2p

Mi lesz a privát vagyonokkal?

Vagyonadó, bizalmi vagyonkezelés, alapítványok, magántőkealapok – 2026 fordulópontot hozhat.
Ne hozzon fontos döntéseket a legfrissebb információk nélkül!
Vegyen részt a Klasszis Investment & Wealth Management Summit 2026 konferencián, és hallgassa meg a legjobb szakértőket!

Részletek és Early Bird jelentkezés >>

A kukaholding és könyvvizsgálója közti elszámolási vita nem oldódik meg, így ma már a cég betiltása a tét. Ez akár már idén megtörténhet.

A Népszava értesülése szerint évi 120 milliárdos becsült bevétele mintegy harmada, nagyjából 40 milliárd forint tavalyi elszámolásán kaphatott össze az állami NHKV Nemzeti Hulladékgazdálkodási Koordináló és Vagyonkezelő Zrt. és könyvvizsgálója, a Moore Stephens K-E-S Audit Kft., az állami társaság ezért még mindig adós május végi leadású tavalyi mérlegbeszámolójával.

A lap megkereste Zara Lászlót, a Magyar Adótanácsadók és Könyvviteli Szolgáltatók Országos Egyesületének elnökét, aki azt mondta, ekkora késedelemmel a cégek már adószámuk bevonását, vagyis megszüntetésüket kockáztatják. Zara szerint, ha minden így marad, akkor figyelmeztetések és bírság után a céget akár be is tilthatják, még az év vége előtt. A Népszava egy másik könyvviteli szakértővel is beszélt, aki a lehetséges betiltást legkorábban a jövő év elejére jósolta. Szerinte a kukaholding „államérdekre” hivatkozva sikerrel kérheti a NAV türelmét, de Zara azt mondta, levelet ugyan lehet írni, de a határidőkben a hivatalnak sincs mozgástere.

A Népszava úgy tudja, a kukaholding problémáját a vitatott tételek szabályos nyilvántartása okozta, a kormányközeli Garancsi István üzleti partnereitől mintegy egymilliárdért beszerzett számlázási rendszerük hibái miatt ugyanis évente körülbelül tízmilliárd forint be se folyik, ez pedig az elmúlt évek során több tízmilliárdos hiánnyá dagadt. Ez viszont a lap forrása szerint nem szándékos bűncselekmény, hanem amatőrizmus.

Az NHKV könyvvizsgálója a lap szerint úgynevezett korlátozó véleménnyel kívánta ellátni a beszámolót, amihez viszont a társaság vezetősége nem járult hozzá. Állítólag ugyanakkor a megszűnésveszély árnyékában hamarosan mégis tervezik a mérleg leadását.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Ismert energiapiaci elemzőt igazolt le Csányi Sándor bankcsoportja
Privátbankár.hu | 2026. május 21. 15:19
Pletser Tamás ebben a hónapban váltott munkahelyet. 
Vállalat Mégsem lesz 18 napos sztrájk a Samsungnál
Privátbankár.hu | 2026. május 21. 11:26
Béremeléssel és teljesítménybónusszal tudta leszerelni az elégedetlen dolgozókat a cég.
Vállalat Jól ment az MBH-nak a 80 milliárdos különadók mellett is
Privátbankár.hu | 2026. május 21. 10:49
68 milliárd felett a nyereség.
Vállalat Egy álmot dob piacra 80 milliárd dollárért Elon Musk, rosszul járhat, aki beleugrik
Privátbankár.hu | 2026. május 21. 09:36
Durván veszteséges cégbe fektethetnek azok, akik beszállnak a SpaceX részvénykibocsátásába.
Vállalat Így ment az Autowallisnak az első negyedévben
Privátbankár.hu | 2026. május 21. 08:57
Voltak kedvezőtlen tényezők, de a hatékonyságot sikerült növelni.
Vállalat Hatalmasat szólt az Nvidia új jelentése
Privátbankár.hu | 2026. május 21. 08:23
150 százalékkal nőtt az üzemi nyereség.
Vállalat Szlovén alapkezelőt vásárolt meg az OTP Alapkezelő egy szlovén bankkal
Privátbankár.hu | 2026. május 20. 19:52
Lezárult a tranzakció.
Vállalat A növekedés motorjai: Szintlépés előtt a magyar „Nemzeti Bajnokok”
Natív tartalom | 2026. május 20. 15:53
A globális gazdasági bizonytalanság és a beruházási aktivitás megtorpanása közepette Magyarország gazdasági jövője a hazai kkv-szektor kezében van. Mivel a kis- és középvállalkozások adják a hazai foglalkoztatás több mint 70 százalékát és a GDP jelentős részét, megerősítésük nem csupán opció, hanem a gazdasági élénkítés alapfeltétele. Az MGFÜ legújabb programja most a legígéretesebb cégeket célozza meg, hogy valódi „nemzeti bajnokokká” válhassanak.
Vállalat Széthordhatták a szennyezett földet – a BYD kaphatja az első gigantikus bírságot?
Privátbankár.hu | 2026. május 20. 12:19
Nyomozás indult a kötelezettségek be nem tartása miatt.
Vállalat Ma is dől majd a lé? Színt vall Amerika kedvenc pénzgyára
Privátbankár.hu | 2026. május 20. 09:51
A chipgyártásban éllovas amerikai részvénytársaság fontos számokat ismertet a mai napon.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG