3p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Folyamatosak az események a paksi orosz fővállalkozó magyarországi irodájában, ismételten tendert írtak ki.

Az adminisztrációs és karbantartási eszközök biztosításáról szóló, valamint a felhőalapú projektmenedzsment szoftver vásárlásáról szóló kiírások után itt a legújabb: az új paksi blokk építését bonyolító ASZE Mérnöki Vállalat Rt. most „üzemanyag és kenőanyag vásárlására alkalmas kártyák biztosításának” jogára keres vállalkozót.

A potenciális jelentkezőknek október 30-án délelőtt 11-ig van lehetősége benyújtani a pályázatot, a szerződés teljes értéke 50 580 796 forint+ÁFA, azaz 11 018 014 rubel.

Zajlik az élet az ASZE körül

A felhőalapú szoftverek tenderéről egyelőre nincs hír, viszont a másik már említett kiírásnál egyedül egy paksi cég adott be ajánlatot, a 2018-ban alapított L-Comfort Kft. közel 25 milliós tendert zsebelhet be, hogyha sikeresnek minősítik jelentkezését. Ahogy arról korábban is írtunk, ennek a cégnek az ügyvezetője egy bizonyos Görög Zoltán, aki korábban az OTP Ingatlanpont paksi irodájának vezetője volt, és akinek nem ez az egyetlen paksi érdekeltségű, 2018-as alapítású cége egyébként.  A Paksi Ingatlanhasznosító Kft. ingatlanügynöki tevékenységet végez és jelentősen jobban teljesített, mint az L-Comfort: 4,35 millió forintos árbevétel mellett 1,674 milliós adózott eredménnyel zárt, azaz már az első, tört évében is nyereséges tudott lenni.

Hogy áll most Paks II?

Még júniusban írtunk arról, hogy elkezdődött a felvonulási épületek kivitelezése, a leendő atomerőmű területén a projekt első szakaszában összesen több mint 80 kiszolgáló épület létesül, irodaházak, szerelőcsarnokok, raktárak épülnek.

Mindeközben a beruházásra 10 milliárd eurós hitelt nyújtó Vnyesekonombank magyarországi képviseletével szemben hónapokkal ezelőtt végrehajtást indított a NAV. A hivatal erről adótitokra hivatkozva nem nyilatkozhat, csupán annyit mondhat, hogy „amennyiben valamely adózó a (...) közzé tett listán szerepel, az ellene folyó adóvégrehajtást tényként kell kezelni”.

A Vnyesekonombank egyébként Oroszország legnagyobb fejlesztési intézménye, honlapja szerint 338 milliárd rubeles tőkével, 3275 milliárd rubel értékű eszközzel, 1330 milliárd rubeles hitelportfolióval, elnöke Dimitrij Medvegyev orosz kormányfő.

Ha a neve ismerős, az egyáltalán nem véletlen, hiszen annak idején 32 millió euróval hitelezte a Malévet, ezen felül azonban az akkori sajtóinformációk szerint összesen 120 millió euró értékben befektetett pénze ragadt bent.

Címkék: Vállalat Paks 2 Tender

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Hatalmasat hajrázott a Revolut, mégis a lista végén az egyik tulajdonosa
Privátbankár.hu | 2026. március 24. 12:17
Rekordszintre emelte bevételeit a közkedvelt fintech, jövőre már elérheti ka 100 milliós ügyfélkört.
Vállalat Vezetőt vált az egyik hazai nagybank
Privátbankár.hu | 2026. március 24. 08:10
A CIB Bankot 12 éve irányító Simák Pál helyét az olasz anyabanktól érkező szakember veszi át.
Vállalat Hétfőtől az éttermek, áprilistól pedig a cukrászdák is pályázhatnak az 5+5 millió forintra
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 19:00
A kormány 2026 januárjában bejelentett, 5+1 pontból álló vendéglátóipari akcióterve részeként április 8-tól a cukrászdák számára is elérhetővé válik a hitelt támogatással kombináló finanszírozás.
Vállalat A Finnair csapást mér az Airbusra
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 17:40
A Finnair 18 darab E195-E2 keskenytörzsű repülőgép megrendelésével újítja meg európai flottáját a brazil Embraer gyártótól – közölte hétfőn a légitársaság, amivel eltávolodott jelenlegi beszállítójától, az Airbustól.
Vállalat Az olasz posta nagy dobásra készül
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 16:40
A Posta Italiane 10,8 milliárd eurós hivatalos ajánlatot tett a Telecom Italia telekommunikációs óriás fölvásárlására.
Vállalat A kínai Sinopec olajcég nagyot szenvedett tavaly
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 14:20
A Sinopec, amely kapacitásait tekintve pedig a világ vezető olajfeldolgozója, 36,8 százalékos nyereségcsökkenésről jelentett a tavalyi évről.
Vállalat Minden idők legkörnyezetszennyezőbb futball-világbajnokságát rendezhetik meg idén
Imre Lőrinc – Izsó Márton | 2026. március 22. 18:29
Az idén június 11. és július 19. között három országban, az Egyesült Államokban, Kanadában és Mexikóban megrendezendő labdarúgó-világbajnokság még az eddigi legszennyezőbb vb-nél, a 2022-es katarinál is nagyobb károsanyag-kibocsátással járhat. Ez főként a mérkőzések közötti utazásokkal magyarázható: a nagy távolságok miatt a csapatok és a szurkolók szinte kizárólag repülővel közlekednek majd – mondta el a Klasszis Podcast legújabb epizódjában Duha Bence, a Gránit Alapkezelő termékkialakítási és ESG vezetője.
Vállalat A Dior visszasettenkedik az orosz piacra
Elek Lenke | 2026. március 21. 17:17
A francia luxuscikkeket gyártó vállalat várhatóan újra megnyitja két oroszországi zászlóshajó üzletét.
Vállalat Drasztikus lépésre szánta el magát egy légitársaság az olajárak miatt
Privátbankár.hu | 2026. március 21. 13:56
Csökkentik a járatok számát.
Vállalat Tudatosabban építené vállalkozását? Ezt a podcastet nem hagyhatja ki!
PR | 2026. március 20. 17:21
A Garantiqa támogatásával készült Cégkassza Podcast azoknak szól, akik szeretnének tisztábban látni a vállalkozói pénzügyek, finanszírozási lehetőségek és kkv-trendek világában. Hiteles vendégek, aktuális témák, közérthető beszélgetések — minden, ami a tudatos üzleti döntésekhez kell.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG