3p

Hivatalosan közölték: elválik Mészáros Lőrinc és felesége. De mi lesz a vagyonnal?

Házasságuk egyezséggel történő lezárását kezdeményezi a bíróságnál Mészáros Lőrinc és Mészárosné Kelemen Beatrix Csilla - közölte maga az üzletember és felesége az MTI-hez pénteken eljuttatott közleményében. A pár 1986-ban kötötte össze életét, három gyermekük van, Lőrinc, Beatrix és Ágnes.

A dokumentum szerint a házasság felbontásáról szóló döntésüket közösen, együttes akarattal hozták meg. Az eljáráshoz szükséges kérdésekben vita nélkül, egymást segítve, becsülve és tisztelve állapodtak meg. Az érintettek a válásuk részleteiről nem kívánnak nyilatkozni, és kérik a sajtó képviselőit magánéletük tiszteletben tartására - áll a közleményben.

A vita nélküli megegyezés vélhetően békés vagyonmegosztásra utal. Nem tudni ugyanakkor, hogy van-e hivatalos dokumentum erről vagy olyan házassági szerződés, amiben konkrétan kitérnek a vagyonelemekre egy esetleges válás esetén.

A Forbes szerint a családi cégek listáját Magyarországon a Mészáros Csoport vezeti 252 milliárd forintos cégértékkel.

Mészáros Lőrinc és családja hihetetlen cégbirodalmat épített az elmúlt években. Sok stratégiai szektorban megjelent és erős állásokat épített ki. A nemzetközi piacra azonban nem lépett ki a felcsúti gázszerelő. Ugyanakkor cégeiből általában kiveszi az osztalékot. Vannak mínuszt termelő cégei is, az egyik ilyen a gasztrovállakozása. Annak tavalyi veszteségéről ebben a cikkben írtunk nem régiben. Sőt, épp a napokban derült ki, hogy nem minden próbálkozása sikeres. A VIII. kerületi önkormányzat felmondta biztosítási alkuszcégével, a Hungarikummal a szerződést.

További részleteket a Hungarikum eddigi történetéről a lapcsoportunkhoz tartozó Piac&Profit most megjelent nyomtatott számában olvashatnak. 

A nagyvállalkozó felesége legutóbb azzal vétette észre magát, hogy eladta az Opus Global Nyrt.- ben meglévő és 6,97 százalékos szavazati jogot biztosító részesedését, az összesen 48 902 911 darab törzsrészvény névértéke egyenként 25 forint volt. A vevők azonban nem idegenek voltak, hanem gyermekei. A feleség egyébként általában nem vesz részt a családi cégek operatív irányításában, tulajdonában van a LIFE TV. 

Egyébként pár órával ezelőtt adtunk hírt arról, hogy Zalaegerszegen csaknem 10 milliárd forintért építi meg a Mészáros Lőrinchez tartozó ZÁÉV a helyi uszodakomplexumot. A vállalat más nagy sportberuházásokban is főszerephez jutott. Generálkivitelező volt például a 190 milliárd forintba került Puskás Arénánál a Magyar Építővel közösen. Ugyancsak ezzel a céggel építheti fel a dél-pesti új atlétikai komplexumot is és Nagykanizsán folyamatban van a Kanizsa Aréna kivitelezése is szintén a ZÁÉV irányításával.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Új üzemet épít a Mol
Privátbankár.hu | 2026. május 14. 16:06
A Mol biometánüzemmel bővíti a Szarvasi Biogázüzemet. A fejlesztésnek köszönhetően az üzemben olyan tisztaságú biometánt állítanak elő a biogázból, amely betáplálható az országos földgázhálózatba. Az üzem várhatóan az év végére készül el, és évente több mint 7 millió köbméter, a gázhálózatban földgázt kiváltó biometánt állít majd elő. A beruházás összhangban a MOL-csoport hosszútávú SHAPE TOMORROW 2030+ stratégiájával, tovább bővíti a MOL zöldenergia portfolióját. Ez lesz a MOL-csoport első biometánüzeme, és egyidejűleg a harmadik ilyen létesítmény Magyarországon.
Vállalat Hihetetlen energiapazarlás folyik Magyarországon, egyetért Kapitány Istvánnal a magyar tőzsdei cég
Privátbankár.hu | 2026. május 14. 13:25
A Budapesti Értéktőzsde Prémium Kategóriájában jegyzett Masterplast befektetői napján a cég vezetői a vállalat friss eredményei mellett az új magyar kormány elképzeléseiről is beszéltek.
Vállalat A Balkánon terjeszkedik a 4iG, Jászai Gellért személyesen utazott el
Privátbankár.hu | 2026. május 14. 10:00
Jászai Gellért, a 4iG elnök-vezérigazgatója Észak-Macedónia fővárosában, Szkopjéban folytatott tárgyalásokat Hristijan Mickoski észak-macedón miniszterelnökkel, valamint Aleksandar Nikoloski miniszterelnök-helyettessel a vállalatcsoport észak-macedóniai stratégiai beruházásairól és hosszú távú fejlesztési terveiről.
Vállalat Óriásit hajrázott a kínai e-kereskedelmi nagyágyú, ennyire volt elég
Privátbankár.hu | 2026. május 14. 08:35
Az Alibaba Group Holding kínai e-kereskedelmi óriás adózott eredménye majdnem a duplájára nőtt, bevétele mérsékelten emelkedett a cég pénzügyi negyedik negyedévében.
Vállalat Remekelt a Grafisoft Park SE az első negyedévben
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 19:23
A Graphisoft Park SE pro forma adózott eredménye az első negyedévben jelentősen, 20 százalékkal 2,67 millió euróra nőtt, összhangban a menedzsment várakozásaival – közölte a társaság szerdán a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján.
Vállalat Visszaállnak a Wizz Air Budapest-Tel Aviv járatai
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 16:57
A biztonsági helyzet javulásával a Wizz Air május 28-tól újraindítja a Budapest és Tel-Aviv közötti légi összeköttetést – közölte a légitársaság az MTI-vel szerdán.
Vállalat Prémiumügyfeleinek kedveskedik az UniCredit
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 15:52
Az UniCredit bejelentette a „Prime by UniCredit Bank” új, prémium ügyfelei számára kidolgozott szolgáltatási modelljének indulását, egyszerre kilenc közép- és kelet-európai piacon – Bulgáriában, Bosznia-Hercegovinában, Horvátországban, Csehországban, Magyarországon, Romániában, Szerbiában, Szlovákiában és Szlovéniában.
Vállalat Szintet lépne a cégével? Mutatjuk, hogyan teheti
Natív tartalom | 2026. május 13. 14:22
2017-ben indult el a Modern Mintaüzem Program. Nem titkoltan azzal a céllal, hogy új szintre emelje a hazai kis- és középvállalkozások technológiai fejlettségét és hatékonyabbá tegye az üzleti folyamataikat. Cikkünkben bemutatjuk, hogy egy vállalkozásnak miért érdemes csatlakoznia a kezdeményezéshez.
Vállalat Erősen kezdte az évet a TUI
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 13:43
A TUI Group, a világ vezető utazásszervezője a tavalyinál és az elemzők által vártnál egyaránt kedvezőbb üzemi eredménnyel zárta a március végével záródott második pénzügyi negyedévét.
Vállalat Ezt a veszteséget sem köszöni meg a Porsche SE
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 13:23
A Volkswagen Csoportot irányító befektetési cég, a Porsche SE német multinacionális vállalat 923 millió euró adózás utáni veszteséggel zárta az idei első negyedévet, miután leírást hajtott végre a Volkswagen-csoportban lévő részesedésén.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG