1p
Elképesztő trükköket kell bevetnie egy női vállalkozónak, ha azt akarja, hogy komolyan vegyék.

A BBC cikke szerint a Witchsy női befektetőpárosának, Penelope Gazinnak és Kate Dwyernek konkrétan ki kellett találniuk egy harmadik, férfi munkatársat, hogy a partnereik komolyan vegyék őket. A hölgyek beszámolója szerint amikor a saját nevükkel küldtek e-mailt valakinek, a válasz jellemzően lekezelő és elutasító volt, emellett viszonylag ritkán használták a nevüket a megszólításnál, jellemzőbb volt a „lányok” titulus.

Miután elegük lett a hangnemből, a két hölgy kitalálta Keith Mann-t, a cég harmadik munkatársát, aki válaszolgatott a levelekre. Amikor az ő nevében írtak levelet, a válaszok szinte azonnal megérkeztek, sokkal simulékonyabb és gördülékenyebb volt a kommunikáció, a partnerek pedig szívesebben érdeklődtek a projekt állapota felől. Bár Keith „felvétele” a céghez javította az adatokat, végső soron szomorú, hogy kamu férfiakkal kell védeniük magukat a nőknek a piacon a szexizmussal szemben.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Hiába nőtt a Qualcomm bevétele, a nyereség csökkent
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 12:07
Kiosztottak 949 millió dollárnyi osztalékot is.
Vállalat Hatalmasat kaszált a Google
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 10:49
Először jár az Alphabet bevétele 400 milliárd dollár felett.
Vállalat Megnyílt a Deutsche Telekom giga AI-központja
Privátbankár.hu | 2026. február 4. 19:35
Üzembe helyezte első nagy mesterségesintelligencia-központját Münchenben a Deutsche Telekom – jelentette be a vállalat szerdán.
Vállalat Többszáz dolgozójától válik meg a legendás autógyártó
Privátbankár.hu | 2026. február 4. 15:09
Csökkenti a termelést az Automobile Dacia SA, emiatt 900 dolgozótól válna meg – írta a profit.ro című hírportál.
Vállalat Magának a tőzsdének nem ment annyira jól a tavalyi évben
Privátbankár.hu | 2026. február 3. 19:21
Növekvő bevétel mellett csökkent a BÉT nettó eredménye 2025-ben.
Vállalat Hivatalosan csütörtökön kezdhetik építeni a Paks II. erőművet
Privátbankár.hu | 2026. február 3. 19:01
Az Országos Atomenergia Hivatal (OAH) megadta az engedélyt az első beton kiöntésére.
Vállalat Több száz, nácikhoz köthető számlát azonosítottak a Credit Suisse-nél
Privátbankár.hu | 2026. február 3. 17:01
Egy vizsgálat 890 olyan bankszámlát azonosított a svájci Credit Suisse-nél, amelyeknek lehetséges náci kapcsolataik voltak – közölte Chuck Grassley amerikai szenátor a Szenátus Igazságügyi Bizottságának keddi meghallgatása előtt, amely a bankok holokausztban játszott szerepét vizsgálja.
Vállalat Új vezető a Gránit Alapkezelő Prémium Vagyonkezelési üzletágánál
Privátbankár.hu | 2026. február 3. 16:41
Braun Márton tölti be az üzletágvezető pozícióját idén januártól.
Vállalat A teszttel elérkezett a Rijekai Finomító felújításának utolsó szakasza
Privátbankár.hu | 2026. február 3. 16:21
Az INA már teszteli az új létesítményeket, mielőtt előreláthatólag márciusban termelésbe állnak.
Vállalat Elon Musk cége fúrni kezd Dubaiban
Privátbankár.hu | 2026. február 3. 15:41
Azonnal megkezdődik a Dubai Loop projekt első fázisa Elon Musk Boring Company-jával, közölte egy Egyesült Arab Emírségekbeli tisztviselő.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG