2p
A magyar állam eddig mintegy 78 milliárd forint vissza nem térítendő támogatást nyújtott a hazai versenyszféra meghatározó szereplőinek.
Becsó Zsolt fideszes országgyűlési képviselő, Mészáros Beatrix, a tulajdonos Opus Global Nyrt. igazgatótanácsának elnöke, Mészáros Lőrinc, az Opus Global Nyrt. többségi tulajdonosa, Finta Ferenc, a Wamsler SE vezérigazgatója és Varga Mihály pénzügyminiszter (b-j) a tűzhelyeket és kandallókat gyártó salgótarjáni cég új üzemcsarnokának avatásán október 3-án. (MTI/Komka Péter)

A Nagyvállalati beruházási támogatás (NBT) elnevezésű program bő 200 milliárd forint értékű fejlesztést és hozzávetőleg 2400 új munkahely létrehozását mozdította elő - írta a Világgazdaság a Pénzügyminisztérium (PM) összegzése alapján.

Az NBT-t a kormány gazdaságpolitikai célkitűzései hívták életre, amelyek meghatározó eleme az újraiparosítás, az iparfejlesztés, a kabinet szerint ennek megvalósítása érdekében szükséges azon tőkehiányos hazai nagyvállalatok és a tervezett beruházás révén a nagyvállalati méretkategóriát elérő kis- és középvállalkozások támogatása, amelyek számottevő mértékben járulnak hozzá a gazdaság - ezen belül a feldolgozó- és az építőipar - növekedéséhez, modernizációjához - írta a lap.

Átadásdömping

A pályázatok elbírálásakor sokat nyomott a latban, ha az adott vállalat a munkaerő megtartása mellett a hatékonyság növelésére is törekedett, a modem technológiák alkalmazásával pedig egyes hiányszakmák kiváltására is képessé vált. Az elmúlt hetekben több olyan beruházást adtak át - ezzel külön cikkben a Privátbankár.hu is foglalkozott nemrég -, amelyhez az adott vállalat NBT-forrást is igénybe vett, így például a Gallus csoporthoz tartozó Taravis Kft. 1,2 milliárd forintból épített fel egy csirkefeldolgozó üzemet, amelyhez 290 milliós támogatást kapott, a Wamsler SE 3,6 milliárd forintos, robotizált üzemcsarnokának pedig a felét fedezte az állami ráfordítás.

A PM összegzése szerint a nagyvállalati támogatások legutóbbi, 2018-as nyerteseinek tizenöt kapacitásbővítő fejlesztésre ítéltek meg együttesen 30,62 milliárd forintot, két vállalat pedig három-három projekt finanszírozásához is kapott támogatást.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat 50 milliárd dollárt fektet be az Amazon az OpenAI-ba
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 12:45
15 milliárdot első részletként, további 35 milliárdot pedig meghatározott feltételek teljesülése esetén.
Vállalat Az Adidas nagyot tudott fordítani, maradhat a vezér
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 11:30
A német sportfelszerelés-gyártó nyereséges negyedik negyedévet zárt az egy évvel korábbi veszteség után, működési eredménye és bevétele is emelkedett.
Vállalat Nyakunkon a szabály, ami az egész munkaerőpiacot felforgathatja
Imre Lőrinc | 2026. március 4. 05:44
A nemek közötti bérszakadék felszámolása a célja az Európai Unió bértranszparencia-irányelvének. Az uniós statisztikák szerint Magyarország nem teljesít jól ebben a tekintetben, de a cégek félelme inkább másból fakad: a vállalatok fokozódó elvándorlástól és munkahelyi feszültségektől tartanak. Pedig a nyilvánosan feltüntetett fizetések komoly versenyelőnyt jelenthetnek a piacon.   
Vállalat A 4iG stratégiai megállapodást kötött egy cseh hadiipari céggel
Privátbankár.hu | 2026. március 2. 15:01
A győri székhelyű RÁBA többségi tulajdonosa, a tőzsdén is jegyzett 4iG Group jelentette be a hadiipari megállapodásokat.
Vállalat A Mol egyik vezetője bemondta: ezen dolgoznak az iráni helyzet kapcsán
Privátbankár.hu | 2026. március 2. 08:18
Kimondottan sérülékeny helyzetet emlegetett a Mol csoport egyik igazgatója.
Vállalat Kétsebességes lett Európa a fenntarthatóságban
Imre Lőrinc | 2026. március 1. 10:36
Az ESG megítélése igazi hullámvasúton ült az elmúlt bő egy évtizedben. A kezdeti, hurráoptimista időkben a zöld forradalom sokszor felesleges és túlzottan bonyolult adminisztrációt hozott magával. Majd eljött az ellenállás és a kijózanodás, ami a fenntarthatóságot egyre inkább kockázati kérdéssé tette a cégek számára. A szabályozás sokat puhult, de ezt inkább csak a kis- és közepes vállalkozások érzik. A nagyobbaknak, főleg a bankoknak, még magasabb fordulatszámra kellett kapcsolniuk.
Vállalat Tavasszal indul a munka a békéscsabai üzemben, 2500 álláskeresőt várnak
Privátbankár.hu | 2026. február 28. 16:48
A várakozásokat messze felülmúló sikerrel zárult a Vulcan Shield Hungary (VSH) első hivatalos állásbörzéje Békéscsabán. Több százan jelentkeztek az állásokra.
Vállalat A Wizz Air felfüggesztette a Közel-Kelet felé tartó járatait
Privátbankár.hu | 2026. február 28. 11:16
A közel-keleti helyzet eszkalálódása miatt a Wizz Air azonnali hatállyal felfüggesztette minden izraeli, dubaji, abu-dzabi és ammani járatát – közölte a Wizz Air Magyarország szombaton az MTI-vel, jelezve: az intézkedés legalább március 7-ig érvényben marad.
Vállalat Sikeres kötvénykibocsátás a 4iG leánycégénél
Privátbankár.hu | 2026. február 27. 19:02
A 4iG leányvállalata, a 4iG Űr és Védelmi Technológiák Zrt. (4iG SDT) 176 600 000 euró (majdnem 70 milliárd forint) össznévértékű kötvénykibocsátást valósított meg, valamennyit sikeresen lejegyezték – olvasható a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján pénteken közzétett tájékoztatóban.
Vállalat Határ a csillagos ég? A 4iG terveiről is beszélt
Bózsó Péter | 2026. február 27. 16:07
A csoport pénteken hozta nyilvánosságra tavalyi adatait, és újságírói prezentációt is tartott eredményeiről, illetve terveiről. A 4iG újabb nemzetközi befektetőkre számít ambiciózus növekedési céljai eléréséhez, és pénteken be is jelentette az emirátusi Mubadala megjelenését befektetői között.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG