4p

Haladékot adhat a közösségi oldalnak a hétfőn hivatalba lépő elnök.

Donald Trump három hónappal meghosszabbítaná a törvényben szabott határidőt a TikTok közösségi alkalmazás további amerikai működése érdekében – a hétfőn hivatalba lépő elnök szombaton egy televízióinterjúban közölte szándékát.

A leendő elnök az NBC News televíziónak adott telefonos interjúban úgy fogalmazott, hogy a legnagyobb valószínűséggel 90 nap haladékot ad a január 19-én lejáró határidőhöz képest a kínai tulajdonos számára, hogy megfeleljen az amerikai Kongresszus által kétpárti támogatással elfogadott törvénynek, és eladja amerikai szolgáltatását.

Az elnöki beavatkozás azt követően vált szükségessé. hogy pénteken a Legfelsőbb Bíróság helybenhagyta a törvényt, indokoltnak tartva azt a nemzetbiztonsági aggályok kezelése érdekében.

A TikTok pénteki közleményében csalódásának adott hangot, és a helyzet tisztázását kérte a hétfőig még Joe Biden vezette Fehér Háztól, és igazságügyi minisztériumától, valamint arra hívta fel a figyelmet, hogy a határidő lejárta, január 19. után az alkalmazás elérhetetlenné válhat 170 millió amerikai felhasználó számára.

A Fehér Ház pénteken közleményben jelezte, hogy Joe Biden elnök, aki aláírta a törvényt, változatlanul úgy látja, hogy az alkalmazás amerikai tulajdonba kerülése biztosíthatja, hogy azt az amerikaiak továbbra is használhassák. Az elnöki hivatal szóvivője ugyanakkor arra is felhívta a figyelmet, hogy a jogszabály végrehajtása már az új, Donald Trump vezette adminisztráció idejére esik.

Donald Trump adminisztrációjának leendő tagjai a héten több alkalommal jelezték, hogy a hivatalba lépő elnök megoldást akar találni a helyzetre. Szóvivője, a leendő fehér házi sajtótitkár, Karoline Leawitt csütörtökön közölte, hogy az elnök hivatalba lépését követően lépéseket tervez a közösségi médiaalkalmazás amerikai működésének fennmaradása érdekében. A Fox News Digitalnak úgy fogalmazott, hogy „Trump elnök többször kifejezte szándékát a TikTok megmentésére, és ennek elérésére nincs nála jobb alkuközvetítő”.

Donald Trump kijelölt nemzetbiztonsági tanácsadója, Mike Waltz szerdán kifejtette, hogy ha a Legfelsőbb Bíróság helybenhagyja a törvényt, akkor lépések következhetnek. Többi között megjegyezte, hogy Donald Trump meglátása szerint az amerikaiak széles körében használt platformról van szó, és célja, hogy a felhasználók adatai védettek legyenek, egy megállapodás erről szólhat.

„Nem akarom megelőzni az elnöki rendeleteinket, de meg fogjuk teremteni a lehetőséget arra, hogy egy ilyen megállapodás létrejöhessen”

- mondta Mike Waltz.

A közösségi alkalmazás amerikai cégének értékesítéséről egy tavaly tavasszal kétpárti támogatással elfogadott törvény rendelkezik, amely Joe Biden elnök aláírása után hatályba lépett. Az „Amerikaiak Védelme az Külföldi Ellenfelek által Felügyelt Alkalmazásoktól” (Protecting Americans from Foreign Adversary Controlled Application Act) néven elfogadott jogszabály kilenc hónapot adott a kínai tulajdonosnak, a ByteDance-nek arra, hogy értékesítse az alkalmazás amerikai működtetéséért felelős részét. Ellenkező esetben a TikTokot kötelezően el kell távolítani minden amerikai alkalmazástárból és minden médiaszolgáltatónak blokkolnia kell a használatát.

A törvény beterjesztői azzal érveltek, hogy a kínai anyavállalat a Kínai Kommunista Párt által irányított kormány felügyelete alatt működik, és ilyen módon az amerikai felhasználók adatai közvetlenül eljuthatnak az Egyesült Államok legnagyobb külföldi versenytársának tekintett ország kormányzati szerveihez.

(MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Magának a tőzsdének nem ment annyira jól a tavalyi évben
Privátbankár.hu | 2026. február 3. 19:21
Növekvő bevétel mellett csökkent a BÉT nettó eredménye 2025-ben.
Vállalat Hivatalosan csütörtökön kezdhetik építeni a Paks II. erőművet
Privátbankár.hu | 2026. február 3. 19:01
Az Országos Atomenergia Hivatal (OAH) megadta az engedélyt az első beton kiöntésére.
Vállalat Több száz, nácikhoz köthető számlát azonosítottak a Credit Suisse-nél
Privátbankár.hu | 2026. február 3. 17:01
Egy vizsgálat 890 olyan bankszámlát azonosított a svájci Credit Suisse-nél, amelyeknek lehetséges náci kapcsolataik voltak – közölte Chuck Grassley amerikai szenátor a Szenátus Igazságügyi Bizottságának keddi meghallgatása előtt, amely a bankok holokausztban játszott szerepét vizsgálja.
Vállalat Új vezető a Gránit Alapkezelő Prémium Vagyonkezelési üzletágánál
Privátbankár.hu | 2026. február 3. 16:41
Braun Márton tölti be az üzletágvezető pozícióját idén januártól.
Vállalat A teszttel elérkezett a Rijekai Finomító felújításának utolsó szakasza
Privátbankár.hu | 2026. február 3. 16:21
Az INA már teszteli az új létesítményeket, mielőtt előreláthatólag márciusban termelésbe állnak.
Vállalat Elon Musk cége fúrni kezd Dubaiban
Privátbankár.hu | 2026. február 3. 15:41
Azonnal megkezdődik a Dubai Loop projekt első fázisa Elon Musk Boring Company-jával, közölte egy Egyesült Arab Emírségekbeli tisztviselő.
Vállalat Kedden nyílik a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” program második üteme
Privátbankár.hu | 2026. február 3. 15:21
A hazai mikro-, és kisvállalkozások a Demján Sándor Program keretében pályázhatnak.
Vállalat Többen belehaltak: jövőre betiltják a rejtett autókilincset az autókon
Privátbankár.hu | 2026. február 3. 12:36
Kína 2027. január 1-jétől betiltja a rejtett, elektronikus működtetésű autókilincsek alkalmazását a személygépkocsiknál – derült ki a kínai ipari és informatikai minisztérium (MIIT) által hétfőn közzétett szabályozásból.
Vállalat Szorosabbra fűzi a kapcsolatát a Richter és a Fuji – ennek minden nő örülhet a világon
Privátbankár.hu | 2026. február 3. 09:31
Szorosabbra fűzi az együttműködést a Richter Gedeon Nyrt. és a Fuji Pharma Co., Ltd. A két vállalat már évek óta szoros partnerségben áll a nőgyógyászat (WHC) területén.
Vállalat Megtörtént a világtörténelem legnagyobb fúziója
Privátbankár.hu | 2026. február 3. 06:35
A SpaceX és az xAI összevonásával a valaha volt legnagyobb vállalati egyesülést hajtotta végre Elon Musk.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG