5p

Az illúziók vége – a racionalitás kezdete –
úgy tűnik el az ESG, hogy velünk marad?

Klasszis Fenntarthatóság 2025 konferencia

2025. november 4., Budapest

Jelentkezzen most!

A budapesti találkozó alkalmával a 4iG Csoport az Egyesült Arab Emírségek globális vezető technológiai vállalataival, így az e& technológiai vállalattal és a Mubadala Investmenttel, a világ egyik legnagyobb szuverén stratégiai befektetési társaságával kötött előzetes megállapodásokat.
 

A magyar kormány meghívására Budapestre látogatott Sheikh Mohamed bin Zayed Al Nahyan, az Egyesült Arab Emírségek elnöke, akit hivatalos látogatására magas rangú kormányzati delegáció és vezető üzletemberek kísértek.

A hivatalos találkozót követően a 4iG Csoport több stratégiai jelentőségű megállapodás aláírását jelentette be a Budapesti Értéktőzsde honlapján az Egyesült Arab Emírségek meghatározó vállalataival: a távközlési és a digitális infrastruktúra szektor globális kulcsszereplőjével, az e& vállalatcsoporttal, valamint a világ egyik legnagyobb szuverén befektetési társaságával, a Mubadala Investment Company-val – derül ki a 4iG közleményéből. 

Cél a két ország közötti gazdasági kapcsolatok előmozdítása
Cél a két ország közötti gazdasági kapcsolatok előmozdítása
Fotó: Klasszis Média / Bózsó Péter

„Megtiszteltetés számunkra, hogy Sheikh Mohamed bin Zayed Al Nahyan, az Egyesült Arab Emírségek elnökének magyarországi látogatása alkalmával stratégiai partnerségere léphettünk az Egyesült Arab Emírségek vezető technológiai- és befektetési vállalataival. A bejelentett együttműködések támogatják a 4iG Csoport hazai- és nemzetközi növekedési stratégiáját, továbbá új lehetőségeket nyithatnak a hazai, a közel-keleti, az észak-afrikai, valamint a nyugat-balkáni piacokon egyaránt. Az e& és a Mubadala Investment Company világszinten is meghatározó szereplők, akikkel olyan partnerségek kialakítására törekszünk, amelyek hosszú távon teremthetnek értéket a technológiai innováció, az infrastrukturális és befektetési együttműködések terén” – mondta Jászai Gellért, a 4iG Csoport elnöke.

„A 4iG Csoporttal kialakított stratégiai partnerségünk fontos lépés a régiókon átívelő digitális infrastruktúra fejlesztésében, ami támogatja a gazdasági növekedést, az alkalmazkodási képességet és az innovációt. Hiszünk abban, hogy az átgondolt fejlesztések és a folyamatosan fejlődő infrastruktúra új lehetőségeket teremtenek az emberek számára. Ez a partnerség alapja a kontinenseket összekötő jövőbeni projekteknek, megerősíti a közösségeket és hozzájárul a digitális fejlődéshez Európában, a Közel-Keleten és Afrikában” – mondta Hatem Dowidar, az e& Csoport vezérigazgatója.

„Örömünkre szolgál, hogy partnerségre léphetünk a 4iG Csoporttal: ez a megállapodás fontos lépést jelent az Egyesült Arab Emírségek és Magyarország gazdasági kapcsolatainak erősítésében. Az együttműködés jól illeszkedik a Mubadala törekvéseihez, hogy ösztönözze az innovációt és támogassa a fenntartható növekedést a világ különböző piacain. Globális befektetési tapasztalatainkra és a 4iG regionális vezető szerepére építve célunk, hogy új értékteremtési lehetőségeket nyissunk Magyarországon, Közép-Kelet-Európában, valamint a Nyugat-Balkánon” – mondta Khaldoon Khalifa Al Mubarak, a Mubadala Investment Company ügyvezető igazgatója és csoportvezérigazgatója.

Digitális infrastruktúra-fejlesztés az e& csatlakozásával

A 4iG Csoport és az e& szándéknyilatkozatokat írtak alá, hogy együttműködnek olyan tengeralatti adatkapcsolati projektek tervezésében, kivitelezésében és működtetésében, amelyek elsődlegesen a Közel-Kelet, Észak-Afrika és Európa közötti digitális összeköttetést célozzák. A partnerség az e& globális távközlési szaktudását ötvözi a 4iG Csoport nyugat-balkáni régióban betöltött meghatározó szerepével, valamint a magyar vállalat évtizedes tapasztalatával a szárazföldi tranzit infrastruktúrák kiépítésében.

Az előzetes megállapodás magában foglalja egy albániai adatközpont közös fejlesztésének tervét a tenger alatti adatforgalom támogatása érdekében, továbbá potenciális digitális infrastruktúra-projektek megvalósítását Magyarországon az e& és PPF Telecomon partnerségében. A fejlesztéseken túl a megállapodás további digitális infrastruktúra-fejlesztési kezdeményezéseket és együttműködési lehetőségeket is tartalmaz.

Az e& egy globális technológiai vállalatcsoport, jelentős múlttal rendelkezik a távközlés területén, központja az Egyesült Arab Emírségekben található. Előfizetői bázisa alapján a világ egyik legnagyobb szolgáltatója. A mostani együttműködés az e& globális tapasztalatait és hálózatfejlesztési szakértelmét ötvözi a 4iG Group regionális jelenlétével, és megalapozza új, határokon átnyúló digitális projektek indítását.

Partnerség a Mubadala Investment Company társasággal

A Mubadala Investment Company és a 4iG Csoport között aláírt együttműködési megállapodás potenciális tőkepiaci, akvizíciós és befektetési együttműködéseket készít elő, kiemelten a magyarországi, és a nyugat-balkáni régió kulcsfontosságú gazdasági szektoraira.

A Mubadala Investment Company több mint 330 milliárd amerikai dollár értékű globális befektetési portfóliót kezel, és meghatározó szereplője számos jövőorientált ágazatnak, beleértve az űripart, a digitális infrastruktúra fejlesztését, valamint a technológiai innováció nemzetközi területeit.

A bejelentett együttműködések új szintre emelik a kétoldalú gazdasági kapcsolatokat, és megerősítik a magyar vállalatok, így a 4iG Csoport szerepét a regionális és a közel-keleti technológiai és pénzügyi központok közötti kapcsolatrendszerben.

A rovat támogatója:
A rovat támogatója az MVM

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Rájár a rúd a Boeingre: most meg gigabüntetést kapott a légitársaság
Privátbankár.hu | 2025. október 29. 17:19
5 milliárd dolláros büntetéssel sújtották a légitársaságot az új repülőgép gyártásának késése miatt.
Vállalat Tovább terjeszkedik a német hadiipari óriás
Privátbankár.hu | 2025. október 29. 06:52
Ezúttal Bulgáriában.
Vállalat Szépen tejel a világ legnagyobb joghurtgyártója
Privátbankár.hu | 2025. október 28. 17:33
Nőtt a Danone árbevétele, főleg a speciális élelmiszer üzletág teljesített jól.
Vállalat Újraindult a termelés Százhalombattán
Privátbankár.hu | 2025. október 28. 13:38
Múlt hét elején keletkezett tűz a Mol Dunai Finomítójában. 
Vállalat Elon Musk szájáról lehervadt a mosoly, amikor ezeket a számokat látta
Privátbankár.hu | 2025. október 28. 12:12
Az Európai Unióban 10 százalékkal, 888 ezer 672-re nőtt az új autók eladása szeptemberben az előző év azonos hónapjához képest – áll az európai autógyártók szakmai képviseleti szervezete, az ACEA honlapjára kedden fölkerült jelentésben.
Vállalat Durva lépésre készül a Lukoil a szankciók miatt
Privátbankár.hu | 2025. október 28. 08:55
A Lukoil orosz olajtársaság eladná külföldi érdekeltségeit a vele szemben bevezetett szankciók miatt.
Vállalat Megtalálták a megoldást a Teslánál, nem kell többé sofőr a volán mögé
Privátbankár.hu | 2025. október 28. 08:44
Nem kell már biztonsági sofőr, száguld az árfolyam. 
Vállalat Egy régi barátság margójára: beütöttek Trump vámjai Musk cégének
Privátbankár.hu | 2025. október 27. 10:00
A bevételek rekordon, a nyereség szabadesésben.
Vállalat Egymilliárd dolláros bukót jelent a Fordnak egy szeptemberi tűzeset
Privátbankár.hu | 2025. október 24. 16:27
Jelentősen nőtt az amerikai Ford járműgyártó nyeresége az idei harmadik negyedévben éves szinten, a bevétele pedig meghaladta a szakértők által vártat.  
Vállalat Nagyszerű híreket közölt az Intel a részvényesekkel
Privátbankár.hu | 2025. október 24. 15:26
Az amerikai Intel Corporation, a világ egyik vezető számítógép-alkatrész gyártója nyereséggel zárta a harmadik negyedévet az egy évvel korábbi veszteség után.  
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG