A hazai töltőállomásokon 5,3 százalékkal több üzemanyag fogyott az év első felében, mint egy éve - írja a keddi Világgazdaság. Az év első felében 6 százalékkal több, összesen 1,88 milliárd liter üzemanyagot forgalmaztak a Magyar Ásványolaj Szövetség (MÁSZ) tagvállalatai, mint egy évvel korábban. Ezekhez a társasághoz az országban működő 2012 benzinkútból csak 1019 tartozik, de ezeken keresztül jut el a tankokba a belpiacon eladott benzin mintegy háromnegyede és a gázolaj kétharmada.
Az ország összes benzinkútjánál a NAV adatai szerint 2,66 milliárd liter benzin és gázolaj fogyott 2019 első hat hónapjában, ami 5,3 százalékos növekedést takar. Ebből a MÁSZ-kutakon kívüli, úgynevezett fehér kutakra együtt 3 százalékos bővülés jutott.
Kijött a második becslés. Májusban 43,5 milliárd forint többlettel zárt az államháztartás.

Lerántotta a leplet: ezzel zsebelte be az idei díjakat az Erste profija
A magyar sztori jó és a forint erősődésén keresztül megfelelő dezinflációs folyamatok indultak el




