2p

A geopolitika felforgatja a piacokat – készüljön fel időben, kerülje el a bukást!
Fedezze fel, hogyan hat a világrend változása az Ön pénzügyeire!

Klasszis Befektetői Klub

2026. január 27., Budapest

Ne maradjon le – jelentkezzen most! >>

A cég 60 országban forgalmazza termékeit.

Közleményben reagált a Hell Energy a magyar Országgyűlés döntésére, amely törvényben tiltotta meg, hogy 18 év alattiak energiaitalt vásárolhassanak. A cég, amely 60 országban forgalmazza termékeit, emlékeztetett: Európában mindössze négy országban létezik hasonló szabályozás, és a nemzetközi tapasztalatok alapján ezek hatása továbbra is kérdéses.

A közlemény szerint az Európai Élelmiszerbiztonsági Hatóság (EFSA) napi 400 milligramm koffein bevitelét biztonságosnak tartja az egészséges felnőttek számára, ami körülbelül öt doboz Hell energiaitalnak felel meg. A Hell hangsúlyozta, hogy termékeik megfelelnek a szigorú magyar és uniós előírásoknak, amit a NÉBIH vizsgálatai is megerősítettek. Ugyanakkor elismerték, hogy a koffein valóban nem ajánlott gyermekek számára – ez azonban szerintük minden koffeintartalmú italra, így a kávéra és a kólára is igaz.

A Hell kiemelte, hogy az Európai Unióban nincs egységes szabályozás az energiaitalokra vonatkozóan, és a tilalom sem Németországban, sem Ausztriában, sem az Egyesült Királyságban vagy az Egyesült Államokban nem létezik. Példaként Ausztriát említették, ahol a Red Bull szabadon fejlődhetett, és az állam támogatta a márka nemzetközi sikereit.

„Meggyőződésünk, hogy a most elfogadott korlátozás nem feltétlenül a leghatékonyabb eszköz a fiatalkorúak egészségének védelmére” – fogalmazott a Hell. A cég szerint célzott tájékoztatással és edukációval fenntarthatóbb és arányosabb eredményt lehetne elérni.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Nagy változásról döntött a 4iG
Privátbankár.hu | 2026. január 15. 10:30
A növekedést támogató új működési és irányítási modellre áll át a csoport.
Vállalat Szép számokat közölt az AutoWallis
Privátbankár.hu | 2026. január 15. 09:50
Rekord negyedik negyedéves teljesítményt ért el az AutoWallis Csoport Nagykereskedelmi és Kiskereskedelmi Üzletága is a gépjármű-értékesítés terén.
Vállalat Egy teljes ország 5G-hálózatának kiépítését bízták a 4iG leányvállalatára
Privátbankár.hu | 2026. január 14. 18:37
Megnyerte az észak-macedóniai 5G-hálózat kiépítésére és üzemeltetésére kiírt pályázatot a 4iG. A munkát jövőre kezdik, 2030-ig pedig lefednék a városi térségeket és a főbb közlekedési útvonalakat.
Vállalat Hiába próbálta eladni a Coca-Cola a kávézóláncát
Privátbankár.hu | 2026. január 14. 13:34
A Costa Coffee először kivonult Magyarországról, aztán újranyitott. Ezt a kávézóláncot próbálta értékesíteni a tulajdonos Coca-Cola, de lezárták az ügyletet. 5,1 milliárd dollárért vették, és 2 milliárd dollárért is eladták volna, de nem volt ilyen ajánlat.
Vállalat Ingatag a talaj a győri Audi mérnökei és irodistái alatt
Privátbankár.hu | 2026. január 14. 13:19
Belsős források szerint tavaly erős éve volt a győri Audi-gyárnak, de a cég emellett is leépítést tervez. Főleg a mérnökök, irodisták munkája lehet veszélyben, akár több száz ember állása is megszűnhet idén.
Vállalat HIPA: új vállalati támogatás a tiszta technológiákra
Privátbankár.hu | 2026. január 13. 18:01
Magyarország sikeresen jelentette be az Európai Bizottságnál a tisztaipar-megállapodáshoz kapcsolódó beruházásokhoz nyújtható új támogatási programját, amelynek jóváhagyásával az ország az elsők között vezeti be a tiszta ipari megállapodást kiegészítő támogatási rendszert (CISAF) – közölte a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség kedden.
Vállalat Kellemes meglepetést okozott a JPMorgan
Privátbankár.hu | 2026. január 13. 17:01
A JPMorgan Chase & Co., az egyik legnagyobb amerikai bank tavalyi negyedik negyedéves nyeresége és bevétele is felülmúlta az elemzői várakozásokat.
Vállalat Újra járnak a repülők Ferihegyen
Privátbankár.hu | 2026. január 13. 15:40
Mindkét futópálya üzemel íígy 13.00 órakor újranyitott a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér – közölte a Budapest Airport kedd délután.
Vállalat Mégsem dőlhet hátra Hernádi Zsolt a szerbiai bevásárlás miatt
Privátbankár.hu | 2026. január 13. 15:02
A Mol versenytársat vagy partnert kaphat a szerbiai NIS olajvállalat orosz többségi részesedésének megvásárlásában – erről beszélt a szerb államfő az Emírségekben.
Vállalat Az Airbus ezért lehet büszke a tavalyi évre
Privátbankár.hu | 2026. január 13. 14:01
Az Airbus európai repülőgépgyártó 793 repülőgépet szállított le 91 megrendelőjének tavaly, többet az egy évvel korábbi 766-nál és a 2023. évi 735-nél.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG