2p

Mi lesz a privát vagyonokkal?

Vagyonadó, bizalmi vagyonkezelés, alapítványok, magántőkealapok – 2026 fordulópontot hozhat.
Ne hozzon fontos döntéseket a legfrissebb információk nélkül!
Vegyen részt a Klasszis Investment & Wealth Management Summit 2026 konferencián, és hallgassa meg a legjobb szakértőket!

Részletek és Early Bird jelentkezés >>

Három hónap alatt 566 millió forintos nyereséget regisztráltak, ami 81 százalékos növekedés a tavalyi január-márciusi profithoz képest.

Durva növekedésről számol be a 4iG keddi közleménye: az informatikai cég az első negyedévben 15,3 milliárd forintos árbevételt könyvelt el, ami 77 százalékos növekedés az egy évvel korábbihoz képest. A vállalat nyeresége pedig 566 millió forint lett az év első három hónapjában, ez 81 százalékkal több, mint a tavaly január-márciusi időszakban. A 4iG pénzügyi és értékcsökkenési leírások előtti eredménye (EBITDA) pedig kevéssel meghaladta az 1 milliárd forintot, ami 74 százalékos növekedést jelent a csoport 2020 első negyedévi teljesítményhez képest.

Végh Richárd, a BÉT vezérigazgatója mellett jobbra Jászai Gellért, a 4iG elnök-vezérigazgatója. Illusztráció. (Fotó: BÉT)
Végh Richárd, a BÉT vezérigazgatója mellett jobbra Jászai Gellért, a 4iG elnök-vezérigazgatója. Illusztráció. (Fotó: BÉT)

A dolgozói létszám az elmúlt év első negyedévéhez képest több mint 50 százalékkal, 917 főre növekedett, amit a 4iG szerint "elsősorban a vállalatvásárlások katalizáltak." Tehát leginkább azért lett több dolgozójuk, mert megvettek más cégeket. Ezt a stratégiát a jövőben is folytatni fogják, épp néhány hónapja jelentették be például, hogy előzetes, nem kötelező érvényű megállapodást kötöttek a DIGI Kft. felvásárlásáról.

A közlemény kiemeli, hogy a társaság stratégiáját az első negyedévben megvalósított eredményes kötvényaukció is támogatja, amelynek során a 4iG 15,45 milliárd forint forrást vont be az MNB Növekedési kötvényprogramjának segítségével.

A 4iG dübörgése tart már egy ideje, sorra nyerik a jól fizető állami megbízásokat, ezekről a korábbi cikkeink itt érhetők el. A társaság 2020-a egyébként rekordév volt, az igazgatóság április végén 2,212 milliárd forintos osztalék fizetéséről döntött. A 4iG elnök-vezérigazgatója Jászai Gellért, aki Mészáros Lőrinc korábbi üzletfeleként is ismert. Mészáros a tőzsdei cége révén tavaly nyárig ott is volt a 4iG tulajdonosai között.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Olajárfolyam: mi mozgatja az árakat, mire figyelhetnek a befektetők?
PR | 2026. június 2. 15:32
Az olaj ára egyszerre tükrözi a világgazdaság állapotát, az energiapiaci kínálatot és a geopolitikai feszültségeket. Éppen ezért az olajpiac követése több egyszerű árfolyamfigyelésnél. A háttérben működő gazdasági és piaci összefüggések megértése nélkül nem lehet sikeres a folyamat.
Vállalat Mága Zoltán több cége is végelszámolás alá került
Privátbankár.hu | 2026. június 2. 15:11
A Nemzeti Kultúrális Alap félmilliárd forintos támogatása körüli botrány után megnéztük az elmúlt években már diplomata útlevéllel utazgató hegedűművész céghálóját, ami jelenleg nem fest túl optimista képet.
Vállalat Súlyos vihar közeleg, autógyárak egész sorát zárják be Japánban
Privátbankár.hu | 2026. június 2. 13:45
Sokakat evakuáltak is.
Vállalat Közel-Keletről vásárolják fel Európa legnagyobb alumíniumkohóját
Privátbankár.hu | 2026. június 2. 12:04
670 milliárd forintos üzlet.
Vállalat Ünnepelhet a Samsung, de vajon kiírhatják a Facebookra is?
Privátbankár.hu | 2026. június 2. 11:29
Beverekedte magát a Top 10-be a dél-koreai óriáscég, a Metát szorították ki.
Vállalat Csúcsot döntött a Wizz Air a BL-döntő miatt
Privátbankár.hu | 2026. június 1. 15:51
A Wizz Air több mint 20 éves történetének egyik legjelentősebb üzemelési kihívását zárta le sikeresen a budapesti UEFA Bajnokok Ligája döntőjének hétvégéjén, a légitársaság a három nap alatt csaknem 80 extra járatot repült Budapest és London, valamint Párizs között, amelyeket a légitársaság több mint 400 pilótája és légiutas-kísérője szolgált ki – közölte a Wizz Air Magyarország hétfőn az MTI-vel.
Vállalat Megint méretes veszteséget hozott az Orbán-kormány tengeri álma
Privátbankár.hu | 2026. június 1. 15:16
Megjelent a trieszti kikötőt építő vállalat beszámolója.
Vállalat AI, automatizáció és outsourcing: merre tartanak a modern vállalkozások?
PR | 2026. május 29. 19:41
Az elmúlt néhány évben látványosan megváltozott az, ahogyan a vállalkozások működéséről gondolkodunk. Korábban sok cég számára a növekedés elsősorban nagyobb irodát, több alkalmazottat és egyre nagyobb infrastruktúrát jelentett. Ma viszont egyre több modern vállalkozás inkább a rugalmasságra, az automatizációra és a kiszervezhető megoldásokra épít. Ebben pedig óriási szerepe van a technológiai fejlődésnek. Az AI-alapú eszközök, az online rendszerek és a távoli együttműködések ma már olyan lehetőségeket adnak a kisebb cégek kezébe is, amelyek korábban leginkább nagyvállalati szinten voltak csak elérhetők.
Vállalat Rekorderedményről, euróról és a Tisza-kormányról is beszélt a 4iG
Imre Lőrinc | 2026. május 29. 17:43
Rekordot jelentő árbevételt ért el a 4iG az idei első negyedévben. A társaság eközben egy nagy nemzetközi kötvénykibocsátás célegyenesébe fordult és a kormányváltástól függetlenül új növekedési fázisba lépne át. A vállalatcsoport legfrissebb eredményeit bemutató háttérbeszélgetésen megtudtuk, hogy milyen tervei vannak a 4iG-nek az űr- és védelmi ipar területén, mekkora az állami kitettségük és mit gondolnak az euró bevezetésének tervéről.
Vállalat Már nem létezik Oltóanyaggyár Zrt. – új neve van
Privátbankár.hu | 2026. május 29. 12:45
Aki a régi nevén keresné az Oltóanyaggyárat a cégek között, a hűlt helyét találja. Pedig nem szűnt meg a kudarcra ítélt Nemzeti Oltóanyaggyár, csupán új nevet kapott, miközben még a nyeresége is csökkent.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG