2p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

30 százalékkal csökken a társaság jegyzett tőkéje. A lépésnek nincs köze a termeléshez.
A Suzuki Vitara bemutatása. A modellt csak Esztergomban gyártják, innen exportálják a vállalat összes piacára. A kép forrása: Orbán Viktor Facebook oldala

A Suzuki Motor Corporation (SMC) és a Magyar Suzuki Zrt. részvényesi közgyűlése úgy döntött, hogy 156 millió euró értékű tőkecsökkentést hajt végre a Magyar Suzuki Zrt.-nél. Az SMC a magyar cégnél több mint 20 év alatt felhalmozódott tőke átcsoportosításával más gyáregységeiben kíván fejlesztéseket megvalósítani. A Magyar Suzuki Zrt. a tőkecsökkentés után is erősen túltőkésített marad, a saját tőke bőven a mérlegfőösszeg 50 százaléka fölött marad, ami ebben az ágazatban kiemelkedő likviditást jelent - közölte a társaság a Privátbankárral.

A közlemény szerint a tőkecsökkentés arányosan érinti az eredménytartalékot, a tőketartalékot és a részvények értékét, és összességében 30 százalékkal csökkenti a társaság jegyzett tőkéjét. 

A társaság saját tőkéje 156 millió euróval csökken, miközben részvényeinek névértékét 37 euróról 26 euróra szállítják le. A társaság befektetett tőkéje a tranzakció után is csaknem tízszerese marad az eredeti tőkebefektetés értékének.

 


A közlemény megjegyzi, a tranzakciónál szabad eszközök, azaz holt tőke átcsoportosításáról van szó, ezért a pénzügyi művelet semmilyen formában nem érinti a Magyar Suzuki Zrt. tevékenységét, így a társaság likviditását vagy forgótőke-ellátottságát sem.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat A Janaf közleményben jelezte, készen áll a Mollal szembeni vitára
Privátbankár.hu | 2026. március 14. 13:38
A horvát csővezeték üzemeltető válallat visszautasítja a Mol vádjait és felkészül a jogvitára.
Vállalat Hatalmas jutalékot kap Donald Trump kormányzata a TikTok-ügylet közvetítéséért
Privátbankár.hu | 2026. március 14. 09:00
Az amerikai kormányzat nagyjából 10 milliárd dolláros jutalékot kap a befektetőktől a nemrég lezárult üzletben, amelynek keretében átveszik a TikTok amerikai üzletágának irányítását – jelentette pénteken a Wall Street Journal az ügyhöz közel álló forrásokra hivatkozva.
Vállalat Óriási pofont kapott a Gazprom, az ukránoknak adtak igazat
Privátbankár.hu | 2026. március 13. 19:35
Az ukrán állami Naftogaz energiacég jogerősen pert nyert a Gazprom orosz állami energiaóriás ellen a svájci legfelsőbb bíróságon.  
Vállalat Megint Brüsszelben kopogtat a Mol a horvátok miatt
Privátbankár.hu | 2026. március 13. 17:39
Ismét feljelentette a horvát nyersolajszállító csővezeték üzemeltetőjét (JANAF) a Mol és a Slovnaft az Európai Bizottság Versenypolitikai Főigazgatóságánál, ezúttal „visszaélésszerű árképzési gyakorlata” miatt.
Vállalat Nagyon jól ment az Adobe-nak, de lecserélik a vezérigazgatót
Privátbankár.hu | 2026. március 13. 12:06
Szépet nőttek a bevételek és a profit is.
Vállalat Rekordévet zárt a Garantiqa, megvannak a pontos számok
Privátbankár.hu | 2026. március 12. 16:35
Történelmi csúcsra emelkedett a Garantiqa által kezességvállalással támogatott hitelek volumene tavaly. Az idei évet is erősen indította a vállalat, a hozzájuk érkező kérelmek száma a két és félszeresére nőtt.
Vállalat Összezárva a munkahelyen: betemethetők a generációs különbségek?
Imre Lőrinc | 2026. március 12. 16:01
Minél fiatalabb valaki, annál fontosabb számára a fenntarthatóság – ezt a már-már közhelyszerű megállapítást sokszor halljuk. Azonban a munkaerőpiacra frissen belépő Z-generáció tagjainak a vállalatoknál hosszú ideje dolgozó felsővezetőkkel kell együttműködniük a zöld átállás érdekében. Hogy ez lehetséges-e, és ha igen, milyen módon, az a Klasszis Fenntarthatóság 2026 kerekasztal-beszélgetésén derült ki.
Vállalat Nagyon felpörgött a hitelezés az Erste Banknál
Privátbankár.hu | 2026. március 12. 11:45
Lendületesen bővült tavaly a hitelezés az Erste Banknál, a működési kiadások viszont gyorsabban nőnek, mint a bevételek. Az adóterhek az idén tovább fokozódnak, hangzott el a bank csütörtöki sajtóeseményén.
Vállalat Új támogatót kapott a One Veszprém kézicsapata
Privátbankár.hu | 2026. március 11. 07:45
A legeredményesebb hazai klub a hazai biztosításközvetítői piac legnagyobb szereplőjével, a Hungarikum Biztosítási Alkusz Zrt.-vel folytatja a stratégiai partnerségét, emellett új megállapodást köt a legnagyobb magyar tulajdonban lévő biztosítótársasággal, a CIG Pannónia Biztosítókkal.
Vállalat A LEGO hatalmasat épített tavaly
Privátbankár.hu | 2026. március 10. 19:25
Mind árbevétele, mind nyeresége új csúcsra ért fel 2025-ben.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG