2p

Fenntarthatóság: trend, kötelezettség vagy üzleti csodafegyver?

Klasszis Talks&Wine – ahol a fenntarthatóság kézzel fogható üzleti értékké válik.

Jöjjön el, ne maradjon le a versenyben!
Február 26., Budapest - csoportos kedvezménnyel!

Részletek és jelentkezés >>

Pedig ők voltak az egyik főszponzor. Most minden reklámot visszavontak.

A tokiói olimpia egyik szponzora, a Toyota autógyártó közölte hétfőn, hogy Akio Toyoda vezérigazgató és más vállalati vezetők nem vesznek részt az olimpia nyitóünnepségén és a Toyota nem fogja reklámozni magát a játékokat közvetítő tévéadásokban.

"Igaz, hogy a Toyota nem vesz részt a megnyitón és a döntést különböző tényezőket figyelembe véve hoztuk meg, beleértve a nézők hiányát is" - erősítette meg a vállalat egyik szóvivője az erről szóló sajtóhíreket.

Mintegy hatvan japán vállalat több mint hárommilliárd dollárt költött a szponzori jogok megvásárlására, most pedig azzal a dilemmával néz szembe, hogy kösse-e a márkáját egy olyan eseményhez, amely eddig nem kapott erős támogatást a közvéleménytől.

A japán fővárosban felfelé ível a járványgörbe, ami miatt a kormány nemrég szükségállapotot hirdetett Tokióban és a környező prefektúrákban. Ezzel párhuzamosan egyre nagyobb az aggodalom a külföldi sportolók, tisztségviselők és újságírók ezreit vonzó olimpia megtartását illetően.

Vasárnap két újabb pozitív koronavírustesztet jelentettek a sportolók között a tokiói olimpiai faluban. A szervezők összegzése szerint ezzel eddig az olimpián közreműködő vagy részt vevő személyek közül 10-nek lett pozitív a tesztje.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat A 4iG nagy üzletéből a One és a Yettel is profitál
Privátbankár.hu | 2026. február 19. 16:34
Az ügylet masszív, akár több száz milliárd forintos pluszbevételt is jelenthet a későbbiekben.  
Vállalat Már nincs a Liszt Ferenc repülőtér, ami húzzon: beszakadt a magyar vállalatfelvásárlási piac
Imre Lőrinc | 2026. február 19. 15:47
Tavaly jelentősen csökkent, és a 2024 előtt megszokott szintekhez tért vissza a hazai vállalatfelvásárlási (M&A) piac mérete. 2025-ben összesen 65 tranzakció valósult meg Magyarországon, mintegy 369 millió dollár értékben. Eközben a globális M&A ügyletek összértéke az elmúlt négy évet tekintve először haladta meg a 4 ezer milliárd dollárt a London Stock Exchange Group adatai szerint.
Vállalat A Waberer’s nagy cserére készül idén
Privátbankár.hu | 2026. február 19. 12:50
Az idei járműtenderek eredményeként a vállalat 925 eszközt cserél a nemzetközi közúti flottában, valamint a magyarországi logisztikai szegmensben. A csereprogram mintegy 57 millió euró értékű beruházást jelent.
Vállalat A 4iG konszolidálja a távközlési infrastruktúráját
Privátbankár.hu | 2026. február 19. 12:20
A vállalat előzetes megállapodást írt alá hosszú távú stratégiai partnerség létrehozására az e&PPF Telecom Group B.V.-vel. Részvénycsere révén 49 százalékos részesedést szerezhet a CETIN Hungaryban.
Vállalat Édes számok a Nestlétől, bár eladja jégkrémüzletágát
Privátbankár.hu | 2026. február 19. 10:58
A Nestlé a vártnál jobb negyedik negyedéves árbevétel-növekedésről számolt be csütörtökön, és közölte: négy fő üzletágra összpontosítja tevékenységét legerősebb márkáira építve. A stratégia része a megmaradt jégkrémüzletág értékesítése is.
Vállalat Az Airbus javuló eredményt jelentett, és beolvasott hajtóműgyártójának
Privátbankár.hu | 2026. február 19. 10:30
Az európai repülőgépgyártó vitája elmérgesedett a Pratt & Whitney szállításaival kapcsolatban.
Vállalat A mesterséges intelligencia hihetetlen gyorsan vezető üzleti kockázattá vált
Privátbankár.hu | 2026. február 19. 08:07
Miközben a kiberfenyegetések – különösen a zsarolóvírusos támadások – immár ötödik éve vezetik a globális rangsort, Magyarországon a mesterséges intelligenciához kapcsolódó kockázatok állnak az első helyen.
Vállalat A Renault tavaly nagyot zakózott a Nissan miatt
Privátbankár.hu | 2026. február 19. 07:40
A Renault Csoport csütörtökön 15 százalékos csökkenést jelentett a 2025-ös üzemi nyereségében, és alacsonyabb haszonkulcsokat prognosztizált 2026-ra, mivel a növekvő kínai verseny és a fő európai piacon működő hagyományos versenytársak árnyomása rontja a bevételeket.
Vállalat Mészáros Lőrinc átrendezi a szálakat a céghálójában
Privátbankár.hu | 2026. február 18. 16:12
Mészáros Lőrinc cégbirodalmával mindig történik valami.
Vállalat Világújdonság: endometriózis elleni gyógyszert fejleszt a Richter egy svájci céggel
Privátbankár.hu | 2026. február 18. 11:11
Eddig csak műtéttel tudtak segíteni a betegségen, most immunterápiás gyógyszert fejlesztenek rá. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG