2p

Fenntarthatóság: trend, kötelezettség vagy üzleti csodafegyver?

Klasszis Talks&Wine – ahol a fenntarthatóság kézzel fogható üzleti értékké válik.

Jöjjön el, ne maradjon le a versenyben!
Február 26., Budapest - csoportos kedvezménnyel!

Részletek és jelentkezés >>

Az ikonikus brit bakancsgyártó vegán lábbeliként futtatott műanyag felsőrészes cipőket dobott a piacra. Bejött: az állatbarát fogyasztók viszik, mint a cukrot, és közben - igaz, más tényezőknek is köszönhetően - 70 százalékkal ugrott meg a cég éves nyeresége.
Egy Dr Martens márkabolt Montréalban. (Forrás: Depositphotos)

70 százalék növekedéssel 85 millió fontra (29,6 milliárd forintra) ugrott a Dr Martens nyeresége a vállalat márciussal zárult üzleti évében, írja a Guardian. A siker nem kis részben annak is köszönhető, hogy az ikonikus brit lábbeligyártó cég vegán jelzővel futtatott műbőr felsőrészű bakancsszériát dobott piacra.

A modern állattartás etikai kérdéseire egyre érzékenyebb fogyasztóknak köszönhetően külön a vegán sorozat értékesítése többszáz százalékkal növekedett meg az elmúlt években, mondta Kenny Wilson, a vállalat vezetője. A műbőrös bakancsok azonban még így is csak 4 százalékát teszik ki a vállalat teljes eladásainak. (Hogy az állat- és környezetvédő magatartás, az ebből az indíttatásból vásárolt műbőr cipők, valamint a bolygó egyre súlyosbodó műanyag-szennyezettsége hogy fér össze, az már egy másik kérdés.)

A cég online eladásai is jócskán megugrottak: az előző évi értéket annak kétharmadával felülmúlva tavaly már 72,7 millió fontot (25,4 milliárd forintot) tettek ki. Amik még megtolták a Dr Martens szekerét, azok a hagyományoktól elrugaszkodó termékek voltak, mint a szandálok, a gyerekcipők és a Sex Pistolsszal és Marc Jacobsszal közös kollaborációs darabok.

Továbbra is sikeres emellett a cég azon gyakorlata, hogy újabban igyekszik kihagyni a harmadik feleket az értékesítésből, és növeli a közvetlenül az ügyfélnek eladott termékek arányát. Ennek a gyakorlatnak a bevételei egy év alatt 42 százalékkal nőttek, és hajszállal 200 millió font (69,8 milliárd forint) alatt álltak meg, a teljes eladások 44 százalékát kitéve.

A Dr Martens az utóbbi években nyaktörő tempóban növekedett. Az elmúlt öt és fél évben közel megtriplázták a bevételeiket, 160,4 millió fontról (55,9 milliárd forint) 454,4 millió fontra (158,6 milliárd forint). A vágtatás 2013-ban kezdődött, amikor a Permira magántőke-társaság 300 millió fontért (104,7 milliárd forint) megvette a céget. A tulajdonosok viszont most már aratni akarnak, és a Dr Martens eladását fontolgatják.

(Guardian)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Ez fájni fog: óriási elbocsátásokat jelentett be a brit sportautó-gyártó
Privátbankár.hu | 2026. február 25. 13:30
Az Aston Martin Lagonda brit sportautó-gyártó a tavalyi 5 százalék után idén jóval nagyobb, a munkaerő akár 20 százalékát is érintő létszámleépítést tervez – jelentette be a cég szerdán.
Vállalat Nagy üzletet jelentett be, chipgyártóban lehet tulajdonos a Facebook anyavállalata
Privátbankár.hu | 2026. február 25. 12:30
100 milliárd dolláros megállapodást írt alá a Meta és az Advanced Micro Devices (AMD).
Vállalat Elindul Magyarország egyik legnagyobb szélerőmű-beruházása, óriásit nőhet a kapacitás
Privátbankár.hu | 2026. február 25. 12:15
Nagyszabású szélerőmű-fejlesztést indít a Green Energy Investhor Zrt. (GEI) a Kisalföldön: a Vadosfa térségében, mintegy 15 kilométeres körzetben tervezett beruházás 70 korszerű szélturbinával összesen 499 MW új beépített kapacitást hoz létre. Éves szinten így várhatóan 1200 GWh villamosenergia-termelést biztosít majd.
Vállalat Felejthető éven van túl Európa egyik legnagyobb bankja
Privátbankár.hu | 2026. február 25. 08:45
A brit HSBC Holdings Plc., Európa legnagyobb, de elsősorban Ázsiára összpontosító bankjának nyeresége 7 százalékkal csökkent tavaly.
Vállalat A nemkívánatos nagybankok óvatosan szóltak vissza Nagy Mártonnak
Privátbankár.hu | 2026. február 24. 19:40
A nemzetgazdasági miniszter szerint csak öt nagybanknak van megfelelő hely Magyarországon.
Vállalat A Mol közleményben reagált a gyanúra
Privátbankár.hu | 2026. február 24. 17:40
Bennfentes kereskedés gyanújával fordult a jegybankhoz a tőzsdei kisbefektetőket képviselő szövetség.
Vállalat Figyelmeztetést adott ki a Wizz Air, ekkor jön a leállás
Privátbankár.hu | 2026. február 23. 13:25
Egy tervezett karbantartás lesz az ok.
Vállalat Itt tartunk! A NAV ellenőrzések támogatója: az AI
Privátbankár.hu | 2026. február 23. 07:59
A mesterséges intelligencia is kiveszi a részét a csalárd adózók kiszűréséből.
Vállalat Visszavinné a palackokat? Már nem sokáig kell boltba járni emiatt
Privátbankár.hu | 2026. február 22. 11:41
Nagy változás vár a palackvisszaváltási rendszerre a jövőben.
Vállalat Fiatal innovátorokat vár a Bosch és a Richter
Privátbankár.hu | 2026. február 21. 11:29
Közös pályázatot hirdet fiataloknak Magyarország két meghatározó nagyvállalata.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG