2p

A geopolitika felforgatja a piacokat – készüljön fel időben, kerülje el a bukást!
Fedezze fel, hogyan hat a világrend változása az Ön pénzügyeire!

Klasszis Befektetői Klub

2026. január 27., Budapest

Ne maradjon le – jelentkezzen most! >>

Az adóellenőröknek néha felfegyverzett adócsalókkal és cigarettacsempészekkel is meggyűlik a baja.
Illusztráció. MTI Fotó: Németh György

Negyvenötmillió forintot költött az adóhatóság szolgálati maroklőfegyverekre és kényszerítőeszközökre, az összegből a szervezet nemrégiben 248 pisztolyt, különféle fegyveralkatrészeket és kétszáz paprikaspray-t szerzett be - értesült pénteki száma szerint a Magyar Idők. Az eszközök a pénzügyőrökhöz és a pénzügyi nyomozókhoz kerülnek.

A beszerzéseknek megvannak a maguk indokai - nyilatkozott a lapnak Leopold Róbert pénzügyőr őrnagy, az adóhatóság szóvivője. Kifejtette: a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) több olyan bűncselekménytípus feltárását is feladatul kapta, amelyeknél könnyen megeshet, hogy mindenre elszánt, és ennek megfelelően felszerelt személyek, csoportok ellen is fel kell lépni. A hatóság látókörébe nemegyszer kerülnek olyan cigarettacsempész-bandák, amelyek ha kell, fegyverrel is megvédenék illegális üzletüket, de találtak már a NAV-osok lőfegyvert adócsalással foglalkozó bűnözőknél, de akár erőszakos drogcsempészekkel is akadhat dolga a hivatal munkatársainak.

Leopold Róbert megjegyezte, hogy a mostani vásárlással a hatóság olyan eszközöket vett, amelyeket korábban rendszeresítettek a szervezetnél. A beszerzéssel a kimerült, elhasználódott készleteket pótolták.

Az utóbbi időszakban több nagyobb adóhivatali fegyverbeszerzésről is írt a Magyar Idők. A hatóság egyebek között hozzávetőleg hatszázezer lőszert vásárolt, a több mint harmincmilliós ügyletről idén született döntés. Tavaly ezer, kiképzéshez használható festéklőszer beszerzéséért írt ki beszerzési eljárást a NAV, és szintén a múlt esztendőben vettek hetven lövedékálló mellényt.

Címkék: Vállalat Fegyverek NAV

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Nagy változásról döntött a 4iG
Privátbankár.hu | 2026. január 15. 10:30
A növekedést támogató új működési és irányítási modellre áll át a csoport.
Vállalat Szép számokat közölt az AutoWallis
Privátbankár.hu | 2026. január 15. 09:50
Rekord negyedik negyedéves teljesítményt ért el az AutoWallis Csoport Nagykereskedelmi és Kiskereskedelmi Üzletága is a gépjármű-értékesítés terén.
Vállalat Egy teljes ország 5G-hálózatának kiépítését bízták a 4iG leányvállalatára
Privátbankár.hu | 2026. január 14. 18:37
Megnyerte az észak-macedóniai 5G-hálózat kiépítésére és üzemeltetésére kiírt pályázatot a 4iG. A munkát jövőre kezdik, 2030-ig pedig lefednék a városi térségeket és a főbb közlekedési útvonalakat.
Vállalat Hiába próbálta eladni a Coca-Cola a kávézóláncát
Privátbankár.hu | 2026. január 14. 13:34
A Costa Coffee először kivonult Magyarországról, aztán újranyitott. Ezt a kávézóláncot próbálta értékesíteni a tulajdonos Coca-Cola, de lezárták az ügyletet. 5,1 milliárd dollárért vették, és 2 milliárd dollárért is eladták volna, de nem volt ilyen ajánlat.
Vállalat Ingatag a talaj a győri Audi mérnökei és irodistái alatt
Privátbankár.hu | 2026. január 14. 13:19
Belsős források szerint tavaly erős éve volt a győri Audi-gyárnak, de a cég emellett is leépítést tervez. Főleg a mérnökök, irodisták munkája lehet veszélyben, akár több száz ember állása is megszűnhet idén.
Vállalat HIPA: új vállalati támogatás a tiszta technológiákra
Privátbankár.hu | 2026. január 13. 18:01
Magyarország sikeresen jelentette be az Európai Bizottságnál a tisztaipar-megállapodáshoz kapcsolódó beruházásokhoz nyújtható új támogatási programját, amelynek jóváhagyásával az ország az elsők között vezeti be a tiszta ipari megállapodást kiegészítő támogatási rendszert (CISAF) – közölte a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség kedden.
Vállalat Kellemes meglepetést okozott a JPMorgan
Privátbankár.hu | 2026. január 13. 17:01
A JPMorgan Chase & Co., az egyik legnagyobb amerikai bank tavalyi negyedik negyedéves nyeresége és bevétele is felülmúlta az elemzői várakozásokat.
Vállalat Újra járnak a repülők Ferihegyen
Privátbankár.hu | 2026. január 13. 15:40
Mindkét futópálya üzemel íígy 13.00 órakor újranyitott a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér – közölte a Budapest Airport kedd délután.
Vállalat Mégsem dőlhet hátra Hernádi Zsolt a szerbiai bevásárlás miatt
Privátbankár.hu | 2026. január 13. 15:02
A Mol versenytársat vagy partnert kaphat a szerbiai NIS olajvállalat orosz többségi részesedésének megvásárlásában – erről beszélt a szerb államfő az Emírségekben.
Vállalat Az Airbus ezért lehet büszke a tavalyi évre
Privátbankár.hu | 2026. január 13. 14:01
Az Airbus európai repülőgépgyártó 793 repülőgépet szállított le 91 megrendelőjének tavaly, többet az egy évvel korábbi 766-nál és a 2023. évi 735-nél.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG