2p
A Market építheti fel az új ferihegyi terminált, valamint az Üllői úti sportcsarnokot is.
Orbán Viktor és Garancsi István a debreceni stadionban. (MTI/Czeglédi Zsolt)

Néhány napon belül kétszer is rámosolygott a szerencse Garancsi István kormányközeli nagyvállalkozó legismertebb cégére. A Market Építő Zrt. húzhatja fel ugyanis a Liszt Ferenc repülőtér új, fapados légitársaságokra tervezett terminálját, és emelett ugyanők nyerték meg az Üllői úti sportcsarnok munkálatait is - utóbbit tervezésestül.

A ferihegyi beruházás kapcsán a Népszava írta meg, hogy a most működő fapados bádogterminál melletti építkezést körbevevő kerítésen már kint van a Market logójával ellátott tábla. Nem ez Garancsi első sikere a területen, Orbán Viktor jó barátjának vállalata építhette fel a reptéri szállodát és a Wizz Air hangárját is. Hogy mennyibe kerül az új terminál, azt egyelőre nem tudni, a Budapest Airport későbbre ígérte a közlését a költségekről.

A másik Market-sikerről a napi.hu számolt be az uniós közbeszerzési értesítőben megjelent hirdetmény alapján, mely az új Üllői úti sportcsarnok kivitelezőjéről lebbentette fel a fátylat. A 2022-es férfi kézilabda Európa-bajnokság fő helyszínének szánt, az Üllői út 133-135. szám alatti területen felhúzandó létesítmény munkáit a Garancsi-cég a Kész Építő és Szerelő Zrt., a  Metalcom Távközlési és Rendszerintegrációs Zrt., valamint a West Hungária Bau Építőipari Szolgáltató Kft. orra elől halászta el.

Amint a pályázók névsorából sejthető, ez egy hirdetmény nélküli tárgyalásos eljárás volt, a szűkített versenyt az ajánlatkérő KKBK Kiemelt Kormányzati Beruházások Központja Nonprofit Zrt. az "előre nem látható események által kiváltott rendkívüli sürgősséggel" indokolta. A nyertessel szeptember 5-én kötött szerződést az ajánlatkérő, melynek értelmében a csarnok tervezési és kivitelezési munkálatait a Market nettó 78 milliárd 717 millió forintért végezheti el. Ez egyébként már jóval olcsóbb a pályázók elsőkörös, visszadobott ajánlatainál, melyek jóval meghaladták a nettó 100 milliárd forintot.

(Népszava, napi.hu)

A rovat támogatója:
A rovat támogatója az MVM

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Ki tette az Estée Laudert világmárkává?
Elek Lenke | 2025. július 6. 17:14
Június 14-én, 92 éves korában elhunyt Leonard Lauder, Estée Lauder legidősebb fia, aki nemcsak egy sikeres üzletasszony örököse volt, hanem tehetséges menedzser is – a családi vállalkozást milliárdos nemzetközi nagyvállalattá bővítette. Azonban nem csak ezért emlékeznek rá a szakmában: az amerikai média úgy véli, hogy ő lett a szépségipar első influenszere, amikor ilyen fogalom még nem is létezett – emlékeztet rá a Kommerszant című orosz napilap.
Vállalat Papucshamisítókra csaptak le, a Birkenstockot próbálták másolni
Privátbankár.hu | 2025. július 6. 09:41
Nem olcsó lábbelikről van szó.
Vállalat Moszkvai lakása ablakából kizuhanva meghalt a Transznyefty alelnöke
Privátbankár.hu | 2025. július 4. 11:31
Életét vesztette Andrej Badalov, az orosz állami olajvállalat, a Transznyefty alelnöke – jelentette a TASZSZ hírügynökség.
Vállalat A Boeing a repülőknél is magasabbra szállhat
Privátbankár.hu | 2025. július 4. 10:37
A vállalat 2,8 milliárd dollár értékű szerződést nyert el csütörtökön az Egyesült Államok kormányától két új generációs katonai műhold fejlesztésére és gyártására, további két műhold opciójával.
Vállalat A francia sztrájkolók földre kényszerítették a Ryanair járatait
Privátbankár.hu | 2025. július 3. 10:16
A Ryanair csütörtökön bejelentette, hogy 170 járatot kényszerült törölni, ami több mint 30 ezer utas utazását zavarja a Franciaországban a csütörtöki és péntekre is tervezett országos légiforgalmi irányítói sztrájk miatt.
Vállalat Újabb akvizíciót hajt végre a 4iG
Privátbankár.hu | 2025. július 2. 16:12
Országos virtuális mobilszolgáltatóval bővül a cégcsoport távközlési portfóliója.
Vállalat Jól ismert szakember került a Zwack vezérigazgatói székébe
Privátbankár.hu | 2025. július 2. 14:22
A Zwack Unicum Nyrt. tulajdonosi döntése értelmében 2025. július 1-jétől a cégcsoport hazai és nemzetközi sikereiben több mint 20 éve kulcsszerepet játszó szakember, Belovai Csaba tölti be a vállalat vezérigazgatói tisztségét.
Vállalat Újabb honvédelmi együttműködést jelentett be a 4iG
Privátbankár.hu | 2025. július 2. 10:51
A védelmi digitalizáció területén.
Vállalat Az ausztrál Qantas légitársaság 6 millió ügyféladatát lophatták el
Privátbankár.hu | 2025. július 2. 08:39
Az utóbbi évek egyik legnagyobb kiberbűnesetében egy hackertámadás törte fel az érzékeny adatbázist. Ez különösen rosszkor jön a megtépázott hírnevű légitársaságnak.
Vállalat A Daimler Truck fittyet hány az orosz szankciókra, Afrikában terjeszkedik
Privátbankár.hu | 2025. július 2. 08:16
Szenegálban tervez gyártóüzemet építeni Mercedes teherautóknak a cég, Oroszországban pedig már nincs mit vesztenie.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG