2p
Megemelnék a biztosítók a díjat, a kormány már kartellről beszél.

Arról már korábban írtunk, hogy a közelmúlt buszbaleseteire hivatkozva a biztosítótársaságok átlagosan háromszoros, négyszeres biztosítási díjat követelnek a buszos vállalkozásoktól. Ezért a NiT Hungary (Magánvállalkozók Nemzeti Fuvarozó Ipartestülete) a kormány és a biztosításfelügyelet beavatkozását kérte.

A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium erre reagálva csütörtökön közölte: a tárca egyeztetést és vizsgálatot kezdeményez az érintett felügyeleti szerveknél a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítási díjak egyidejű, nagyarányú emelése miatt.

Kiszolgáltatott utasok, elfogadhatatlan emelés

Az NFM szerint az autóbuszos személyszállító vállalkozásoknak a biztosítótársaságok lépése súlyos terhet jelent, a megtöbbszöröződő díjtételek miatt megugró költségeik továbbhárítására kényszerülhetnek. "A kormány a hazai kis- és középvállalkozások, az általuk kiszolgált utasok oldalán áll" - tették hozzá.

A tárca úgy látja: az elfogadhatatlan áremelés miatt akár a kartellgyanú vagy az erőfölénnyel való visszaélés vizsgálata is indokolt lehet. A közlekedésért felelős minisztérium az ügyben hatáskörrel rendelkező Magyar Nemzeti Bank és Gazdasági Versenyhivatal vezetőit ezért mielőbbi egyeztetésre, a körülmények alapos áttekintésére kérte.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Több mint 40 millióba került a Mol-nak ez a késés
Privátbankár.hu | 2026. június 23. 10:47
Nem megfelelőe jártak el, le is csapott a felügyelet.
Vállalat Jókora kamatemelés lépett életbe a legnépszerűbb céges hiteleknél
Herman Bernadett | 2026. június 23. 10:19
Felszámolják a kis- és középvállalkozások legkedveltebb hiteleihez kapcsolódó kiskapukat. A Gazdasági és Energetikai Minisztérium (GEM) úgy döntött, a Széchenyi Likviditási és Folyószámlahitelek kamata a jelenlegi fix 3 százalékról csaknem a duplájára, 5,89 százalékosra emelkedik. 
Vállalat Újabb űripari fejelménnyel rukkolt elő a 4iG
Privátbankár.hu | 2026. június 23. 06:29
Félezer műhold előállítására alkalmas üzemet is megtekintettek a tárgyalások alkalmával.
Vállalat Ötödik éve lett veszteséges Dzsudzsák Balázs vállalkozása
Privátbankár.hu | 2026. június 20. 09:45
A tavalyi év sem hozta el az áttörést a DB7.hu Kft. sorsában. A 2023-as évez hasonlóan most sem volt bevétele, így nem csoda, ha ismét veszteséget termelt.
Vállalat A bőrükön érzik a hazai cégek a klímaváltozást – sivatag lesz Magyarország?
Sipos Ildikó | 2026. június 18. 16:42
A nagyvállalatok járnak az élen a fenntarthatóságban.
Vállalat Nagy döntés a kormánytól, módosítják a Széchenyi Kártya Programot
Privátbankár.hu | 2026. június 18. 12:55
A Gazdasági és Energetikai Minisztérium módosítja a Széchenyi Kártya Program likviditási hiteltermékeinek kamatfeltételeit, amelyeket még tavaly október elején egységesített fix 3 százalékon az Orbán-kormány.
Vállalat Figyelmeztet a BMW, ez a magyar gazdaságnak sem sok jót ígér
Privátbankár.hu | 2026. június 18. 12:10
A német autóipari óriás csökkentette eredményvárakozását.
Vállalat Ők azok a magyar milliárdosok, akik már a NER előtt is a leggazdagabbak közt voltak
Privátbankár.hu | 2026. június 18. 11:05
Már 2002-ben is ott voltak a listán.
Vállalat Az UEFA 10 millió euróra büntette az Olympique Marseille-t
Privátbankár.hu | 2026. június 17. 19:30
Az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) szerdán 10 millió euróra büntette az Olympique Marseille-t a számviteli szabályok megsértése miatt és korlátozta új játékosok szerződtetését.
Vállalat Nem csak a Mediaworksnél vannak tömeges leépítések
Privátbankár.hu | 2026. június 17. 17:22
Létszám leépítés kezdődik az idén a BBC brit közszolgálati médiatársaságnál. A szerdán bejelentett elbocsátási terv a következő három évre kitűzött 500 millió font (több mint 200 milliárd forint) költségmegtakarítási cél elérésének egyik sarkalatos eleme.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG