potenciállal rendelkezik. Fotó: MTI
Jászai Gellért szerint az ALBtelecom jelentős növekedési potenciállal rendelkezik. Fotó: MTI

Az ALBtelecom a távközlés minden területén jelentős piaci szereplő, olyan 4P szolgáltató, amely Albániában piacvezető a vezetékes szolgáltatási szegmensben. A társaság jelentős növekedési potenciállal rendelkezik a mobil- és digitális megoldások területén, amely a jövőben az egyik kulcsfontosságú fejlődési iránnyá válhat.” – emelte ki Jászai Gellért, a 4iG Nyrt. elnök-vezérigazgatója, aki hozzáfűzte: „a 4iG Albánia egyik legnagyobb szakmai befektetője, amely elkötelezett a távközlési szektor fejlesztése, illetve az ország digitális átalakulása mellett.” – hangsúlyozta az elnök-vezérigazgató.

„Örömünkre szolgál, hogy a vállalat irányába elkötelezett, stratégiai befektető vásárolta meg az ALBtelecomot. Szeretném megragadni az alkalmat arra, hogy megköszönjem az ALBtelecom munkatársainak a vállalat érdekében tett erőfeszítéseiket és elhivatottságukat. Meggyőződésem, hogy az ALBtelecomra további figyelemre méltó sikerek várnak a jövőben is. Emellett bizonyos vagyok abban is, hogy a 4iG-vel való együttműködésünk számottevő értéket hordoz magában mindkét fél számára.” – mondta Ahmet Çalik, a Çalik Holding elnöke.

Az idén 110 éves ALBtelecom 743 munkavállalót foglalkoztat.  A társaság 153 ezer vezetékes hang-, 118 ezer internet-, illetve 66 ezer tévé-előfizetőjével a legjelentősebb albániai vezetékes távközlési vállalata, 405 ezer mobilelőfizetőjével pedig a harmadik legjelentősebb mobilszolgáltató. Az ALBtelecom kiemelkedő saját távközlési infrastruktúrájának része Albánia legnagyobb, 4.500 kilométer hosszúságú optikai gerinchálózata, valamint 450 saját mobilállomás.  

A felek a tranzakció értékét nem hozták nyilvánosságra.

A rovat támogatója:
A rovat támogatója az MVM

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat A 4iG SDT új vezetőket nevez ki divíziói élére
Privátbankár.hu | 2025. október 9. 08:55
A 4iG Space and Defence (4iG SDT) az elmúlt időszak intenzív növekedési stratégájának megfelelően két új területtel kiegészülve, a piaci igényekhez és tevékenységébe illeszkedő öt különálló üzletágat hozott létre, amelyek élére további hazai és nemzetközi tapasztalattal rendelkező szakemberek érkeznek.
Vállalat A TSMC remek számot közölt a harmadik negyedévre
Privátbankár.hu | 2025. október 9. 08:25
Árbevétele 32,5 milliárd dollár volt, ami meghaladja az előrejelzéseket.
Vállalat A Delta Group árbevételcsökkenéssel zárta az üzleti évét
Privátbankár.hu | 2025. október 9. 06:40
Az IT cég üzleti évének első felében még megközelítette a tavalyi első féléves kiugró üzleti teljesítményt, azonban az üzleti év második felét az IT piac további szűkülése jellemezte, ami a vállalati szektor stagnálására és az állami beruházások elhalasztása miatti keresletcsökkenésre vezethető vissza.
Vállalat Üzent a Mol: ezt várják a horvátoktól
Privátbankár.hu | 2025. október 8. 17:37
Megint üzenget a Mol és a Janaf. 
Vállalat Nagy dobás: megérkezett a Huawei legújabb termékcsaládja
Privátbankár.hu | 2025. október 8. 14:44
A Huawei új fejezetet nyitott Magyarországon.
Vállalat Küszöbön a nagy MBH-üzlet? Kiszállhat az állam a bankból
Privátbankár.hu | 2025. október 7. 12:28
Ahogy azt több mint fél éve Nagy Márton előrejelezte, megválnának a 20 százalékos részesedéstől – derült ki egy zártkörű, az intézményi befektetőknek tartott előadáson.
Vállalat Francia ügyészek vizsgálják az Apple hangsegédjét, a Sirit
Privátbankár.hu | 2025. október 6. 19:50
A francia ügyészek hétfőn bejelentették, hogy vizsgálatot indítanak az Apple Siri hangsegédje ellen, miután egy technológiai kutató panaszt nyújtott be a cég ellen, amelyben illegális adatgyűjtéssel vádolja.
Vállalat Föld körüli adatközpontot fejleszthet a 4iG 100 millió dollárért
Privátbankár.hu | 2025. október 3. 10:27
A magyar vállalat ugyanekkora összeget fektethet be az Axiom Space-be, amely Kapu Tibor űrutazásában is kulcsszerepet játszott. 
Vállalat Ég az olajfinomító! – ezúttal a Chevroné, Amerikában
Privátbankár.hu | 2025. október 3. 09:57
Korábban oroszországi és ukrán olajfinomítókban kitört tűzesetek szerepeltek a hírekben, most viszont az amerikai olajvállalat El Segundo finomítója gyulladt ki Los Angelesben.
Vállalat Még a vártnál is jobban megy a Tescónak
Privátbankár.hu | 2025. október 3. 09:16
Sikeresen vette fel a harcot a diszkontláncokkal a cég.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG