3p

Csúcson a forint, visszatér a bizalom: mire számíthatnak a hazai befektetők? A változások a magyar tőzsdét is elérik?

Online Klasszis Klub élőben Szalay-Berzeviczy Attilával!

Vegyen részt és kérdezze Ön is az ismert közgazdászt, a BÉT korábbi elnökét!

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt! >>

Mintegy 40 millió forint beruházással három újabb budapesti üzletet nyit a jövő év elején a Cserpes Sajtműhely - pótolni kell a Lipóti-pékségeket a szakítás után.

Cserpes István tulajdonos arról beszélt, átrendeződött a piac, mivel tavasz óta nem elérhetők a termékeik a Lipóti Pékség üzleteiben, annak tulajdonosa ugyanis felmondta a szerződésüket. "Tudomásul vettük a döntést, építjük tovább a saját piacunkat" - mondta. Az együttműködés megszűntével kiesett a forgalomból egy jelentős rész, a fogyasztóknak az a rétege, amelyik útközben vásárolt a pékségekben. Ezt a hiányt nem lehet piacokon lévő üzletekkel pótolni - emelte ki a vállalkozó.

Mint ismert, a pékségekben a Cserpes márka helyett egyszer csak a Lipóti saját márkás termékeit kezdtek árulni. A Lipóti arra számított, hogy havi szinten 90 millió forintos árbevételt generálnak majd a tejtermékek, amelyeket kizárólag a saját szaküzleteikben forgalmaznak. Erről itt írtunk bővebben >> A társaság vezetői egy rendezvényen egy asztalhoz ültek, és a szakítás hátteréről beszéltek >>

Kifejtette, az újabb fővárosi boltok kis alapterületű, "gyors elérésű üzletek" lesznek, ahol a tejtermékek mellett szendvicsalapokat, péksüteményt is kínálnak majd.

A bevételen meglátszik majd a szakítás

A társaság az első tejivót 2012-ben alakította ki, ma négyet üzemeltet Budapesten. A cég a fővárosban huszonkét piaci bolttal is rendelkezik, ezek mellett mintegy 50 autóból álló járműflottájuk van, amellyel vidékre szállítanak. A 16 évvel ezelőtt alapított, mintegy hetvenféle árut gyártó vállalkozás az idén 150 millió forintból a kapuvári telephelyen egy 1350 négyzetméter alapterületű hűtőraktárt is épített.

A kft.-nek 350 alkalmazottja van, ennek fele Kapuváron dolgozik. A cég nettó árbevétele 2015-ben mintegy 4,2 milliárd forint volt, idén azonban ennél kevesebbre számítanak a piaci átrendeződés miatt - mondta Cserpes István.

A Cserpes joghurt fogy a legjobban

Cserpes István kifejtette: a cég naponta 20-25 ezer liter tejet vásárol, elsősorban környékbeli, Győr-Moson-Sopron és Veszprém megyei termelőktől. A legnagyobb mennyiség joghurtból fogy, átlagosan mintegy 30 ezer pohárral naponta, de jelentős a tejföl és a tej iránti kereslet is, illetve napi 20 ezer Túró Rudit is eladnak.

Idén többek között a laktózmentes tej, tejföl, joghurt volt az újdonság a termékkínálatban, valamint a visszaváltható üveges csomagolás a műanyag helyett. Ezt az orosházi üveggyárral együttműködve valósították meg.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Kamikaze drónokat kezdett gyártani a Rheinmetall
Privátbankár.hu | 2026. május 12. 12:42
Kamikaze drónokat kezdett gyártani a Rheinmetall német védelmi konszern – jelentette be Armin Papperger vezérigazgató a vállalat online formában tartott éves nagygyűlésén kedden.
Vállalat Színt vallott a Richter: lerontotta a profitját az erős forint
Privátbankár.hu | 2026. május 12. 12:35
Richter vezérigazgató-helyettes: a kedvezőtlen árfolyamhatások mellett is erős maradt az alapműködés.
Vállalat A Facebookot is megrendszabályozná von der Leyen
Privátbankár.hu | 2026. május 12. 11:39
Az Európai Unió a közösségi média üzleti modelljeinek szabályozásán dolgozik a gyermekek és fiatalok védelme érdekében – jelentette ki kedden Koppenhágában Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke.
Vállalat Az albán miniszterelnökkel tárgyalt Jászai Gellért
Privátbankár.hu | 2026. május 12. 07:44
Jászai Gellért, a 4iG Csoport elnök-vezérigazgatója Tiranában folytatott tárgyalásokat Edi Rama albán miniszterelnökkel a vállalatcsoport albániai hosszú távú stratégiájáról és digitális infrastruktúra-fejlesztési terveiről.
Vállalat „A FIFA jelenleg egy diktatúra” – csúnyán beszóltak a nagyhatalmú elnöknek
Privátbankár.hu | 2026. május 10. 13:35
Joseph Blatter, a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) korábbi elnöke élesen kritizálta a szervezetet most vezető Gianni Infantinót, és úgy vélekedett, a FIFA jelenleg diktatúraként működik.
Vállalat Egy globális óriásvállalat vásárolt be Romániában
Privátbankár.hu | 2026. május 9. 16:26
A világ vezető acélcsőgyártója, a Tenaris felvásárolta a román Artrom Steel Tubes SA-t – írja a profit.ro a vállalat közleménye alapján.
Vállalat Kiderült, miért zuhan a magyar Aldinál dolgozók száma
Privátbankár.hu | 2026. május 8. 20:10
Átalakítják a boltokat, kevesebb dolgozóra lesz szükség.
Vállalat Sokat szedett be, de keveset keresett a Sony
Privátbankár.hu | 2026. május 8. 12:11
Le kellett írni egy jókora összeget.
Vállalat Nem olyan szépek a Mol számai, de Hernádi Zsolt rendkívül büszke rájuk
Privátbankár.hu | 2026. május 8. 07:24
Nem voltak könnyű hónapjai a cégnek, megjött az első negyedéves jelentés.
Vállalat Elfogadhatatlan a Mol javaslata – üzenték meg a szerbek
Privátbankár.hu | 2026. május 7. 18:54
Folytatódnak a tárgyalások a NIS megvásárlásáról.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG