3p

Bedőlt az első és mindezidáig egyetlen kezdeményezés a magánúton beszerezhető covid-oltás biztosítására: nem fogad új regisztrációt a Nemzetközi Oltóközpont, a pénzt is visszaadják - a listát viszont megtartják, hátha mégis lesz privát vakcina.

Sajnálattal értesítjük, hogy az előregisztáció megszűnt

- olvasható a Nemzetközi Oltóközpont honlapjának COVID-19 vakcina előfoglalás menüpontján. A társaság korábban 5000 forintos regisztrációs díjért vállalta, hogy előjegyzésbe veszi a jelentkezőket, és ha valamelyik vakcina elérhető lesz a magánellátás keretei között, akkor a regisztráció sorrendjében beadja azt a jelentkezőknek.

Több vizsgálat is indult az ügyben, legutóbb a kormányhivatal fogyasztóvédelmi főosztálya jelezte: megvizsgálják, hogy a Nemzetközi Oltóközpont Kft. tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatot folytat-e azzal, hogy pénzért előjegyzést vesz fel, valamint a honlapján elhelyezett oltással kapcsolatos tájékoztatások teljes körűek és valósak-e. A társasággal szemben korábban folyt már fogyasztóvédelmi eljárás, azonban az országos oltási stratégia előrehaladtával felmerült új körülmények miatt ismét vizsgálatot indított a hatóság a céggel szemben.

Egy egészségügyi dolgozó a Pfizer-BioNTech koronavírus elleni vakcinát készíti elő. Ilyet továbbra is csak állami alkalmazottól látunk majd... (Fotó: MTI/Rosta Tibor)
Egy egészségügyi dolgozó a Pfizer-BioNTech koronavírus elleni vakcinát készíti elő. Ilyet továbbra is csak állami alkalmazottól látunk majd... (Fotó: MTI/Rosta Tibor)

28 ezer forint lett volna a Pfizer-féle védettség ára

A társaság nemrég már az oltás árát is közzétette: úgy kalkuláltak, hogy az oltás beadása 1450 forintba fog kerülni náluk, egy Pfizer–BioNTech vakcina esetében a kétszeri oltás teljes költsége mintegy 28 000 forint lett volna az előregisztrációs díjjal együtt (ebben a már befizetett 5 ezer forint is benne lett volna). Nem csak a hatóságok nem nézték jó szemmel azonban az akciót: Gulyás Gergely miniszterelnökséget vezető miniszter egy kormányinfón teljesen kizártnak nevezte, hogy magánorvosi intézményeknél Covid-oltásokra legyen lehetőség bármikor is.

Minden pénzt visszaadnak - ha mégis lesz vakcina, szólnak

A Nemzetközi Oltóközpont most azt közölte: a cég a változó jogi környezethez igazodva visszautalja a teljes befizetett összeget minden érintettnek. 

„Vannak helyzetek, amikor a szűkebb értelemben vett szervezési szempontokat felülírja az élet. Most ez történt. Bár eddigi rendszerünket egy szakmai logika mentén építettük fel, be kell látnunk, hogy az a továbbiakban meglévő formájában nem tartható fenn.” – ismertette a döntés hátterét Kámány Roland, a Nemzetközi Oltóközpont Kft. ügyvezetője a társaság közleménye szerint. 

Az eddig befizetett pénzeket egy héten belül visszautalják a jelentkezőknek. Már érkeznek is az ehhez hasonló levelek a visszatérítésről az ügyfeleknek:

Két, egyenként 5 ezer forintos regisztráció árának visszatérítéséről szóló értesítés. A jóváírás banktól függően akár több hetet is igénybe vehet. Forrás: Privátbankár.hu
Két, egyenként 5 ezer forintos regisztráció árának visszatérítéséről szóló értesítés. A jóváírás banktól függően akár több hetet is igénybe vehet. Forrás: Privátbankár.hu

A listát azonban megtartják:

"ha vakcinához jutunk, a jelenlegi sorrendben fogjuk értesíteni a pácienseket. Így tehát gyakorlatilag mindenki megtarthatja az előfoglalási jogát"

- írja a társaság. Egyúttal mindenkit arra biztatnak: regisztráljanak az állam vakcinainformációs oldalán az oltásra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Hiába a módosítások, a korrupció melegágya maradhat a közbeszerzési rendszer?
Imre Lőrinc | 2026. július 22. 08:43
Túlburjánzott, alacsony hatékonysággal működő intézmények, hiányzó felelősségi körök és a korrupció melegágya: hiába módosított a kormány a hazai közbeszerzési törvényen, a háttérrendszer reformja nélkül félő, hogy az évente 4-5 ezermilliárd forintot megmozgató piac alapjaiban nem fog megváltozni.
Vállalat Egy csapásra 13 százalékkal hízik az OTP
Privátbankár.hu | 2026. július 21. 06:13
Régiós nagypályást tudhat magáénak a bank, ha sikerrel zárul ez az ügylet.
Vállalat Akkora bírságot kapott az AliExpress, hogy a Holdról is látszik
Privátbankár.hu | 2026. július 20. 12:57
Nem jártak el kellő gondossággal. 
Vállalat Odavertek a kerozinárak és a vonakodó utasok a Ryanair profitjának
Privátbankár.hu | 2026. július 20. 12:46
Azt meg még nem látják, mi jöhet a második félévben.
Vállalat Nagy bejelentés a Teslától – magához tér az európai villanyautópiac?
Privátbankár.hu | 2026. július 19. 10:39
Jó évre számítanak.
Vállalat Újabb fordulat az IKEA-sztrájk ügyében
Privátbankár.hu | 2026. július 18. 12:41
Egy hetes türelmi időt kapott az IKEA a Kereskedelmi Alkalmazottak Szakszervezetétől (KASZ), hogy érdemben reagáljon a dolgozók 6 százalékos alapbéremelési igényére, ez idő alatt a szakszervezet nem hirdet újabb sztrájkot. Ha a svéd bútoráruházlánc továbbra is elutasító marad, egész napos munkabeszüntetéseket szerveznek a vállalat számára legfájdalmasabb időpontokban, miután az elmúlt héten öt alkalommal tartottak rövidebb sztrájkot.
Vállalat Ötmilliárd dollárt is hozhat a koleszterincsökkentő tabletta
Privátbankár.hu | 2026. július 17. 09:23
Nagyot kaszálhat a gyógyszergyár a most megkapott engedéllyel.
Vállalat Már 325 millióan tejelnek a Netflixnek, meg is látszik az eredményeken
Privátbankár.hu | 2026. július 17. 08:09
Részvényenként 80 centes eredmény.
Vállalat Microsoft-partneri minősítést szerzett a 4iG
Privátbankár.hu | 2026. július 16. 11:13
A sikerben a 4iG-csoporthoz tartozó telekom-szolgáltató, a One is osztozik.
Vállalat Nem kaptak béremelést, csütörtökön is sztrájkolnak a magyarországi Ikeákban
Privátbankár.hu | 2026. július 16. 08:07
Az Ikea vezetősége elzárkózott az egységes, 6 százalékos fizetésemeléstől. A szakszervezet eredetileg csütörtök reggel 6 óráig tervezte a munkabeszüntetést, ezt 15 óráig meghosszabbították.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG