Nagy értékű csehszlovák bélyegeket árverez el a Burda aukciósház márciusban Prágában, három árverésén összesen 3400 bélyeget, valamint több bélyegsorozatot, blokkot vehetnek meg az érdeklődők. A gyűjtemények együttes kikiáltási ára meghaladja a 26 millió koronát (302 millió forint) - derül ki a Burda honlapján nyilvánosságra hozott katalógusból.
A március 9-ére, 10-ére és 11-ére meghirdetett árverésen a legnagyobb érdeklődés Radko Pytlícek bélyeggyűjteménye újabb részének az árverését övezi, amelyet március 11-én rendeznek. Pytlícek teljes bélyeggyűjteményének az értékét a külföldi biztosítók több mint 100 millió koronában (több mint egymilliárd forint) állapították meg.
A gyűjtemény első része, mintegy 20 százaléka, tavaly márciusban kelt el összesen több mint 10 millió koronáért (116 millió forint).
Méregdrága történelmi emlékek
A jelenleg 75 éves Ludvík Pytlícek - az egyik legismertebb cseh bélyeggyűjtő - azért bocsátotta árverésre gyűjteményét, hogy az érte kapott pénzt szétoszthassa családja körében. Pytlícek tagja az elit bélyeggyűjtőket tömörítő Club 100 de Monte Carlo de 1 Elité de la Philatélie nemzetközi klubnak.
A most elárverezendő bélyegei közül a gyűjtők azokat a még az Osztrák-Magyar Monarchiában kiadott darabokat tartják a legértékesebbeknek, amelyeket Csehszlovákia megalakulása (1918) után Posta Ceskoslovenská bélyegzővel ellátva hoztak forgalomba az új államban.
Ezek kikiáltási ára esetenként több százezer korona. A Pytlícek-kollekció most eladásra bocsátott bélyegeit az 1918 és 1939 közötti időszakban adták ki.
Az egész gyűjtemény egyik legértékesebbnek tartott példányát, a Magyar Posta-blokkot tavaly márciusban adták el Prágában kétmillió koronáért, azaz 23,2 millió forintért.
Ebből 21 milliárd dollárt lőszerre, 17,3 milliárd dollárt működési költségekre és 12,1 milliárd dollárt pedig titkos programokra szánnának.

Lerántotta a leplet: ezzel zsebelte be az idei díjakat az Erste profija




