2p
A Kaspersky Lab kikérte magának az ellenük felhozott vádakat.

Ahogy arról már korábban írtunk, a Trump-kormány azzal a gyanúval, hogy a vírusirtó és szoftvergyártó cég az orosz hírszerzésnek kémkedik, egyszerűen megtiltotta a termékeik használatát, valamint azok beszerzését. A Kaspersky Lab ugyanakkor a Bloombergnek elmondva cáfolta, sőt, valótlannak, valamint politikai célú csúsztatásnak és ferdítésnek mutatta ki a lap korábban felvonultatott indokait, amik a lap szerint a gyanút alátámasztják.

A lap korábban azzal vádolta a gyártót, hogy a felhasználók adatait megosztják az orosz hírszerzéssel, valamint aktívan, „ellenhackerekkel” lépnek fel a támadók ellen, illetve blokkolják a „nemkívánatos személyek” számítógépeit. Ezeket a cég cáfolta, elmondásuk szerint nem szolgáltatnak információt, a blokkoláskor a támadók gépeit állítják meg, a hackertevékenységet pedig – büntethetőségénél fogva – elítélik, és nem élnek vele.

Nem működnek együtt?

Egy másik vád szerint a Kaspersky nem működik együtt a hatóságokkal a támadások felderítésében. Ezt szintén cáfolták, emlékeztetve: a Kaspersky közreműködésével sikerült lefülelni például a "Lurk gang" bűnszövetkezetet: ők 45 millió dollárral könnyítette meg egyes bankok és pénzintézetek számláit, de ők segítették a holland rendőrséget a CoinVault zsarolóvírus szerzőinek a beazonosításában és rács mögé juttatásában is. Ráadásul nekik köszönhető két botnet, a Simda és a Shylock is eltűnt.

A rovat támogatója:
A rovat támogatója a Garantiqa.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Nem fizet osztalékot az MBH Bank
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 14:58
Lezajlott az MBH Bank idei éves rendes közgyűlése.
Vállalat A végén mégsem veszi meg a Mol a szerb olajvállalatot?
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 10:06
Mindenki kivárásra játszik.
Vállalat „Az egész magyar állattenyésztés megérezné, ha leállnánk” – klímaváltozásról, a kazah piacról és az ukrán szójáról is kérdeztük az UBM vezérét
Imre Lőrinc | 2026. április 27. 05:47
Nem hisz az egyszemélyi irányításban, minél több ember vesz részt a döntéshozatalban, az annál nagyobb valószínűséggel hozza meg a kívánt eredményt. Cégvezetőként a középvállalati státuszból a nagyvállalati kategória felé kormányozta el Magyarország egyik vezető, takarmánygyártással és kereskedelemmel foglalkozó agráripari társaságát, aminek legszimbolikusabb lépése a tőzsdére lépés volt. Horváth Péter, az UBM Csoport vezérigazgatója lapunknak arról is beszélt, hogy az iráni háború miatti energiaárrobbanás hogyan érintette a működésüket, milyen stratégiát követnek gazdasági válságok idején és hogy miért Kazahsztánban látják most az egyik legjobb piaci lehetőséget.
Vállalat Magyar Péter szerint áron alul eladó a TV2, reagált a csatorna
Privátbankár.hu | 2026. április 26. 09:32
Néhány befolyásos család már szervezi a testőrséget a meneküléshez – erről is beszélt Magyar Péter egy szombat este közzétett videóban. A TV2 és a Lounge Event Kft. eladásáról szóló részre mindkét cég reagált.
Vállalat A Wizz Airre veszélyesebb a kerozinhiány, mint a Ryanairre
Privátbankár.hu | 2026. április 24. 19:37
Az ír légitársaságnak kevesebb a közvetlen közel-keleti kitettsége, mint magyar versenytársának, ezért jobb helyzetben van a kerozinhiány idején. Az iráni háború kitörése óta a kerozin ára a duplájára nőtt.
Vállalat Megjött a Wizz Air válasza a bedőlésével kapcsolatos nyilatkozatra
Privátbankár.hu | 2026. április 23. 17:30
A fapados társaság ezt nem hagyhatta szó nélkül.
Vállalat Eladási hullám a Wizz Air részvényeinél, miután a versenytárs szerint becsődölhet a cég
Privátbankár.hu | 2026. április 23. 16:30
A Ryanair vezérigazgatója szerint az olajárrobbanás miatt az ír fapados légitársaság több versenytársa, így a Wizz Air is csődöt jelenthet. Michael O’Leary szavait a Wizz Air-részvények rögtön megérezték.
Vállalat Újabb országban nyert el importőri jogokat az AutoWallis
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 13:19
Romániában is bevezethetik a kínai márkát.
Vállalat Már a végkielégítésekről tárgyalnak az Electrolux jászberényi gyárában
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 11:24
Hatszáz embert küldenek el, 2026 végén bezár a gyár.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG