2p

A vártnál magasabb negyedik negyedéves nyereségről és a vártnál kisebb bevételről jelentett kedden a Coca-Cola üdítőitalgyártó vállalat.

A Coca-Cola arról számolt be kedden, hogy adózott eredménye a december végével záródott három hónapban 2,271 milliárd dollárra, részvényenként 53 centre nőtt az egy évvel korábbi 2,195 milliárd dollárról, részvényenként 51 centről – foglalja össze az MTI.

Meglepetésízek?
Meglepetésízek?
Fotó: DepositPhotos.com

A tavalyi év utolsó három hónapjában a Coca-Cola egyszeri tételek nélküli részvényarányos eredménye éves szinten 6 százalékkal, 58 centre emelkedett, felülmúlva az elemzők által várt 56 centet.

A tavaly október-decemberi időszakban a cég bevétele éves összehasonlításban 2 százalékkal, 11,544 milliárd dollárról 11,822 milliárd dollárra nőtt. Elemzők nagyobb, 12,03 milliárd dollár bevételre számítottak.

Az organikus (árfolyam-ingadozásoktól és vállalati akvizíciós hatásoktól megtisztított) bevételnövekedés 5 százalékos volt a tavalyi év utolsó három hónapjában éves összevetésben.

Az értékesítési volumen 1 százalékkal nőtt, míg az eladási árak ugyancsak 1 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbit.

A tavalyi negyedik negyedévben a Coca-Cola bevétele organikusan számítva Észak-Amerikában 5 százalékkal, Latin-Amerikában 10 százalékkal, az EMEA (Európa, Közel-Kelet és Afrika) régióban 6 százalékkal nőtt, az ázsiai és csendes-óceáni térségben ugyanakkor stagnált.

A teljes tavalyi üzleti évben a nettó árbevétel éves szinten 2 százalékkal, 47,9 milliárd dollárra nőtt; az organikus bevételnövekedés 5 százalékos volt.

A vállalat az idei pénzügyi évben 4 és 5 százalék közötti organikus bevételnövekedéssel számol.

Címkék: Vállalat Coca Cola
A rovat támogatója:
A rovat támogatója a Garantiqa.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat A kiskereskedelem hasít az AutoWallisnál, de a nagykernél csökkent az eladások száma
Privátbankár.hu | 2026. április 15. 11:41
Közel 10 százalékkal emelkedett a kiskereskedelemben eladott autók száma az AutoWallis Csoportnál, és a mobilitási üzletág is erős negyedévet zárt. A nagykereskedelemnél viszont néhány márka visszahúzta a teljesítményt.
Vállalat Mindenkit meglepett a JPMorgan
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 17:29
A JPMorgan Chase & Co., az egyik legnagyobb amerikai bank első negyedéves nyeresége és bevétele is felülmúlta az elemzői várakozásokat.
Vállalat Bűnösnek vallotta magát a bíróságon a történelem egyik legnagyobb csalója
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 10:22
Bűnösnek vallotta magát csalás és más pénzügyi bűncselekmények vádjában Kína korábban piacvezető ingatlanfejlesztő cége, a China Evergrande Group alapítója egy sencseni bíróság előtt – közölte a helyi bíróság kedden.
Vállalat Mészáros Lőrinc cégbirodalmánál ez várható a választás után
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 10:02
A jövőben is arra törekszenek, hogy megbízható, kiszámítható stratégiai partnerként legyenek jelen a piacon.
Vállalat Fontos szakmai szervezet nyújtott jobbkezet a Tisza-kormánynak
Privátbankár.hu | 2026. április 13. 14:40
A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) gratulált a Tisza Párt választási győzelméhez és szakmai együttműködést ajánlott.
Vállalat Hollandia remek napot szerzett Elon Musk-nak
Privátbankár.hu | 2026. április 11. 15:03
Hollandia engedélyezte a Tesla felügyelt önvezető szoftverének alkalmazását.
Vállalat A kínai példát is megleste a szintugrásra készülő magyar tőzsdei kkv
Imre Lőrinc | 2026. április 11. 11:51
Munkamorálban nem, csak a gyártási folyamatok automatizálásában vehetik fel a versenyt az európai cégek a kínai iparvállalatokkal – hangzott el a Navigator Investments Befektetői Klubján, ahol a Budapesti Értéktőzsde Xtend kategóriájában jegyzett társaság vezetői bemutatták a frissített, 2028-ig szóló növekedési stratégiájukat. A célok igen nagyratörőek, annak ellenére, hogy a magas működési költségek alatt roskadozó iparág már évek óta gyengén teljesít az Európai Unióban és Magyarországon egyaránt.
Vállalat Üzbegisztánban tárgyalt a 4iG vezetője
Privátbankár.hu | 2026. április 10. 09:53
A 4iG Közép-Ázsiában is szeretne terjeszkedni a távközlés és a digitális infrastruktúra piacán, és szóba került az Üzbegisztán–Magyarország Befektetési Alap is.
Vállalat Kiderült, ekkora osztalékot fizet a Waberer’s
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 17:20
Lezajlott a közgyűlés.
Vállalat Meglépi Elon Musk, amit korábban értelmetlennek tartott?
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 13:04
Új modellt dobhat piacra a Tesla.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG