1p
Hosszú megfontolás után végül elfogadta a Fox a Disney ajánlatát, átrendeződik az amerikai tévépiac.

Ahogy arról korábban már itt és itt írtunk, csábító ajánlatot tett a Disney a 21st Century Fox Inc.-nek, ennek kapcsán kisebb licitháború alakult ki a filmgyártó és a Comcast Corp. között. A Bloomberg cikke szerint a Fox végül a Disney 71,3 milliárd dolláros (több mint 20 ezermilliárd forintos!) ajánlatát fogadta el, ez részvényenként 38 dollárt jelent – 10 dollárral többet, mint a Disney első, tavaly novemberi ajánlata, és 3 dollárral haladja meg a Comcast ajánlatát.

A felvásárlással így számtalan sorozat és film joga a Disney kezébe kerül, köztük a Simpson-család és az X-men széria is. A szakértők szerint a Disney ajánlatának hátterében a különböző streaming szolgáltatók, így például a Netflix megfékezése is áll. Ez a vereség komoly pofon a Comcastnak, akik már így is nehézkesen tartják magukat, a vállalat árfolyama 18 százalékot esett csak az idén, és mintegy 170 milliárd dolláros adósságot halmoztak fel.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Óriási területet kapott kutatásra Líbia partjainál a Mol
Privátbankár.hu | 2026. február 11. 16:38
Sikeres volt a Mol közös pályázata a Repsollal és a Turkish Petroleummal: megkapták a Földközi-tenger O7-es blokkját. Bár a magyar vállalat részesedése kisebb, így is bőven lesz területük a szénhidrogén-kutatásra.
Vállalat Nem fogy jól a sör, súlyos leépítések a világ egyik legnagyobb gyártójánál
Privátbankár.hu | 2026. február 11. 13:00
A Heineken szerdán közölte, hogy világszerte akár 6 ezer munkahelyet is megszüntethet a következő két évben a gyenge kereslet miatt.
Vállalat Egyre kevesebb cég tud érdemi fizetésemelést adni
Privátbankár.hu | 2026. február 11. 12:30
A magyar munkaerőpiac szereplőinek bizalma tovább gyengült, miközben a vállalatok jóval óvatosabban terveznek, mint korábban – derül ki a Hays Hungary frissen publikált Salary Guide 2026 kiadványából.
Vállalat Szárnyra kapott a kultikus olasz autómárka
Privátbankár.hu | 2026. február 11. 08:30
A Ferrari olasz sportautó-gyártó rekord nyereséggel és bevétellel zárta a tavalyi évet.
Vállalat Brutálisan rossz számokat jelentett a Honda
Privátbankár.hu | 2026. február 10. 19:41
A Honda Motor kedden arról számolt be, hogy harmadik negyedéves nyeresége 61 százalékkal visszaesett.
Vállalat Az MBH Bank elhárította a reggeli hibát
Privátbankár.hu | 2026. február 10. 18:01
Kedd délután 4 órára befejezték a technikai hiba elhárítását.
Vállalat Kettős meglepetés a Coca-Colától
Privátbankár.hu | 2026. február 10. 17:01
A vártnál magasabb negyedik negyedéves nyereségről és a vártnál kisebb bevételről jelentett kedden a Coca-Cola üdítőitalgyártó vállalat.
Vállalat Hosszú várakozás után ismét szénhidrogén koncessziókat hirdettek
Privátbankár.hu | 2026. február 10. 14:01
Új gáz- és olajbányászati lehetőségeket ajánl fel az Energiaügyi Minisztérium.
Vállalat Gyerekvédelem: tárgyalási szakaszba lépett a per a Meta és a Google ellen
Privátbankár.hu | 2026. február 10. 06:55
Tárgyalási szakaszába lépett Los Angelesben a nagy közösségi médiavállalatok ellen indult esküdtszéki bírósági eljárás hétfőn.  
Vállalat Fellélegezhetnek az eladósodott sportegyesületek: itt az állami védőháló a végrehajtók ellen
Privátbankár.hu | 2026. február 10. 06:17
Megkötik a végrehajtók kezét. Nem lehet behajtani rajtuk a tartozást az állami támogatás terhére. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG