A budapesti repülőtér áruforgalmán keresztül naponta több ezer csomag érkezik. A küldemények ellenőrzésekor a pénzügyőröknek gyanús lett egy 141 kilogrammos, Kínában feladott csomag.
Mint kiderült, a küldemény 9 dobozból álló, megközelítőleg 800 Minecraft védjeggyel ellátott plüssfigurát rejtett, a NAV embereinek gyanús volt, hogy a plüssök nem eredetiek.
Az ezután kikért szakértői vélemény megállapította, hogy a figurák egytől egyig hamisítványok. Az adóhivatal emberei ezért elrendelték a plüssfigurák megsemmisítését, melyhez a jogtulajdonos és a küldemény címzettje is hozzájárult.
Nem csak délelőttre hozták előre a szavazást a választópolgárok – úgy néz ki, tényleg óriási rekord lesz a részvétel.



