3p

Elkerülhetetlen lesz a választások utáni megszorítás?
Tényleg egy újabb Bokros-csomagot szeretne a Tisza Párt?

Online Klasszis Klub élőben Bokros Lajossal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi pénzügyminisztert!

2025. december 10. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Rendkívüli közgyűlést hívott össze az Appeninn Nyrt. szeptember 30-ára, amelyen megerősíthetik a társaság igazgatótanácsa által áprilisban meghozott döntéseket. Több új vezetőt is jóváhagyhatnak, miután az első számú vezető és több igazgatósági tag lemondott.

Három hét múlva mérföldkőhöz érkezik a Budapesti Értéktőzsde prémium kategóriájába tartozó és az elmúlt időszakban részben tulajdonosváltáson is átesett Appeninn Vagyonkezelő Holding Nyrt.

A távirati iroda megerősítette, hogy az egyre meghatározóbb ingatlanbefektetési és vagyonkezelő társaság rendkívüli közgyűlést tart. Ezen várhatóan szavaznak az előző évi pénzügyi beszámolóról, és arról is, hogy a 2019. évi adózott eredményt teljes egészében eredménytartalékba helyeznék, valamint a sajátrészvény-vásárlásra vonatkozó javaslatról. Még érdekesebb, hogy egy sor személyi változás is bekövetkezhet a részben az Indotek Group, továbbá a Zinventive Zrt. tulajdonában lévő vállalatnál.

Bernáth Tamás, aki még egy évig sem volt az Appeninn vezérigazgatója és egyben az igazgatótanács elnöke - több igazgatótanácsi taggal együtt - a napokban jelezte: lemond a társaságban betöltött tisztségeiről, továbbá kezdeményezte munkaviszonyának közös megegyezéssel történő megszüntetését.

Két javaslatcsomag is az asztalra kerül. Az egyik a társaság részvényese, az Indotek Group érdekeltségébe tartozó Avellino Holding Zrt. indítványa. Ebben több szakembert is az igazgatótanácsba küldenének: Bihari Tamás és Kertai Zsolt kerülhet az Appeninn menedzsmentjébe. Bihari Tamás az elmúlt években kiemelten az IT-iparágban látott el jogi vezetői feladatokat; 2019-ben jogi igazgatóként a 4iG Nyrt.-hez csatlakozott, ahol egyebek mellett a belső szervezet fejlesztésének szabályozási hátterében és az IT területhez kapcsolódó akvizíciók támogatásában működött közre. Kertai Zsolt 1999-től a több hazai bevásárlóközpontot fejlesztő Plaza Centersnél dolgozott, 2006-tól a társaság magyarországi fejlesztési igazgatójaként, majd 2013-tól ügyvezető igazgatójaként; a tisztséget 2019-ig látta el. Az Avellino Holding azt szeretné emellett, hogy a jövőben az Appeninn vezérigazgatóját ne a közgyűlés, hanem az igazgatótanács nevezze ki.

Az Appeninn Nyrt. másik, 5 százalékot meghaladó tulajdoni hányaddal rendelkező részvényese, a NER köreihez sorolt Balázs Attila nagyvállalkozó által birtokolt Zinventive Zrt. Az üzletemberről legutóbb a válaszonline.hu írta azt, hogy ő az új kormányközeli üstökös. A zrt. szintén két szakembert javasolt az ingatlanos társaság igazgatótanácsába, Nemes István Róbertet és Hegelsberger Zoltánt. Előbbi szakember közgazdász, csaknem 20 éves építőipari tapasztalattal rendelkezik, mind a kivitelezés, mind a komplex ingatlanfejlesztés területén. Utóbbi szakértő jogi tevékenysége mellett vezető tisztségviselői szerepet és felügyelőbizottsági tagságot vállalt több hazai meghatározó társaságban, az elmúlt években a hihetetlen tempóban növekvő Bayer Csoport jogi vezetőjeként dolgozott.

Az Appeninn Vagyonkezelő Holding Nyrt. tavalyi eredménye elérte a 10,2 millió eurót (3,3 milliárd forint). A 2009-ben alapított vállalat csaknem teljes kihasználtsággal működő, mintegy 150 millió euró (mintegy 50 milliárd forint) értékű ingatlanportfólióval rendelkezik.

Címkék: Vállalat 4iG Appeninn
A rovat támogatója:
A rovat támogatója a Garantiqa.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat 64 milliárd forint készpénz naperőművekért – itt a Mol nagy dobása
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 18:55
Szerződést kötöttek egy cég megvásárlására.
Vállalat Ezt intézte Washingtonban Orbán Viktor? Komoly lépésre készülhet a Mol
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 18:11
A Lukoil érdekeltségeit vinné a vállalat. 
Vállalat A bizalom az egyik legfontosabb tényező a bankok és a vállalkozások közötti kapcsolatban
PR | 2025. december 4. 12:22
A gazdasági környezet változása új alapokra helyezte a vállalatfinanszírozást Magyarországon. A bankok egyre inkább partnerként működnek együtt ügyfeleikkel, miközben a vállalkozások is tudatosabban, hosszú távú szemlélettel hoznak pénzügyi döntéseket. A Garantiqa támogatásával készülő Cégkassza Podcast legújabb adásában Győr Tamás, a CIB Bank kis- és középvállalati üzletágvezetője beszélt a vállalati hitelezés jelenlegi trendjeiről, a garanciavállalás fontosságáról, valamint a bizalmon alapuló bankolás jelentőségéről.
Vállalat Megvenné a Lukoil eszközeit az egykori pornócsászár
Privátbankár.hu | 2025. december 3. 20:19
Az osztrák üzletember, Bernd Bergmair Washingtonig ment, és ügyvédje is jó befektetésnek tartaná a Lukoilt. Azt azonban nem árulta el, melyik Oroszországon kívüli eszközt választaná.
Vállalat A CATL bejelentette, mikor kezdődik a sorozatgyártás a debreceni akkugyárban
Privátbankár.hu | 2025. december 3. 15:54
A CATL európai működésért felelős ügyvezető igazgatója Debrecenben tett nagy bejelentést. Azt is elmondta, hogy a jövő év első negyedévében ezerről ezerötszázra növelik a dolgozói létszámot.
Vállalat Nincs minden rendben az Airbus háza táján? Itt egy újabb jel
Privátbankár.hu | 2025. december 3. 11:10
Nem tudják leszállítani a vállalt gépmennyiséget.
Vállalat Tovább nyomul a 4iG a hadiiparban
Privátbankár.hu | 2025. december 2. 10:45
Tovább erősödik a stratégiai védelmi ipari együttműködés a 4iG és az EDGE Group között.
Vállalat Mobilszolgáltatót és fegyvergyártó céget vásárolt a 4iG
Privátbankár.hu | 2025. december 1. 18:43
Erősen indult az év utolsó hónapja a 4iG-nek: egy nap alatt két ügyletük is lezárult. A Netfone 99 százalékét, illetve a Gestamen 90 százalékát szerezték meg.
Vállalat Európa-szerte elfordulnak a Teslától az autóvásárlók
Privátbankár.hu | 2025. december 1. 17:07
Franciaországban, Spanyolországban és Hollandiában is visszaesett a regisztrált új Teslák száma novemberben. Az egész évet nézve sem jobb a helyzet, egyre kisebb szeletet tudhatnak magukénak az európai autópiacon.
Vállalat Budai magánklinikát vett a Mészáros Csoport
Privátbankár.hu | 2025. december 1. 16:25
Többségi tulajdonrészt szerzett a Mészáros Csoport a Mind Klinika Zrt.-ben és annak leányvállalataiban. Mészáros Lőrinc a klinika szolgáltatásait a munkavállalói cafeteria elemei közé is beépítené.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG