2p

Az OBRA Ingatlankezelő Kft. (OBRA) valamint a Révay 10 Kft. olvad össze, mindkettő az Opus Global érdekkörébe tartozik. 

A Mészáros Lőrinc-résztulajdonolta Opus Global Nyrt. az érdekkörébe tartozó OBRA Ingatlankezelő Kft. (OBRA) valamint a Révay 10 Kft. egyesüléséről határozott - közölte az Opus Global csütörtökön a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján.

Az indoklás szerint a két társaság azonos tulajdonosi körbe tartozik, főtevékenységük azonos, és az egyesüléssel a gazdasági tevékenység racionalizálása, jelentős költségcsökkenés érhető el. Mindkét cég fő tevékenysége saját tulajdonú, bérelt ingatlan bérbeadása, üzemeltetése.

A közlemény szerint a Révay 10 Kft., mint beolvadó társaság megszűnik, általános jogutódja az OBRA lesz, amely változatlan formában működik tovább. A beolvadás tervezett időpontja szeptember 30., vagy a beolvadás nyilvántartásba vételét jogerősen elrendelő végzés kézhezvétele hónapjának utolsó napja.

A nyilvános cégadatok szerint a 985 millió forint saját tőkéjű Révay 10 Kft. 2019-ben 137,9 millió forint nettó árbevételt ért el. A 31 millió forint saját tőkéjű OBRA Ingatlankezelő Kft.-nek 2019-ben nem volt árbevétele.

Az Opus Global 25 forint névértékű részvényeivel a BÉT prémium kategóriájában kereskednek, szerdán 274 forinton zártak, az elmúlt egy évben a legmagasabb árfolyamuk 482,8 forint a legalacsonyabb 129,2 forint volt.

A rovat támogatója:
A rovat támogatója az MVM

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Moszkvai lakása ablakából kizuhanva meghalt a Transznyefty alelnöke
Privátbankár.hu | 2025. július 4. 11:31
Életét vesztette Andrej Badalov, az orosz állami olajvállalat, a Transznyefty alelnöke – jelentette a TASZSZ hírügynökség.
Vállalat A Boeing a repülőknél is magasabbra szállhat
Privátbankár.hu | 2025. július 4. 10:37
A vállalat 2,8 milliárd dollár értékű szerződést nyert el csütörtökön az Egyesült Államok kormányától két új generációs katonai műhold fejlesztésére és gyártására, további két műhold opciójával.
Vállalat A francia sztrájkolók földre kényszerítették a Ryanair járatait
Privátbankár.hu | 2025. július 3. 10:16
A Ryanair csütörtökön bejelentette, hogy 170 járatot kényszerült törölni, ami több mint 30 ezer utas utazását zavarja a Franciaországban a csütörtöki és péntekre is tervezett országos légiforgalmi irányítói sztrájk miatt.
Vállalat Újabb akvizíciót hajt végre a 4iG
Privátbankár.hu | 2025. július 2. 16:12
Országos virtuális mobilszolgáltatóval bővül a cégcsoport távközlési portfóliója.
Vállalat Jól ismert szakember került a Zwack vezérigazgatói székébe
Privátbankár.hu | 2025. július 2. 14:22
A Zwack Unicum Nyrt. tulajdonosi döntése értelmében 2025. július 1-jétől a cégcsoport hazai és nemzetközi sikereiben több mint 20 éve kulcsszerepet játszó szakember, Belovai Csaba tölti be a vállalat vezérigazgatói tisztségét.
Vállalat Újabb honvédelmi együttműködést jelentett be a 4iG
Privátbankár.hu | 2025. július 2. 10:51
A védelmi digitalizáció területén.
Vállalat Az ausztrál Qantas légitársaság 6 millió ügyféladatát lophatták el
Privátbankár.hu | 2025. július 2. 08:39
Az utóbbi évek egyik legnagyobb kiberbűnesetében egy hackertámadás törte fel az érzékeny adatbázist. Ez különösen rosszkor jön a megtépázott hírnevű légitársaságnak.
Vállalat A Daimler Truck fittyet hány az orosz szankciókra, Afrikában terjeszkedik
Privátbankár.hu | 2025. július 2. 08:16
Szenegálban tervez gyártóüzemet építeni Mercedes teherautóknak a cég, Oroszországban pedig már nincs mit vesztenie.
Vállalat Elbocsátásokra készül egy autógyár, világszerte küldenek el embereket
Privátbankár.hu | 2025. június 30. 17:12
Önkéntes létszámleépítést tervez a Nissan.
Vállalat Baj van a légzsákokkal – újabb autókat hívnak vissza
Privátbankár.hu | 2025. június 28. 11:10
Sürgősen javítani kell.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG