3p

A geopolitika felforgatja a piacokat – készüljön fel időben, kerülje el a bukást!
Fedezze fel, hogyan hat a világrend változása az Ön pénzügyeire!

Klasszis Befektetői Klub

2026. január 27., Budapest

Ne maradjon le – jelentkezzen most! >>

A médiahatóság most vizsgálja, hogy a júliustól tervezett szerződésmódosítások jogszerűek-e.
A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság székháza. MTVA/Bizományosi: Jászai Csaba

Az NMHH hivatalból általános hatósági felügyeleti eljárást indított a Magyar Telekom Nyrt. és a Telenor Zrt. ellen. Több ponton felmerült ugyanis a jogszabályok megsértésének gyanúja a két mobilszolgáltatónál megkötött előfizetői szerződések július 1-jétől tervezett, számos díjemelést tartalmazó módosításával és annak közlési módjával kapcsolatban - közölte a médiahatóság a Privátbankárral.

Mit találtak?

A két mobilszolgáltató arról értesítette számos előfizetőjét, hogy július 1-jével több díj megemelésére is készül.A hatóság azért kezdett vizsgálódni, mert a szerződésmódosítási ajánlattal, annak közlésével és magával a módosítással kapcsolatban több ponton felmerül az elektronikus hírközlésre vonatkozó jogszabályok megsértése.

Az NMHH ellenőrzi, hogy a szolgáltatók időben, megfelelő hírközlő csatornán, világosan, áttekinthetően és a választási lehetőségeket egyértelműen közölve értesítették-e előfizetőiket a tervezett változtatásokról. Az NMHH-nak a díjemelések mértékével kapcsolatban nincs hatásköre vizsgálódni, a kiskereskedelmi árképzés nem tárgya a hatósági ellenőrzéseknek.

Ha nem nyilatkoznak, egyetértettek az emeléssel

A módosítást kétoldalú szerződésmódosítással kívánják végrehajtani, ami a szolgáltatók tájékoztatása szerint azt jelenti, hogy ha az érintett előfizetők az értesítéstől számított 15 napon belül nem nyilatkoznak a módosítási ajánlat elutasításáról, akkor azt a szolgáltatók elfogadottnak tekintik. A jogszabályok szerint viszont az előfizetőknek a kétoldalú szerződésmódosítás esetében lehetőségük van úgy is dönteni, hogy az ajánlatot nem fogadják el, és ebben az esetben a szerződésük a korábbi tartalommal marad hatályban.

Mivel a tervezett módosítások a két szolgáltató előfizetőinek nagy részét érintik, és mivel hatályba lépésük esetén fennáll annak veszélye, hogy az előfizetők emiatt olyan hátrányt szenvednek, amelyet később már nem vagy csak nehezen lehet elhárítani, a hatóság az eljárás befejezéséig ideiglenes intézkedéssel megtiltotta a szolgáltatóknak, hogy július 1-jétől végrehajtsák a közzétett ajánlatuk szerinti szerződésmódosítást.

A Magyar Telekom a vizsgálat megindítása után jelezte, hogy több intézkedést is tervez a hatóság által jelzett problémák megoldására, ezekkel kapcsolatban a szervezet még vizsgálja a szolgáltató vállalásait.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat HIPA: új vállalati támogatás a tiszta technológiákra
Privátbankár.hu | 2026. január 13. 18:01
Magyarország sikeresen jelentette be az Európai Bizottságnál a tisztaipar-megállapodáshoz kapcsolódó beruházásokhoz nyújtható új támogatási programját, amelynek jóváhagyásával az ország az elsők között vezeti be a tiszta ipari megállapodást kiegészítő támogatási rendszert (CISAF) – közölte a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség kedden.
Vállalat Kellemes meglepetést okozott a JPMorgan
Privátbankár.hu | 2026. január 13. 17:01
A JPMorgan Chase & Co., az egyik legnagyobb amerikai bank tavalyi negyedik negyedéves nyeresége és bevétele is felülmúlta az elemzői várakozásokat.
Vállalat Újra járnak a repülők Ferihegyen
Privátbankár.hu | 2026. január 13. 15:40
Mindkét futópálya üzemel íígy 13.00 órakor újranyitott a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér – közölte a Budapest Airport kedd délután.
Vállalat Mégsem dőlhet hátra Hernádi Zsolt a szerbiai bevásárlás miatt
Privátbankár.hu | 2026. január 13. 15:02
A Mol versenytársat vagy partnert kaphat a szerbiai NIS olajvállalt orosz többségi részesedésének megvásárlásában – erről beszélt a szerb államfő az Emírségekben.
Vállalat Az Airbus ezért lehet büszke a tavalyi évre
Privátbankár.hu | 2026. január 13. 14:01
Az Airbus európai repülőgépgyártó 793 repülőgépet szállított le 91 megrendelőjének tavaly, többet az egy évvel korábbi 766-nál és a 2023. évi 735-nél.
Vállalat A dubaji csoki megédesítette a Lindt-részvényesek életét
Privátbankár.hu | 2026. január 13. 12:27
Nőtt a Lindt & Sprüngli svájci csokoládégyártó tavalyi értékesítése.
Vállalat Nagyot kaszáltak tavaly a chipgyártók
Privátbankár.hu | 2026. január 13. 08:47
Tavaly 793,4 milliárd dollár értékben adtak el félvezetőket világszerte, ami 21 százalékos növekedés 2024-hez képest – áll a Gartner amerikai technológiai piackutató honlapjára hétfőn fölkerült jelentésben.  
Vállalat Minden negyedik cégnél bevált a home office
Privátbankár.hu | 2026. január 13. 07:41
A magyar vállalkozások 27 százaléka biztosítja az otthoni munkavégzés lehetőségét dolgozói legalább egy részének, és a cégek háromnegyede a következő egy-két évben sem tervezi ennek megváltoztatását – derül ki a GKI Gazdaságkutató Zrt. MTI-nek küldött felméréséből.
Vállalat BPA-mentes palackok és kötelező visszaváltás – a szakértő válaszol
Natív tartalom | 2026. január 12. 15:59
Nem véletlenül kerül rá a PET-palackokra, hogy BPA-mentes – habár ezeknek a műanyagoknak sosem volt közük a biszfenol-A nevű vegyülethez. Ugyanakkor a BPA-t rengeteg szörnyű betegséghez kötik, nem véletlenül övezi egyre nagyobb figyelem. A kötelező visszaváltási rendszer továbbra is komoly nehézségek elé állítja a gyártókat, de a folyamatos innováció egyre zöldíti az üdítőgyártást. Ezekről és másról is beszélgettünk Nagy Ervinnel, a hazai vitaminital és sportital gyártás úttörőjének számító R-Water Kft. társtulajdonosával, aki arról is mesél, miért jelent nehézséget az előírásnak megfelelő, újrahasznosított kupakkal lezárni egy üdítőt.
Vállalat Lukoil olajfúró tornyokat támadott Ukrajna a Kaszpi-tengeren
Privátbankár.hu | 2026. január 11. 16:31
Az ukrán fegyveres erők három, Oroszország egyik legnagyobb olajvállalatához tartozó fúróplatformot támadtak meg – közölte az ukrán vezérkar vasárnap.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG