3p
Hét év után lejár a Class FM jogosultsága, nem kapják meg a hosszabbítást. Ehelyett több adóval kibővített pályázat meghirdetését tervezi a Médiatanács.

A Class FM sorsáról korábban már több ízben is írtunk, a sorozatos bírságokon át addig, hogy Simicska Lajos eladta a rádiót a Sláger Rádió Zrt.-nek. A 2009-ben elnyert frekvencia idén jár le, így a Médiatanács a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság segítségét kérte egy új, kibővített pályázat meghirdetésére, ezt közölte a Médiahatóság a Privátbankár.hu-val. A médiatörvény szerint a jogosultság legfeljebb hét évre érvényes és külön kérésre egyszeri alkalommal öt évre megújítható. Ezt a Class FM meg is tette, a kérelemnek azonban a Médiatanács nem adott helyt.

Az indok: változnak az idők

A Class FM által is használt frekvenciacsomag az egyetlen ma Magyarországon, ami országos, kereskedelmi célú lefedettséget biztosít. A hét évvel ezelőtt kötött szerződés idején azonban még „más világ volt”, és az azóta bekövetkezett gazdasági, technológiai és médiapiaci helyzet ma már nem indokolná, hogy most is a Class FM nyerje el a frekvenciát.  „Amennyiben a Médiatanács újabb öt évre szerződést kötne a Class FM-mel, azzal konzerválná a hét évvel ezelőtti állapotok szerint kialakított feltételeket, és hátráltathatná a rádiós piac fejlődését”, áll a Médiahatóság közleményében. A döntést azzal is igyekeztek alátámasztani, hogy a rádió nem végezte maradéktalanul a munkáját, 2009 óta összesen 12 alkalommal sértették meg a médiaigazgatási jogszabályt.

Azt még nem tudni pontosan, hogy mikor indul a pályázati időszak, a frekvenciaterv és a pályázati felhívás tervezetének kidolgozása néhány héten belül várható a Médiatanács szerint, erről a honlapjukon adnak majd bővebb tájékoztatást. A tervezeteket a közzététel utolsó napjától számított 45 napon belül véglegesíti a Médiatanács, amelyben megjelöli majd a pályázati ajánlatok beadásának napját is.

Rábólintottak az összeolvadásra – új rádió szólhat Gyulán

Ezzel egy időben a Médiahatóság engedélyezte, hogy a Mediaworks Hungary Zrt. egyedüli irányítást szerezzen a Pannon Lapok Társasága Kiadói Kft.-ben, erről végső döntést azonban csak a Gazdasági Versenyhivatal hozhat a közeljövőben. Emellett több, vidéki rádiót illetően is döntött az NMHH, így új rádió szólhat majd Gyulán, a Velence Meleg-hegy 90,4 MHz helyi adóra kiírt pályázatról azonban egy fizetési kötelezettség elmulasztása miatt kiesett a Fehérvár Rádió. A Kisvárda 93,4 MHz helyi rádiós frekvencia pályázatára beérkezett egyedüli ajánlat tartalmi vizsgálata során a Médiatanács hiánypótlásra szólítja fel a pályázót.

A rovat támogatója:
A rovat támogatója az MVM

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Vihar a brit vadászgépgyártásban – aggódnak a jogvédők
Bózsó Péter | 2025. július 20. 17:21
A BAE Systems a brit kormány helyett külföldi megrendelésekben bízik, akár háttérbe szorítva az emberjogi megfontolásokat. A jövőre készülve, riválisaival felvéve a versenyt, hatodik-generációs vadászgépet fejleszt.
Vállalat Kína bekeményít: jön a szigor az autópiacon
Privátbankár.hu | 2025. július 20. 11:28
Szükséges lépésre készülnek.
Vállalat Példát mutattak a svédek: így is lehet teljesíteni Amerikában
Privátbankár.hu | 2025. július 18. 12:28
Az Electrolux Csoport nyereséggel zárta a második negyedévet.
Vállalat Megvannak Trump vámjainak első vezéráldozatai
Privátbankár.hu | 2025. július 18. 07:55
A Jaguar Land Rover több száz vezetői állás megszüntetését tervezi az Egyesült Királyságban.
Vállalat Az agyonadóztatott OTP Bank vezére bírálta az Orbán-kormányt
Privátbankár.hu | 2025. július 18. 06:58
Csányi Péter ugyanakkor idei bankvásárlásról is beszélt, valamint sürgette az euró öt-tíz éven belüli bevezetését.
Vállalat Stratégiai jelentőségű megállapodásokat kötött az Egyesült Arab Emírségek vezető vállalataival a 4iG
Privátbankár.hu | 2025. július 17. 20:09
A budapesti találkozó alkalmával a 4iG Csoport az Egyesült Arab Emírségek globális vezető technológiai vállalataival, így az e& technológiai vállalattal és a Mubadala Investmenttel, a világ egyik legnagyobb szuverén stratégiai befektetési társaságával kötött előzetes megállapodásokat.  
Vállalat Üdítő számokat közölt a Pepsi
Privátbankár.hu | 2025. július 17. 15:27
 A PepsiCo Inc., a világ egyik legnagyobb üdítőital-gyártója a vártnál nagyobb profittal és nyereséggel zárta második üzleti negyedévét.
Vállalat Bajban a Renault
Privátbankár.hu | 2025. július 17. 13:04
Zuhannak az autógyártó részvényei, új vezérigazgatót is nehezen találnak. 
Vállalat Nőtt az EasyJet nyeresége
Privátbankár.hu | 2025. július 17. 12:50
Elemzők által becsült mértékben, 21 százalékkal, 286 millió fontra (383 millió dollár) emelkedett az easyJet brit fapados légitársaság adózás előtti nyeresége a június végével záródott harmadik pénzügyi negyedévében – közölte a társaság csütörtökön.
Vállalat Fontos bejelentés érkezett az MVM Csoporttól
Privátbankár.hu | 2025. július 17. 12:16
Az MVM Csoport többségi részesedést szerez Szerbia vezető energetikai kivitelező cégeiben
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG