Átmeneti automatikus teljesítménycsökkenés volt kedden a Paksi Atomerőmű 1. blokkján - közölte az Országos Atomenergia Hivatal.
Az esemény az erőmű nukleáris biztonságát nem érintette, és környezetre gyakorolt hatása sem volt - írták.
Az atomenergia hivatal tájékoztatása szerint a teljesítmény csökkenését egy automatikusan generálódott villamosvédelmi működés okozta az 1-es számú turbinánál. A blokk teljesítménye jelenleg ~50% (240 MW) A védelmi működés a tervekben meghatározott módon zajlott le. A leterhelést kiváltó okot vizsgálják - közölte az OAH.
Bejelentették, hogy ellenőrzéseket fognak végezni Iránban az ország és az Egyesült Államok közötti előzetes békemegállapodás értelmében.

Lerántotta a leplet: ezzel zsebelte be az idei díjakat az Erste profija




