2p

Mi lesz a privát vagyonokkal?

Vagyonadó, bizalmi vagyonkezelés, alapítványok, magántőkealapok – 2026 fordulópontot hozhat.
Ne hozzon fontos döntéseket a legfrissebb információk nélkül!
Vegyen részt a Klasszis Investment & Wealth Management Summit 2026 konferencián, és hallgassa meg a legjobb szakértőket!

Részletek és Early Bird jelentkezés >>

Mintegy 14,6 százalékkal, 47,01 milliárd forintra növelte bevételét 2015-ben az IKEA Magyarországon.
Fotó: MTVA/ Róka László

Zöld lesz az új IKEA

A cég adózott eredménye tavaly 50 százalékkal 2,5 milliárd forintra nőtt. De már a 2014-es eredményeire sem lehet panasz, ugyanis akkor 15 százalék körüli növekedést könyvelhetett el a társaság.

A következő időszak egyik legfontosabb projektje a harmadik magyarországi IKEA áruház építése lesz, amelyet úgy terveztek meg, hogy energiahatékonyság szempontjából a vállalatcsoport régiós zászlóshajója lehessen, fűtésére és hűtésére geotermikus fűtőrendszert használnak majd, amely környezetbarát, megújuló energiaforrás. Az új áruház Budapest XXIII. kerületben, a bevásárló üzletközpontban található hipermarketek közelében épül.

Virágzik cégcsoport

Az új üzlet átadása 2017 tavaszára várható. A 16,8 milliárd forintos beruházás által létrejövő új áruház alapterülete mintegy 34 000 négyzetméter lesz, és közel 1200 parkoló tartozik majd hozzá. Az építkezés 2000 embernek ad munkát, megnyitás után pedig több mint 200 új munkahely jön létre Magyarországon. Az IKEA vállalat jelenleg összesen 328 áruházzal rendelkezik 28 országban és további több mint 40 áruházat üzemeltet franchise rendszerben.

Piszkosul meggazdagodott

Az IKEA alapítója, Ingvar Kamprad 17 évesen a jó jegyeiért kapott egy kis pénzt a nagypapájától, azzal a lendülettel meg is alapította az IKEA bútoráruházat. Ma már csak nem hivatalos senior tanácsadóként vesz részt a cég igazgatóságának munkájában. Viszont jelenlegi becsült vagyona 48,1 milliárd dollár.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Hamar reagált a HungaroControl-vezér interjújára a Wizz Air
Privátbankár.hu | 2026. május 25. 17:33
A légitársaság határozottan cáfolja, hogy folyamatos járattörlések lehetnek nyáron. Sőt, azt írták, hogy a HungaroControl működési nehézségei miatt számos járatuk jelentős késést szenvedett a korábbi nyári szezonokban.
Vállalat Kényszerhelyzetbe hozták a dolgozók a Samsungot, a cég már bónuszokat és részvényeket is ad
Privátbankár.hu | 2026. május 25. 16:12
Az utolsó pillanatban sikerült megállapodnia a Samsung-dolgozóknak a vállalatvezetéssel, ezért végül nem tették le a munkát. A cég 20 milliárd dollárt bukhatott volna.
Vállalat Ezért nyomoznak a tiszaújvárosi Mol-robbanás után
Privátbankár.hu | 2026. május 24. 16:46
Halált okozó gondatlan veszélyeztetés gyanúja miatt indult a nyomozás.
Vállalat Vizsgálóbizottságot hoznak létre a tiszaújvárosi Mol-robbanás miatt
Privátbankár.hu | 2026. május 24. 10:11
A történteket részletesen kivizsgálják. 
Vállalat Ismert energiapiaci elemzőt igazolt le Csányi Sándor bankcsoportja
Privátbankár.hu | 2026. május 21. 15:19
Pletser Tamás ebben a hónapban váltott munkahelyet. 
Vállalat Mégsem lesz 18 napos sztrájk a Samsungnál
Privátbankár.hu | 2026. május 21. 11:26
Béremeléssel és teljesítménybónusszal tudta leszerelni az elégedetlen dolgozókat a cég.
Vállalat Jól ment az MBH-nak a 80 milliárdos különadók mellett is
Privátbankár.hu | 2026. május 21. 10:49
68 milliárd felett a nyereség.
Vállalat Egy álmot dob piacra 80 milliárd dollárért Elon Musk, rosszul járhat, aki beleugrik
Privátbankár.hu | 2026. május 21. 09:36
Durván veszteséges cégbe fektethetnek azok, akik beszállnak a SpaceX részvénykibocsátásába.
Vállalat Így ment az Autowallisnak az első negyedévben
Privátbankár.hu | 2026. május 21. 08:57
Voltak kedvezőtlen tényezők, de a hatékonyságot sikerült növelni.
Vállalat Hatalmasat szólt az Nvidia új jelentése
Privátbankár.hu | 2026. május 21. 08:23
150 százalékkal nőtt az üzemi nyereség.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG