2p

Mi lesz a privát vagyonokkal?

Vagyonadó, bizalmi vagyonkezelés, alapítványok, magántőkealapok – 2026 fordulópontot hozhat.
Ne hozzon fontos döntéseket a legfrissebb információk nélkül!
Vegyen részt a Klasszis Investment & Wealth Management Summit 2026 konferencián, és hallgassa meg a legjobb szakértőket!

Részletek és Early Bird jelentkezés >>

A magyarországi bejegyzésű Wizz Air is beállhat az Alitalia kérőinek sorába - persze nem az interkontinentális járatokat vennék át.
Wizz Air lilában is jól nézne ki. Forrás: Wikimedia Commons

A Wizz Air érdeklődik az Alitalia rövid és középtávú járatainak az átvétele iránt - jelentette ki Váradi József, a fapados légitársaság vezérigazgatója az olasz La Repubblica lapnak adott interjúban. "Érdekel bennünket az olasz piac ... az Alitalia esetében pedig ez a rövid és középtávú járatokat jelenti, az interkontinentális járatokat semmiképpen sem" - fogalmazott, hozzátéve, hogy az elkövetkező hetekben el fog látogatni Olaszországba.

Vannak más komoly jelentkezők is

A hetven éves történetében alig néhány évben nyereséges Alitalia csődgondnokság alá került tavaly, miután alkalmazottai elutasították a fizetések és a létszám csökkentésével járó átszervezési programot. Az olasz légitársaság átvételére eddig a német Lufthansa és a brit easyJet légitársaságok, valamint az amerikai Cerberus kockázati tőkebefektető társaság jelezte érdeklődését.

Októberben azt közölték: hét ajánlat érkezett a légitársaságra, ezek részleteit azonban nem hozták nyilvánosságra. Lapértesülés szerint a Lufthansa félmilliárd eurót ajánlott a légitársaság egyes vagyonelemeire, köztük a rövidtávú flottára, leszállást biztosító résidőkre illetve a személyzetre.

A zenészekkel nincsenek jóban

Az Alitalia legutóbb azzal került be a hírekbe, hogy tönkretettek egy 17. századi, biztosan több tízezer dollárt érő, ám felbecsülhetetlen értékű hangszert >>

Címkék: Vállalat

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Hamar reagált a HungaroControl-vezér interjújára a Wizz Air
Privátbankár.hu | 2026. május 25. 17:33
A légitársaság határozottan cáfolja, hogy folyamatos járattörlések lehetnek nyáron. Sőt, azt írták, hogy a HungaroControl működési nehézségei miatt számos járatuk jelentős késést szenvedett a korábbi nyári szezonokban.
Vállalat Kényszerhelyzetbe hozták a dolgozók a Samsungot, a cég már bónuszokat és részvényeket is ad
Privátbankár.hu | 2026. május 25. 16:12
Az utolsó pillanatban sikerült megállapodnia a Samsung-dolgozóknak a vállalatvezetéssel, ezért végül nem tették le a munkát. A cég 20 milliárd dollárt bukhatott volna.
Vállalat Ezért nyomoznak a tiszaújvárosi Mol-robbanás után
Privátbankár.hu | 2026. május 24. 16:46
Halált okozó gondatlan veszélyeztetés gyanúja miatt indult a nyomozás.
Vállalat Vizsgálóbizottságot hoznak létre a tiszaújvárosi Mol-robbanás miatt
Privátbankár.hu | 2026. május 24. 10:11
A történteket részletesen kivizsgálják. 
Vállalat Ismert energiapiaci elemzőt igazolt le Csányi Sándor bankcsoportja
Privátbankár.hu | 2026. május 21. 15:19
Pletser Tamás ebben a hónapban váltott munkahelyet. 
Vállalat Mégsem lesz 18 napos sztrájk a Samsungnál
Privátbankár.hu | 2026. május 21. 11:26
Béremeléssel és teljesítménybónusszal tudta leszerelni az elégedetlen dolgozókat a cég.
Vállalat Jól ment az MBH-nak a 80 milliárdos különadók mellett is
Privátbankár.hu | 2026. május 21. 10:49
68 milliárd felett a nyereség.
Vállalat Egy álmot dob piacra 80 milliárd dollárért Elon Musk, rosszul járhat, aki beleugrik
Privátbankár.hu | 2026. május 21. 09:36
Durván veszteséges cégbe fektethetnek azok, akik beszállnak a SpaceX részvénykibocsátásába.
Vállalat Így ment az Autowallisnak az első negyedévben
Privátbankár.hu | 2026. május 21. 08:57
Voltak kedvezőtlen tényezők, de a hatékonyságot sikerült növelni.
Vállalat Hatalmasat szólt az Nvidia új jelentése
Privátbankár.hu | 2026. május 21. 08:23
150 százalékkal nőtt az üzemi nyereség.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG