2p

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

A Unicredit hetek óta arra készül, hogyan többséget szerezzen a Commerzbankban. Hétvégén azonban Berlin közbeszólt, úgy tűnt, a német kormány keresztbe tehet a bankfúziónak. Hétfőn aztán jött az újabb huszáros vágás az Unicredittől.

Mindenkit kicselezett Andrea Orcel, az Unicredit vezérigazgatója, egy meglepő húzással helyzeti előnybe hozta magát és az általa vezetett olasz bankot a német Commerzbankot érintő, lényegében ellenséges felvásárlási kísérletben - írja az Economx a Bloomergre-hivatkozva.

A Bloomberg szerint az Unicredit 11,5 százaléknyi Commerzbank részvényre kötött származékos ügyletet, így képes tovább növelni a már meglévő 9 százalékos pakettjét, akár 20 százalék fölé. A kettő együtt azt jelentené, hogy az olaszok válnának a legnagyobb tulajdonossá a Commerzbankban, megelőzve a német államot. 

Egyre érdekesebb fordulatok.
Egyre érdekesebb fordulatok.
Fotó: Depositphotos

A német bank részvényeinek árfolyama már 15 perccel azelőtt robbant, hogy a Bloomberg-en a hír megjelent. Előtte 15 euró alatt kereskedtek a papírokkal, amint viszont híre ment Andrea Orcel zseniális lépésének, pillanatok alatt 15,7-re ugrott az árfolyam, vagyis rendkívül rövid idő alatt 4,7 százalékkal került feljebb a részvény kurzusa.

Pedig még hétfő délelőtt még úgy festett, hogy az olaszok nem jönnek ki jól a történetből, a német állam ugyanis bejelentette, határozatlan időre felfüggeszti a nála lévő 12 százalékos állami részesedés értékesítését, így az Unicredit a német államtól már aligha vásárolhat. Csakhogy közben kiderült, nincs is szükség rá, az Unicredit megszerezheti a részvényeket más módon. 

Akárhogy is alakul a végeredmény, az Unicredit újabb húzása alaposan felbőszítheti a német kormányt, akik már jelezték, nem látják szívesen az olaszok közeledését.

Szintén hétfői fejlemény, hogy az UniCredit kérelmet nyújtott be az Európai Központi Bankhoz, hogy részesedését akár 29,9 százalékra növelhesse. Ezután megérkezett a német reakció arra, hogy az olaszok vételi opciót szereztek a 11,5 százaléknyi részvénycsomagra.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Óriási leépítésre készül a Nissan
Privátbankár.hu | 2025. május 12. 15:45
Világszerte szüntetnek meg munkahelyeket.
Vállalat Nagyot dobást jelentett a UniCredit
Privátbankár.hu | 2025. május 12. 14:51
A UniCredit csoport 8,3 százalékkal, rekordszintre növelte profitját az idei első negyedévben, bevétele 2,8 százalékkal bővült.
Vállalat Kiakadtak a dolgozók: sztrájk készül a német autógyárban
Privátbankár.hu | 2025. május 12. 14:29
Szerdán indul a munkabeszüntetés.
Vállalat Dúsgazdaggá tette az egyik amerikai államot a Google
Privátbankár.hu | 2025. május 10. 13:25
A netes keresőmotort kifejlesztő és üzemeltető cég milliárdos kifizetéssel rendezte adatvédelmi vitáját Texassal.
Vállalat Jól kezdte az évet a gazdaság egyik zászlóshajója
Privátbankár.hu | 2025. május 9. 06:21
A Mol nagyobb nyereséggel zárta a 2025-ös év első negyedévét, mint a 2024-est.
Vállalat Nagyon megsínylette a kormány intézkedéseit a legnagyobb hazai bank
Privátbankár.hu | 2025. május 9. 06:10
A közel 130 milliárd forintos különadó-terhek nélkül még szebb lett volna az OTP Bank első negyedéves eredménye, ami így viszont több mint 20 százalékkal lett kisebb az egy évvel korábbinál.
Vállalat A nehézségek ellenére jó évet remél a Bosch
Privátbankár.hu | 2025. május 8. 16:59
A Bosch, a technológiák és szolgáltatások szállítója 2024-ben 90,3 milliárd eurós árbevételt ért el, ami 1,4 százalékkal – árfolyamhatások nélkül 0,5 százalékkal – marad el a 2023. évitől. A világkereskedelem kiszámíthatatlansága közepette a vállalat az idén 1 és 3 százalék közötti árbevétel-növekedést céloz meg, az árbevétel-arányos üzemi eredmény pedig várhatóan jelentősen javulni fog 2024-hez képest.
Vállalat Utoléri a vámháború az egyik legnagyobb amerikai céget
Privátbankár.hu | 2025. május 8. 08:46
Vámokat vethet ki a Boeing repülőgépekre az Európai Unió.
Vállalat Több hitelt helyezett ki és több vagyont kezelt az Erste, a profit mégis csökkent
Privátbankár.hu | 2025. május 7. 12:58
Az Erste első negyedéve számokban.
Vállalat Cash flow válság a növekedési szakaszban – hogyan ne akadj el?
PR | 2025. május 7. 12:51
Sokan azt gondolják, hogy a pénzügyi nehézségek a stagnálással vagy visszaeséssel járnak együtt. Pedig a valóság az, hogy a vállalkozások jelentős része épp a növekedés szakaszában szembesül likviditási problémákkal. Amikor nő az értékesítés, bővül az ügyfélkör, és egyre több megrendelés érkezik. Az öröm mellett nő a nyomás is: nagyobb árukészlet, több munkatárs, fejlettebb logisztikai háttér – vagyis egyre nagyobb finanszírozási igény.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG