A Magyar Nemzet a nemzeti fejlesztési miniszter írásbeli képviselői kérdésre adott válasza alapján ismerteti a tartozások statisztikáját. Eszerint a 30 napot meghaladó tartozások összege 90 milliárd forint.
A 361 napnál régebbi hátralék összege a villamos energiafogyasztóknál 12,5 milliárd, a gázfogyasztóknál 18,9 milliárd, a távfűtésnél 11,4 milliárd forint.
A villanyszámlák esetében legalább 30 napos tartozása 650 ezer fogyasztónak van, míg a gázfogyasztóknál ez a szám 582 ezer, a távhőszolgáltatók ügyfeleinél 139 ezer.
A tartozások miatt kikapcsolt fogyasztók száma az áramszolgáltatóknál 40 797, a gázszolgáltatóknál 68 181, míg a távfűtésnél 5584 volt az idén júniusban.
A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 447,74 pontos, 0,32 százalékos csökkenéssel 138 853,98 ponton zárt szerdán.

Lerántotta a leplet: ezzel zsebelte be az idei díjakat az Erste profija




