A magyar-francia CHP Energia Zrt. vette meg a Budapesti Erőmű Zrt.-t a cseh EP Energy csoport tulajdonában álló EPH-tól 2020. december 1-jén, írja a Magyar Nemzet. A Budapesti Erőmű 1997-ig a magyar állam tulajdonában állt, onnan privatizációval a finn-japán Fortum-Tomen konzorciumé lett, tőlük 2001-ben a francia EDF vásárolta meg, a csehekhez pedig 2015-ben került.
A Budapesti Erőmű üzemelteti a Kelenföldi Erőműt, a Kispesti Erőműt és az Újpesti Erőműt, és Budapest távhőigényének közel hatvan százalékát termeli meg, mintegy 144 ezer háztartásban élő közel félmillió lakost szolgál ki. 396 megawatt beépített villamos-energia kapacitása révén előállított áram országos piaci részesedése meghaladja a három százalékot. A Budapesti Erőmű Zrt. 2019-ben 60,2 milliárd forintos árbevételt ért el és 220 főt foglalkoztat.
A külügyminiszter szerint Szijjártó Péterék sok mindent ledaráltak.

Lerántotta a leplet: ezzel zsebelte be az idei díjakat az Erste profija
A magyar sztori jó és a forint erősődésén keresztül megfelelő dezinflációs folyamatok indultak el
350 vagy 400? Forintpálya az olajválság, a kamat és az euróálom között – Interjú




