2p

Növekvő harmadik negyedéves bevételről jelentett a német BioNTech biotechnológiai kutatóvállalat hétfőn.

A mainzi székhelyű társaság harmadik negyedéves eredménybeszámolójában 28,7 millió euró veszteségről és 1,519 milliárd euró árbevételről számolt be, míg az előző év azonos időszakában 1,245 milliárd euró árbevétel mellett 198,1 millió euró nettó nyereséget könyvelt el.

A vállalat közleménye szerint a bevételnövekedés nagyrészt a BioNTech és a Bristol Myers Squibb (BMS) rákgyógyszer-fejlesztésre vonatkozó együttműködéséhez kapcsolódó harmadik negyedévben realizált bevételnek tulajdonítható, amelyet részben ellensúlyozott a BioNTech Covid-19 elleni vakcinájának alacsonyabb értékesítési volumene.

A BioNTech azt is közölte, hogy a szeptember 30-án végződött kilenc hónapban a nettó vesztesége 831,1 millió euró volt, szemben az előző év azonos időszakában elkönyvelt 924,8 millió eurós nettó veszteséggel. A BioNTech egyúttal javította 2025-ös bevételi előrejelzését, eszerint 2,6-2,8 milliárd euró bevételre számítanak idén (korábbi prognózis: 1,7-2,2 milliárd euró), szemben a tavalyi 2,75 milliárd euróval.

De még így is veszteségesek
De még így is veszteségesek
Fotó: DepositPhotos.com

A német biotechnológiai kutatóvállalat a Pfizer amerikai gyógyszeripari céggel 2020 végére az Európai Unióban elsőként fejlesztette ki és kapott engedélyt az új típusú koronavírus (SARS-CoV-2) okozta betegség (Covid-19) elleni vakcina forgalmazására. A BioNTech az utóbbi időben a rákgyógyszerekre összpontosít, amelyek a várakozások szerint a vállalat növekedésének hajtóerejét jelenthetik a jövőben, miközben a Covid-19 elleni vakcina értékesítéséből származó bevétel folyamatosan csökken a világjárvány idején elért csúcsokhoz képest.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Cégegyesítésekről döntött az Alteo
Privátbankár.hu | 2026. június 29. 18:08
Több leányát is összeboronálta a tőzsdei cég.
Vállalat Tényleg durva leépítésekre készülhet a Volkswagen
Privátbankár.hu | 2026. június 29. 13:28
Egyre biztosabb, hogy a korábban tervezett 50 ezerhez képest nagyobb lehet a ténylegesen elküldöttek száma.
Vállalat Még a vártnál is durvább elbocsátásokra készülhet a Volkswagen
Privátbankár.hu | 2026. június 27. 13:33
Az eredeti számot megduplázhatják.
Vállalat Most jön csak az igazi jó világ a benzinkutakon?
Privátbankár.hu | 2026. június 27. 12:22
Péntek este megjelent a rendelet a Magyar Közlönyben, szombattól pedig hivatalosan hatályba is lépett, így kivezették a védett árakat az üzemanyagok esetében – immár piaci árakon tankolhatnak a magyar autósok.
Vállalat „Ha jönnek az uniós pénzek, több munkánk lehet, mint az elmúlt három évben összesen” – Interjú
Imre Lőrinc | 2026. június 27. 11:47
Az elmúlt években az európai uniós pályázatok beszűkülése miatt szinte csak hazai forrásból valósultak meg az informatikai, kibervédelmi projektek Magyarországon. A Tisza-kormány alatt ez a helyzet megváltozhat, bár a közintézmények gazdálkodásának átvizsgálása miatt a nagy felfutást egy átmeneti lassulás előzheti meg – erről beszélt Márton Miklós, a ViVeTech Nyrt. vezérigazgatója a laptársunknak, az Mfornak adott interjúban.   
Vállalat Washingtonhoz fordult a szerb olajóriás: újabb hosszabbítást kérnek a szankciós mentességre
Privátbankár.hu | 2026. június 26. 18:12
A Szerbiai Kőolajipari Vállalat ismét engedélyhosszabbítást kért az Egyesült Államoktól, mivel a jelenlegi működési felmentés július 1-jén lejár.
Vállalat Megy a sakkjátszma, elhalaszthatják az év egyik leginkább várt tőzsdei bevezetését
Privátbankár.hu | 2026. június 26. 12:15
Az OpenAI mesterséges intelligenciával foglalkozó amerikai cég a jövő évre halaszthatja tőzsdei bevezetését – tudta meg a New York Times több forrásból.
Vállalat Tovább terjeszkedik az egyik leggazdagabb magyar
Privátbankár.hu | 2026. június 26. 11:58
A Jellinek Dániel tulajdonába tartozó Indotek Group megvásárolta az Auchan Retail Internationaltől (ARI) az Auchan Magyarország Kft. fennmaradt 53 százalékos tulajdonrészét, és ezzel kizárólagos tulajdonosa lett a kereskedelmi láncot üzemeltető és az ingatlanjait birtokló társaságnak – jelentette be az Indotek Group pénteken.
Vállalat Egy magyar cég is bekerült a világ 400 legnagyobb vállalata közé
Privátbankár.hu | 2026. június 26. 11:15
Megjelent a Forbes Global 2000 rangsora a világ legnagyobb tőzsdei cégeiről. Az OTP Csoport – négy év folyamatos előrelépést követően – idén először került be a világ legjelentősebb 400 vállalatának mezőnyébe.
Vállalat A Közel-Keleten tárgyalt a 4iG vezetője aknavetők és lőszerek gyártásáról
Privátbankár.hu | 2026. június 25. 17:48
Az Edge Group vezérigazgatója fogadta Abu-Dzabiban.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG