3p
2,3-ról 2,4 milliárd dollárra növelték a 2019-re tervezett EBITDA-t.
Hernádi Zsolt Mol-vezér (Forrás: Huncro)

Az erős harmadik negyedéves eredmények lehetővé teszik a Mol csoport számára, hogy 2,3-ról 2,4 milliárd dollárra emelje a 2019-re tervezett éves kamat-, adófizetés és amortizáció előtti eredmény-célkitűzését (EBITDA) - derül ki a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján csütörtökön közzétett jelentésből.

Az újrabeszerzési árakkal becsült, tisztított EBITDA 202,9 milliárd forint (689 millió dollár) volt a harmadik negyedévben, a tavalyi azonos időszakban elért 197,4 milliárd forint (708 millió dollár) után. Így az első három negyedév végén összesen mintegy 529 milliárd forint (1,84 milliárd dollár) a vállalat EBITDA-ja.

A jelentés idézi Hernádi Zsoltot, a vállalat elnök-vezérigazgatóját, aki kiemelte: folytatják az egyszerűsített szabad cash flow termelést, így teljes mértékben finanszírozni tudják a szinte megduplázódó organikus beruházásokat, miközben továbbra is haladnak a stratégiai transzformációs projektjeikkel.

Az elnök-vezérigazgató hangsúlyozta, hogy a kiemelten kezelt poliolüzem építési munkálatai a harmadik negyedévben újabb lendületet kaptak és a tervek szerint haladnak, az üzem jelenleg több mint 35 százalékos készültségi szinten van.

A kutatás-termelés EBITDA-ja 69,4 milliárd forintra (235 millió dollár) csökkent a harmadik negyedévben, az egy évvel korábbi 88,9 millárd forintról (319 milló dollár). Az eredmény tükrözi alacsonyabb olajár-szintet és a jelentősen alacsonyabb gázárakat.

Az átlagos napi termelés 1 százalékkal csökkent a harmadik negyedév során, így napi 107 500 hordó olajegyenértéket tett ki, de az idei első három negyedévet nézve az átlagos napi 112 ezer hordó olajegyenértékes termelés továbbra is meghaladja az éves célkitűzést - jelezte a Mol.

A feldolgozás-kereskedelem üzletág újrabeszerzési árakkal becsült "tiszta" EBITDA-ja 4 százalékkal 80,1 milliárd forintra (272,3 millió dollár) nőtt a harmadik negyedévben, az emelkedő finomítói árrések miatt. Az üzemanyag iránti kereslet 3 százalékkal nőtt Közép-Kelet-Európában, ami szintén hozzájárult az üzletág pozitív eredményéhez.

A fogyasztói szolgáltatások szegmens újabb rekorderedménnyel zárta a negyedévet, helyi devizában számítva 15, dollárban számolva 10 százalékos növekedést produkált az előző év azonos időszakához képest. A Mol értékelése szerint az üzletág 47,4 milliárd forintos (161 millió dollár) negyedéves EBITDA eredménye a nem üzemanyag termékek növekvő árrésének és a közép-kelet-európai üzemanyag-piaci trendeknek köszönhető.

A vállalatcsoport nem üzemanyag termékek értékesítésének bővülését elősegítő Fresh Corner koncepciója szerint átalakított értékesítési pontok száma továbbra is dinamikusan nő, 615-ről 794-ra emelkedett az elmúlt egy év során.

A gázszállítási üzletág EBITDA-hozzájárulása a harmadik negyedév során 8 milliárd forint (27 millió dollár) volt, 8 százalékkal több, mint az előző év azonos időszakában.

A Mol részvényeivel a BÉT prémium kategóriájában kereskednek, a papír szerdán 38 forinttal 2976 forintra erősödött, az elmúlt egy évben az árfolyam 2800 és 3450 forint között mozgott.

A rovat támogatója:
A rovat támogatója a Garantiqa.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Erős kritika Nagy Mártonéknak, a kriptocég lábbal szavaz
Privátbankár.hu | 2025. december 25. 12:01
A Kriptomat, amely december 19-én lépett be a hazai piacra, úgy döntött hogy december 26-án este 11 órától felfüggeszti magyarországi szolgáltatásait.
Vállalat Az amerikaiak engedélyt adtak a szerb NIS-nek, de nem olajvásárlásra
Privátbankár.hu | 2025. december 25. 09:01
A szerbiai állami olajvállalat, a NIS amerikai jóváhagyást kapott az orosz részesedés eladásáról szóló tárgyalásokhoz.
Vállalat Erős kínálat, de visszafogott kereslet jellemzi a kkv-hitelezést
PR | 2025. december 24. 11:42
A magyar kis- és középvállalatok számára a finanszírozási források ma is elérhetőek, a kihívás inkább az ideális gazdasági környezet megteremtése. A vállalkozások egyre tudatosabban kezelik hitelügyleteiket, a bankok pedig partnerekként támogatják őket abban, hogy a források valódi beruházásokat szolgáljanak. A Cégkassza Podcast legújabb epizódjában Benkó Tamás, az UniCredit Bank kis- és középvállalati területének ügyvezető igazgatója osztotta meg tapasztalatait a kkv-hitelezés aktuális trendjeiről.
Vállalat Semmi nem állíthatja meg a kínai céget
Privátbankár.hu | 2025. december 24. 11:01
A karácsony csak megerősítette a Temu vezető pozícióját a webshopok között.
Vállalat Búcsút intenek keleti szomszédunknak a svédek
Privátbankár.hu | 2025. december 24. 09:34
Kivonul Romániából a skandináv ország reprezentánsa, a Lindab.
Vállalat Nem áll le a 4iG, újabb felvásárlást hajtott végre
Privátbankár.hu | 2025. december 24. 08:31
Leányvállalata többségi tulajdonrészt vásárol a HeliControl Kft.-ben.
Vállalat Történelmi döntés, fogyókúrás „csodaszer” kapott zöld utat az Egyesült Államokban
Privátbankár.hu | 2025. december 23. 20:00
Az amerikai Élelmiszer- és Gyógyszerügyi Hivatal (FDA) jóváhagyta a Wegovy nevű fogyókúrás gyógyszer tablettás változatát a gyógyszeripari óriás Novo Nordisk szerint.
Vállalat Gigabírságot kapott a Ryanair karácsonyra
Privátbankár.hu | 2025. december 23. 13:10
Tisztességtelen eszközökkel buzdított jegyvásárlásra a Ryanair, az olasz versenyhatóság lecsapott.
Vállalat Nagy összeget szabadított fel a 4iG beruházásokra és akvizíciókra
Privátbankár.hu | 2025. december 22. 13:23
Megállapodott a 4iG a befektetőkkel: a kötvények tőketörlesztése 2031-ben, egy összegben történik majd. A Scope Ratings hitelminősítő is támogatja a megállapodást.
Vállalat Bezár az állami posta, de nem nálunk
Privátbankár.hu | 2025. december 21. 15:30
Év végével bezár a dán állami posta.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG