2p

Méretes osztalék jutott a tulajdonosoknak.

Az Európa legnagyobbjának ígért tűzijáték technikai kivitelezéséért ezúttal is a Nuvu Kft. a felelős, a nemzetközi szinten is elismert pirotechnikai cég beszámolóját laptársunk, a szintén a Klasszis Média által kiadott Mfor vizsgálta meg.

Mint írták, a 2023-as évben egyáltalán nem lehetett oka panaszra a vállalkozásnak, hiszen 1,15 milliárd forintos értékesítésből származó árbevétel mellett 273,5 millió forintos adózott eredményt könyvelhetett el a cég. Ez valamivel alacsonyabb, mint a 2022-es eredmény, hiszen ekkor a bevétel szintén 1,15 milliárd forint volt, viszont a profit 364,8 millió forintra rúgott.

A tulajdonosok összességében mindenképpen sikeresnek könyvelhették el az évet, hiszen 100 millió forintos osztalékfizetésről döntöttek, ezt előlegként pedig már 2023-ban kifizették, így nem várták meg az üzleti évfordulót.

Szép fizetés

2023-ban a bérköltség 168,8 millió forint volt, és bár a kiegészítő mellékletben nem szerepel a foglalkoztatottak pontos száma, az Opten adatai szerint 18 főt foglalkoztatott a cég, így kiszámolható, hogyan alakult az ő fizetésük. Az átlagos havi bér bruttó 781 ezer forint felett alakult.

További részletek laptársunk cikkében. >>>

 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Az Unilever és a McCormick élelmiszeripari óriásvállalat létrehozására készül
Privátbankár.hu | 2026. március 31. 16:20
Érik a megállapodás egy 60 milliárd dolláros élelmiszeróriás megalapításához.
Vállalat Aknagyártójával robbantott a 4iG – újabb stratégiai lépés
Czwick Dávid | 2026. március 31. 15:40
Meghatározó üzleti partnerséggel bővíti védelmi ipari tevékenységét a 4iG Űr- és Védelmi Technológiák Zrt. Lőszerek és aknák? Tátra és a Rába? A következőkben kiderül, hogy mi köze ezeknek a cégeknek a mostani bejelentéshez. De fény derül arra is, hogy kerül képbe Szlovákia, sőt Ausztria is a cseh együttműködésnek köszönhetően.
Vállalat Az INA kivásárolja a kanadai tulajdonost a horvát területről
Privátbankár.hu | 2026. március 31. 15:20
Ezzel megvásárolja a SAVA-07 kutatási terület teljes tulajdonát.
Vállalat Valódi válaszok valódi vállalkozásoknak: ez a Cégkassza Podcast
PR | 2026. március 31. 15:00
A Garantiqa támogatásával készült Cégkassza Podcast azoknak szól, akik szeretnének tisztábban látni a vállalkozói pénzügyek, finanszírozási lehetőségek és kkv-trendek világában. Hiteles vendégek, aktuális témák, közérthető beszélgetések — minden, ami a tudatos üzleti döntésekhez kell.
Vállalat Az elsők között adták le cégbeszámolójukat Varga Juditék
Privátbankár.hu | 2026. március 30. 16:17
Sok vállalkozás csak az utolsó pillanatban adja le a tavalyi évről szóló beszámolóját. Ezért a volt igazságügyminiszter és párja mindenképpen az első fecskék között van, akik jóval a május 31-ei törvényes határidő lejárta előtt, már január végén letudták a kötelezettségüket.
Vállalat 160 filippínó hegesztő érkezhet Magyarországra
Privátbankár.hu | 2026. március 30. 12:32
Egy újszerű kiválasztási és felkészítési program keretében. A magyarokat nem tudták megfizetni vagy már nyugdíjba vonultak.
Vállalat Régóta nem volt ennyire gyenge éve a BYD-nak
Privátbankár.hu | 2026. március 27. 18:25
A kínai autógyártó eredménye alulmúlta az elemzői várakozásokat, és piacvezető szerepük is megingott az országban. Eközben van olyan kínai versenytárs, aki jókora profitnövekedésről számolt be.
Vállalat Reagált a 4iG vezetője a befektetői aggodalmakra és a részvényárfolyam hullámvölgyére
Privátbankár.hu | 2026. március 27. 15:31
Kedvezőtlen uniós döntés született a magyar SAFE-programról, ez után gyorsult fel a 4iG-részvények értékének csökkenése. Jászai Gellért arról is beszélt, befolyásolja-e a magyar választások előtti várakozás az árfolyamot.
Vállalat Megint vizsgálatot indított a Wizz Air ellen a versenyhivatal
Privátbankár.hu | 2026. március 27. 12:30
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) utóvizsgálatot rendelt el a Wizz Air-nél.
Vállalat Hatalmas energiatároló átadás Tiszaújvárosban
Privátbankár.hu | 2026. március 26. 17:40
A Mol Petrolkémia átadta Kelet-Magyarország legnagyobb, 40 megawattóra energiatárolási kapacitású villamosenergia-tároló rendszerét csütörtökön.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG