3p
Nincs mi megállítsa a 4iG tarolását az informatikai piacon. Bődületes tempóban gyarapodnak.
Jászai Gellért (Fotó: Konzum)

A 4iG Nyrt. az év első háromnegyedévében 1,69 milliárd forintos adózott eredményt ért el az egy évvel korábbi, mintegy 292 milliós veszteség után, idei, 25,18 milliárd forintos konszolidált bevétele pedig 161,3 százalékkal haladta meg a tavalyi azonos időszakit  nemzetközi pénzügyi beszámolási standardok (IFRS) alapján - közölte a társaság csütörtökön.

Az idei háromnegyedév 2,48 milliárd forint fölötti kamatok, adózás és értékcsökkenési leírás előtti eredménye (EBITDA) ötvennégyszerese a tavalyi év első kilenc havinak.

A közleményben hangsúlyozzák, a menedzsment a várakozásnak megfelelően alakuló eredmények, valamint a teljesítés és előkészítés alatt álló megbízások ismeretében a vállalat teljesítményének további növekedésére számít.

A tájékoztatás szerint 2019. harmadik negyedévében folytatódott a 4iG Nyrt. növekedése, a tőzsdei társaság 2019. júliusa és szeptembere között 18 milliárd forintot meghaladóan bővítette szerződésállományát.

A legfontosabb új megbízásait a digitális képalkotás, IT-biztonság, gyógyszeripar, tömegközlekedés, bankszektor és autógyártás meghatározó projektjeiben nyerte el a 4iG.

A gyorsjelentésben felidézik, hogy a 4iG júliusban megállapodást  kötött a Magyar Telekom Nyrt.-vel a T Systems Magyarország Zrt. (TSM) megvásárlásáról, ennek alapján, nemzetközi szakértők bevonásával megkezdődött a TSM átvilágítása. A bejelentett folyamat eredményeként a 4iG megvásárolja a TSM részvényeit és a sikeres akvizíció részeként a 4iG partnere lesz a Magyar Telekomnak a nagyvállalati és közszférabeli telekommunikációs szolgáltatások értékesítésében.

A tranzakció zárásával a 4iG lesz a magyar piacon a legnagyobb, hazai tulajdonban működő ICT vállalatcsoport. A nagyszabású akvizíció és a további fejlesztések hosszú távon kiszámítható, kedvező forrású finanszírozása érdekében a 4iG részt vesz a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Növekedési Kötvényprogramjában (NKP).

A társaság már bejelentette, hogy a szükséges előkészületek részeként, az MNB megbízásából eljáró, nemzetközi, független hitelminősítő, a Scope Ratings GmBH BB-/stabil minősítést adott a cégcsoportra. A vállalatfinanszírozás részeként akár 30 milliárd forint értékű vállalati kötvényt bocsáthat ki 2019-ben a 4iG.

A társaság a magyarországi felvásárlásokat követően nemzetközi terjeszkedésen és tőkebevonáson is dolgozik - közölte a 4iG. (A cég részt vesz a Magyar Nemzeti Bank növekedési kötvényprogramjában.)

A rovat támogatója:
A rovat támogatója a Garantiqa.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Bajnai Gordon is érintett: felvásárolják a tanácsadó céget
Privátbankár.hu | 2026. május 1. 10:44
Több száz millió dolláros ügylet jön létre.
Vállalat Bővül a budapesti reptér kínálata
Privátbankár.hu | 2026. április 30. 18:54
Új légitársaság indított járatot.
Vállalat Hiába idősek, viszik őket mint a cukrot: ezek az autók a legnépszerűbbek idehaza
Privátbankár.hu | 2026. április 30. 14:21
A Használtautó.hu 2026 első negyedéves adatai alapján a japán autók továbbra is stabilan a hazai használtautó-piac legkeresettebb szereplői közé tartoznak. A toplista élén toronymagasan a Suzuki Swift áll, de a Toyota és a Honda modelljei is szép számban képviseltetik magukat. Az adatok alapján egyértelmű trend rajzolódik ki: a magyar vásárlók jelentős része továbbra is a megbízható, kiszámítható fenntartású modelleket keresi, még akkor is, ha ezek általában idősebbek a piaci átlagnál. 
Vállalat Örülhetnek az OTP ügyfelei
Privátbankár.hu | 2026. április 30. 13:30
Az OTP Bank számos népszerű szolgáltatását teszi díjmentessé, valamint bővíti a kedvező feltételeket igénybe vevők körét. A Bank a KSH által mért 2025. évi 4,4 százalékos inflációnál alacsonyabb mértékben módosítja díjait: a lakossági számlavezetéshez kapcsolódó díjbevételek 3,6 százalékkal nőnek. Ez egy tipikus lakossági ügyfél esetében átlagosan havi 100 forintnál kisebb többletköltséget jelent. A most és a közelmúltban bevezetett, illetve véglegessé tett kedvezmények ugyanakkor átlagosan kompenzálják a díjemelés hatását a lakossági ügyfelek számára.
Vállalat A piacról tervez megélni az Opus Global a kormányváltás után
Privátbankár.hu | 2026. április 30. 11:13
Vida József, az Opus Global Nyrt. elnöke a választások utáni első nagy interjújában a tőzsdei árfolyamesésről, Mészáros Lőrinccel való barátságáról, Magyar Péterhez fűződő viszonyáról és a „luxizáshoz” való hozzáállásáról beszélt a Telexnek. Szerinte a piaci zuhanás mögött érzelmek, nem pedig gazdasági realitások állnak.
Vállalat Nagy nyomás alatt a Volkswagen: teljes újratervezésre van szükség
Privátbankár.hu | 2026. április 30. 11:03
Komoly visszaeséssel indította az évet a Volkswagen Group: a német autóipari óriás friss gyorsjelentése szerint egyszerre több piaci és geopolitikai tényező is rontja az eredményeket, miközben a vállalat már a teljes üzleti modell újragondolására készül.
Vállalat Eldőlt: nem fizet osztalékot az AutoWallis
Privátbankár.hu | 2026. április 29. 19:19
A pénzt a növekedési stratégiára fordítják.
Vállalat Megvan az ítélet a Mol kontra Horvátország ügyben
Privátbankár.hu | 2026. április 29. 18:28
Az Egyesült Államok kerületi bírósága végleges ítéletet hozott az ICSID-ítélet végrehajtásáról, nyert a Mol.
Vállalat Orbán Gábor elmondta, hogyan egyezett meg Magyar Péterrel a Richter osztalékfizetéséről
Privátbankár.hu | 2026. április 29. 17:45
A Richter képes hosszú távon az évi 200 millió euró minimális osztalék fenntartására, miközben a szabad cash-flow emelkedő pályán van – mondta Orbán Gábor vezérigazgató a társaság éves rendes közgyűlését követően tartott sajtótájékoztatón szerdán Budapesten, ahol a testület a 2025. évi adózott eredmény után a törzsrészvényekre összesen 120 milliárd forint osztalék megállapítását és kifizetését hagyta jóvá.
Vállalat Nyakalja a világ a kólát, Önhöz is dőlhet a lé
Privátbankár.hu | 2026. április 29. 12:23
Emelte a lécet az amerikai üdítőgyártó 2026 egészére vonatkozóan.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG