1p
Az Alibaba kínai internetes kiskereskedelmi portál az elemzői várakozásokat meghaladó forgalmat jelentett az idei első negyedévről.
(Fotó: Alibaba.com)

Az Alibaba Group Holding Ltd. bevétele mintegy 60 százalékkal, 38,58 milliárd jüanra (5,60 milliárd dollár, 1 jüan 40,43 forint) emelkedett a március végével záródott három hónapban. A Reuters által megkérdezett elemezők kisebb, 36 milliárd jüan forgalommal számoltak.

Az online felületen történő értékesítésből származó bevétel 47 százalékkal, 31,57 milliárd jüanra emelkedett, a bővülés felülmúlta a tavalyi utolsó negyedévi 45 százalékos növekedést.

A részvényesekre jutó negyedéves nyereség 10,65 milliárd jüanra ugrott az egy évvel korábbi 5,37 milliárd jüanról. Az Alibaba azt is bejelentette csütörtökön, hogy 6 milliárd dollár értékben két évre szóló részvény-visszavásárlási programot indít el.

Címkék: Vállalat Alibaba
A rovat támogatója:
A rovat támogatója a Garantiqa.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat A Wizz Airre veszélyesebb a kerozinhiány, mint a Ryanairre
Privátbankár.hu | 2026. április 24. 19:37
Az ír légitársaságnak kevesebb a közvetlen közel-keleti kitettsége, mint magyar versenytársának, ezért jobb helyzetben van a kerozinhiány idején. Az iráni háború kitörése óta a kerozin ára a duplájára nőtt.
Vállalat Megjött a Wizz Air válasza a bedőlésével kapcsolatos nyilatkozatra
Privátbankár.hu | 2026. április 23. 17:30
A fapados társaság ezt nem hagyhatta szó nélkül.
Vállalat Eladási hullám a Wizz Air részvényeinél, miután a versenytárs szerint becsődölhet a cég
Privátbankár.hu | 2026. április 23. 16:30
A Ryanair vezérigazgatója szerint az olajárrobbanás miatt az ír fapados légitársaság több versenytársa, így a Wizz Air is csődöt jelenthet. Michael O’Leary szavait a Wizz Air-részvények rögtön megérezték.
Vállalat Újabb országban nyert el importőri jogokat az AutoWallis
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 13:19
Romániában is bevezethetik a kínai márkát.
Vállalat Már a végkielégítésekről tárgyalnak az Electrolux jászberényi gyárában
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 11:24
Hatszáz embert küldenek el, 2026 végén bezár a gyár.
Vállalat Már megint miben mesterkedik Elon Musk?
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 18:05
Musk 1,4 milliárd dollárért vásárolt SpaceX részvényeket.
Vállalat Újabb rekord a Budapesti Értéktőzsdén jegyzett kibervédelmi cégnél
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 17:44
66 százalékos növekedéssel 2,3 milliárd forintra növelte nettó árbevételét a 2025-ös évben a Budapesti Értéktőzsde Xtend piacán jegyzett kibervédelmi cég a 2024-ben elért közel 1,4 milliárd forintról. A ViVeTech Nyrt. adózott eredménye ezzel párhuzamosan a 2025-ös évben mintegy 50 százalékkal, 193,8 millió forintra bővült a 2024. évi 128,8 millió forintos szintről – derül ki a társaság mai napon publikált, magyar számviteli szabályok szerinti nem konszolidált éves beszámolójának közgyűlési előterjesztéséből. 
Vállalat Kétsebességes pályán a hazai ingatlanpiac – interjú Gereben Mátyással
Natív tartalom | 2026. április 21. 17:05
A magyar ingatlanpiac 2025-ben látványosan kettévált: miközben a hotelek és a kiskereskedelmi ingatlanok erős teljesítményt nyújtottak, az irodapiac továbbra is kihívásokkal küzd. A háttérben gazdasági bizonytalanság, átalakuló bérlői igények és a fenntarthatóság felértékelődése áll. Ezekről a trendekről beszélgettünk Gereben Mátyással, a CPI Hungary országmenedzserével.
Vállalat Átadja a stafétát az Apple vezérigazgatója
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 08:54
Tim Cook lemond a Steve Jobs-tól 15 éve örökölt vezérigazgatói posztról az Apple-nél. Ez idő alatt az Apple piaci értéke mintegy 3600 milliárd dollárral nőtt.
Vállalat Elköszönt az RTL-től, átalakuló tévézésről ír a vezérigazgató-helyettes
Privátbankár.hu | 2026. április 20. 12:53
Endrei-Kiss Judit, aki LinkedInen hosszabb bejegyzést szentelt a témának. Bejegyzésében az iparág átalakulásáról és a szervezeti változásokról is írt.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG