A teljes vállalatcsoportra vonatkozó, következő évekre készített tervekkel indokolta az OBI Hungary Retail Kft., hogy vállalatuknál létszámcsökkentést hajtottak végre karácsony előtt – írja a Telex. Ugyanakkor a közlés szerint mindez nem függ össze az egyes áruházak rövid távú gazdasági eredményeivel.
A Népszava hétfőn számolt be arról, hogy a Kereskedelmi Alkalmazottak Szakszervezete (KASZ) megerősítette: több alkalmazottat is elküldtek az OBI-tól, és tagságuk jelzései alapján annyit mondtak a lapnak, hogy a vállalat minimálisan 118 fővel csökkentette a munkavállalók számát a magyarországi áruházakban.
Az OBI Hungary Retail Kft. a Telexnek küldött tájékoztatásában azt írta, hogy a létszámcsökkentés mérete nem érte el sem megyénként, sem Budapesten a csoportos létszámcsökkentés törvényben meghatározott mértékét, Az érintett munkavállalókat a lépésről egyénileg, a hatályos jogi szabályozásnak megfelelő módon tájékoztatták. A pontos létszámról, illetve az érintett munkavégzési helyekről nem kívántak nyilatkozni.
A szakszervezet vezetője úgy tudja, előzetes érdemi egyeztetés nem volt, és a dolgozókat november végén egyik napról a másikra kezdték el tájékoztatni. Úgy tudják, a leépítés a boltban, értékesítésben dolgozókat érinti.
Közel a 390.



