1p

Fenntarthatóság: trend, kötelezettség vagy üzleti csodafegyver?

Klasszis Talks&Wine – ahol a fenntarthatóság kézzel fogható üzleti értékké válik.

Jöjjön el, ne maradjon le a versenyben!
Február 26., Budapest - csoportos kedvezménnyel!

Részletek és jelentkezés >>

A Tesla újabb cikkel bővítette termékpalettáját: megkezdte a napelemként szolgáló tetőcserepek értékesítését.
Forrás: EPA/Andrew Gombert

A tetőcserepeket a Tesla weboldalán lehet megrendelni, a kiszállítás és a telepítés a jövő hónapban kezdődik meg az Egyesült Államokban, elsőként Kaliforniában. Az Egyesült Államokon kívül a jövő évtől kezdődően lehet hozzájutni az áramot termelő tetőcserepekhez.

Az üvegből készült napelem-tetőcserepeket tavaly ősszel mutatta be a Tesla, röviddel a SolarCity Corp. napelem gyártó vállalat akvizícióját megelőzően. A tetőfedő napelemeket hagyományos tetőcserepet és palalemezeket utánozó kivitelben lehet megvásárolni.

A Tesla tájékoztatása szerint a napelem-tetőcserép négyzetlábanként 42 dollárba kerül (452 dollár négyzetméterenként), ami lényegesen drágább a hagyományos tetőfedő pala 17 dolláros áránál. Egy lakóház áramellátásához azonban elegendő a tető 30-40 százalékát napelem-tetőcseréppel lefedni. Az átlagos költség így négyzetlábanként 21,85 dollár lehet. A Tesla a ház teljes élettartamára garanciát ad a napelem-tetőcserepekre.

Címkék: Vállalat Napelem Tesla

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat A Waberer’s nagy cserére készül idén
Privátbankár.hu | 2026. február 19. 12:50
Az idei járműtenderek eredményeként a vállalat 925 eszközt cserél a nemzetközi közúti flottában, valamint a magyarországi logisztikai szegmensben. A csereprogram mintegy 57 millió euró értékű beruházást jelent.
Vállalat A 4iG konszolidálja a távközlési infrastruktúráját
Privátbankár.hu | 2026. február 19. 12:20
A vállalat előzetes megállapodást írt alá hosszú távú stratégiai partnerség létrehozására az e&PPF Telecom Group B.V.-vel. Részvénycsere révén 49 százalékos részesedést szerezhet a CETIN Hungaryban.
Vállalat Édes számok a Nestlétől, bár eladja jégkrémüzletágát
Privátbankár.hu | 2026. február 19. 10:58
A Nestlé a vártnál jobb negyedik negyedéves árbevétel-növekedésről számolt be csütörtökön, és közölte: négy fő üzletágra összpontosítja tevékenységét legerősebb márkáira építve. A stratégia része a megmaradt jégkrémüzletág értékesítése is.
Vállalat Az Airbus javuló eredményt jelentett, és beolvasott hajtóműgyártójának
Privátbankár.hu | 2026. február 19. 10:30
Az európai repülőgépgyártó vitája elmérgesedett a Pratt & Whitney szállításaival kapcsolatban.
Vállalat A mesterséges intelligencia hihetetlen gyorsan vezető üzleti kockázattá vált
Privátbankár.hu | 2026. február 19. 08:07
Miközben a kiberfenyegetések – különösen a zsarolóvírusos támadások – immár ötödik éve vezetik a globális rangsort, Magyarországon a mesterséges intelligenciához kapcsolódó kockázatok állnak az első helyen.
Vállalat A Renault tavaly nagyot zakózott a Nissan miatt
Privátbankár.hu | 2026. február 19. 07:40
A Renault Csoport csütörtökön 15 százalékos csökkenést jelentett a 2025-ös üzemi nyereségében, és alacsonyabb haszonkulcsokat prognosztizált 2026-ra, mivel a növekvő kínai verseny és a fő európai piacon működő hagyományos versenytársak árnyomása rontja a bevételeket.
Vállalat Mészáros Lőrinc átrendezi a szálakat a céghálójában
Privátbankár.hu | 2026. február 18. 16:12
Mészáros Lőrinc cégbirodalmával mindig történik valami.
Vállalat Világújdonság: endometriózis elleni gyógyszert fejleszt a Richter egy svájci céggel
Privátbankár.hu | 2026. február 18. 11:11
Eddig csak műtéttel tudtak segíteni a betegségen, most immunterápiás gyógyszert fejlesztenek rá. 
Vállalat Nagy változásokat jelentett be az egyik tőzsdei cég
Privátbankár.hu | 2026. február 18. 06:27
Teljesen átalakul a cég termelése, Olaszországban leáll a gyártás, helyette Kálon gyártanak több szigetelőanyagot. 
Vállalat Szigorú ellenőrzést indít a Shein ellen az EU
Privátbankár.hu | 2026. február 17. 15:04
Addiktív funkciókat és illegális árukat vizsgálnak. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG