1p
A japán Panasonic mégsem vásárolja fel a szlovén Gorenjét.
MTI Fotó: Máthé Zoltán

Az akvizíció lehetett volna az egyik legnagyobb külföldi befektetés a szlovén iparba.

A Gorenjében 10,74 százalékos részesedése van a Panasonic elektronikai konszernnek. A szlovén cég júliusban jelentette be, engedélyezi, hogy a Panasonic átvilágítsa a céget, amelynek feltételezett célja, hogy a japán vállalat növelje részesedését, sőt akár többségi tulajdonos legyen a szlovén cégben. A Panasonic csütörtöki közleménye szerint ugyanakkor a japán cég ebben a pillanatban nem kívánja növelni részesedését a Gorenjében.

A Panasonic bejelentése után a ljubljanai értéktőzsdén ideiglenesen felfüggesztették a Gorenje részvényeinek kereskedését.

Később a szlovén háztartásigép-gyártó cég közzétette, hogy vállalat az év első kilenc hónapjában 900,9 millió euró árbevételt könyvelt el és  41 millió euró profitot termelt, az egy évvel korábbi 6,9 millió euró veszteség után. A Gorenje részvényárfolyama július óta, a felvásárlási szándék bejelentése óta emelkedett.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Kapóra jött a NATO-csúcs a 4iG számára
Privátbankár.hu | 2026. július 8. 08:59
Ankarában is megjelent a magyar cég a kiemelkedő lehetőségek miatt.
Vállalat Szimbolikusan ekkor indul újra a köztévé adása
Privátbankár.hu | 2026. július 7. 17:59
Az MTVA közleményben jelentette be, hogy már ma este újraindul a Magyar Televízió hírcsatornájának műsora, miután kedd délután lekapcsolták, és bocsánatkérő üzenetet sugároztak a korábbi évek hazugságai miatt. Átmenetileg új formában, filmekkel és hírszolgáltatás nélkül indul újra a csatorna.
Vállalat Ez gyors volt: ő az MVM új vezérigazgatója
Privátbankár.hu | 2026. július 7. 17:13
Kapitány István ma nem csak azt jelentette be, hogy lecseréli az MVM Zrt. vezetőit, hanem azt is, kire bízza a vezérigazgatói teendőket. 
Vállalat Újabb fejcserék, most az MVM vezetőségében
Privátbankár.hu | 2026. július 7. 15:05
Egyelőre nem lehet többet tudni az MVM vezetőinek felmentéséről, csak a tényt. 
Vállalat Taroltak a dél-koreai óriások
Privátbankár.hu | 2026. július 7. 08:42
1800 százalékos növekedés itt, soha nem látott rekord ott.
Vállalat Tovább egyezkedhet a Mol a szerbiai olajfinomítóról
Privátbankár.hu | 2026. július 6. 16:41
Jól jön az amerikai haladék a megegyezések tető alá hozatalához.
Vállalat BBC: az Insta gyermekek bántalmazását népszerűsítő reklámokat futtatott
Privátbankár.hu | 2026. július 4. 15:41
És ezzel a Facebook, valamint az Instagram anyacégének első jelzései szerint nem is igazán volt gond – írták.
Vállalat Informatikai cég olvad be a 4iG-be
Privátbankár.hu | 2026. július 3. 17:16
A Poli Computer PC öt regionális központot működtet, szeptember 30-án olvadnak be a 4iG Informatikai Zrt.-be.
Vállalat Éghet a ház a Volkswagen-csoportnál: eladják a focicsapatukat és a Bayern-részesedésüket is
Privátbankár.hu | 2026. július 3. 13:49
Miután bejelentette a szerkezeti átalakítást a Volkswagen-csoport, eladhatja a Wolfsburg focicsapatát és több más klubban lévő részesedését.
Vállalat Futballklubokig érhet el a Volkswagen válsága
Privátbankár.hu | 2026. július 3. 13:15
A Volkswagen pénzügyi problémáit a német rekordbajnok Bayern München futballcsapata is megérezheti.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG