1p

Fenntarthatóság: trend, kötelezettség vagy üzleti csodafegyver?

Klasszis Talks&Wine – ahol a fenntarthatóság kézzel fogható üzleti értékké válik.

Jöjjön el, ne maradjon le a versenyben!
Február 26., Budapest - csoportos kedvezménnyel!

Részletek és jelentkezés >>

86 százalékkal zuhant a vállalat negyedéves profitja.
Illusztráció. (Fotó: Reuters)

Jelentősen, 86 százalékkal esett a Ford amerikai járműgyártó negyedéves profitja elsősorban az Európában és Dél-Amerikában végrehajtott szerkezetátalakítási költségek miatt. Az adózott eredmény 148 millió dollárra, részvényeként 4 centre zsugorodott az egy évvel korábbi, 1,066 milliárd dollárról, részvényarányosan 27 centről.

Az átalakítási költség 1,2 milliárd dollárral gyengítette a profitot. Az egyszeri tételektől megtisztított negyedéves részvényarányos eredmény 28 cent lett, kisebb az elemzők által várt 31 centnél.

A Ford negyedéves bevétele 38,85 milliárd dollár volt, nagyjából megegyezett az egy évvel korábbival és felülmúlta a szakértők által várt 38,49 milliárd dollárt.

A Ford a tavalyi 1,30 dollár után az idei évre 1,20-1,35 dollár részvényarányos eredményre számít, ami elmarad az elemzők által várt 1,4 dollártól.

A Ford 155 millió dollárra csökkentette a második negyedévi működési veszteségét Kínában az egy évvel korábbi 483 millió dollárról, miközben a bevétele 13 százalékkal nőtt az ázsiai piacon.

Címkék: Vállalat Ford

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Figyelmeztetést adott ki a Wizz Air, ekkor jön a leállás
Privátbankár.hu | 2026. február 23. 13:25
Egy tervezett karbantartás lesz az ok.
Vállalat Itt tartunk! A NAV ellenőrzések támogatója: az AI
Privátbankár.hu | 2026. február 23. 07:59
A mesterséges intelligencia is kiveszi a részét a csalárd adózók kiszűréséből.
Vállalat Visszavinné a palackokat? Már nem sokáig kell boltba járni emiatt
Privátbankár.hu | 2026. február 22. 11:41
Nagy változás vár a palackvisszaváltási rendszerre a jövőben.
Vállalat Fiatal innovátorokat vár a Bosch és a Richter
Privátbankár.hu | 2026. február 21. 11:29
Közös pályázatot hirdet fiataloknak Magyarország két meghatározó nagyvállalata.
Vállalat Alig várja, hogy egy ilyen ügynök beépüljön a cégébe
Natív tartalom | 2026. február 21. 11:15
Idegesítő hiba a számlán, lassan érkező és nem túl kedves válasz, újabb körök az ügyfélszolgálattal a vásárlói oldalon. A másikon értetlen és sokszor arrogáns ügyfél, az adathalmazban magát és idejét is elvesztő munkatárs. Lehet, hogy az AI-ügynökök hozzák el az idilli megoldást?
Vállalat Külföldön terjeszkedik az Appeninn Holding
Privátbankár.hu | 2026. február 21. 10:55
Az Appeninn Vagyonkezelő Holding Nyrt. a társaság 100 százalékos tulajdonában álló lengyel leányvállalatán keresztül megvásárolta a lengyelországi Tarnówban található Goodyear logisztikai központot – közölte az ingatlanbefektetési társaság pénteken az MTI-vel .
Vállalat Kiderült: gyönyörű éve volt tavaly a Graphisopt Parknak
Privátbankár.hu | 2026. február 21. 09:44
A Graphisoft Park SE pro forma adózott eredménye tavaly 20,48 millió euró volt az előző évi 7,96 milliárd euró után, az eredményt egyszeri rendkívüli tételek húzták fel – közölte a társaság pénteken a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján.
Vállalat Üzent a Molnak és a kormánynak az Adria vezetéket üzemeltető horvát cég
Privátbankár.hu | 2026. február 20. 19:30
Közleményt adott ki pénteken a Janaf horvát olajvállalat az Adria-vezetéken Magyarország és Szlovákia felé történő kőolajszállításról. A horvát fél szerint ők „a partnerséget és a megbízhatóságot” tartják a vállalat legfontosabb üzleti értékeinek, és tevékenységük hozzájárul ahhoz, hogy Magyarország és Szlovákia kőolajellátása továbbra is teljesen biztosított legyen.
Vállalat Minden kiderült a Széchenyi Kártya Programról: kamattámogatás nélkül még nagyobb bajban lennénk
Imre Lőrinc | 2026. február 20. 14:27
Az államilag támogatott termékek tartják lélegeztetőgépen a magyar vállalati hitelpiacot, ami ezek nélkül csökkent volna az elmúlt években. A KAVOSZ Zrt. sajtóeseményén jártunk, ahol bemutatták az Egyensúly Intézet tanulmányát a Széchenyi Kártya Program gazdasági hatásairól. Arra a kérdésre is választ kaphattunk, hogy mennyibe kerül a költségvetésnek a támogatott hitelek fenntartása.
Vállalat Újabb mérföldkő, ezzel az országgal erősíti a kapcsolatát Magyarország és a 4iG
Privátbankár.hu | 2026. február 20. 13:25
Új szintre lépett a stratégiai párbeszéd Magyarország és az Egyesült Arab Emírségek között.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG