Az Artisjus Magyar Szerzői Jogvédő Iroda Egyesület tájékoztatása szerint a szerzők, előadók és kiadók 2015-ben átlagosan 19,5 százalékkal csökkentik, és egyben egyszerűsítik a vendéglátóiparra vonatkozó tarifarendszerüket. Az új tarifarendszer a zeneszolgáltatást is folytató üzletek díjkalkulációja során a nekik otthont adó település lélekszámát veszi figyelembe, ezzel megszűnik az eddigi közigazgatási alapú besorolás, illetve a meghosszabbított nyitvatartási idő súlya is csökken.
Azok a vendéglátó vállalkozók, akik önként jelentkeznek be az Artisjus nyilvántartásába, az üzlet indulásának évében 10 százalékos, majd a következő évben 5 százalékos jogdíjcsökkentést érvényesíthetnek. Ez a kedvezmény azokra az új belépőkre vonatkozik, akiknél korábban legalább 12 hónapon át nem szólt zene. Az Artisjus ezzel a kedvezménnyel könnyíteni kívánja az első beruházás - például hangfalak, erősítő beszerzésének - terheit.
Az Artisjus arra számít, hogy a jogdíjcsökkenés és a kedvezmények eredményeképpen több vendéglátóhely dönt majd a nyilvános zenefelhasználás mellett. Ez a várakozások szerint közép- vagy hosszabb távon képes lehet ellensúlyozni a díjcsökkentés hatását, a több helyen szóló zene pedig több elégedett vendéghez, és így sikeresebb vendéglátóiparhoz vezethet - áll a közleményben.
Az igazságügyi miniszter jóváhagyta az Artisjus 2015-ös szerzői jogdíjtervezetét: mától a vendéglátó üzletek által fizetett zenei jogdíjak átlagosan 19,5 százalékkal csökkennek. Az újonnan zenét játszó üzleteket további 10 százalékos kedvezménnyel ösztönzik a nyilvános zenefelhasználásra.
LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Friss
-
Valami nagyon elindulhatott Európában, ugranak a nagyágyűk is
13 perce
-
Észbe kapott a nyugdíj miatt sok magyar – ezt lépik meg
körülbelül 1 órája
-
Putyinnak üzennek: Zelenszkij mindenkit beelőz a brit hivatalban
körülbelül 1 órája
-
Visszaesett Magyar Péter pártja – megbosszulta magát a sietség
2 órája
-
Nézze csak milyen izmokat villantott a forint
2 órája
-
Itt a vége? Átfordult az olajár a fontos fejlemény után
3 órája
-
Amerika kimerülhetett? Fogytán a muníció, ezért a fegyvernyugvás?
3 órája
Mfor.hu Top24
- Kemény üzenet Moszkvának: Zelenszkijt itt is első helyre emelik
- „Jobban érdekelnének a részletek, mint a nagy bemondások” – mérlegen a Tisza eddigi gazdaságpolitikája
- Része volt a Szovjetunió történelmének – parfümben is vintage a divat
- Bemondta a Tisza-kormány minisztere: Magyarországra is érkezik az űrből szórt internet
- Magyar Péter foghatja a fejét: visszaesett a Tisza az elhamarkodott lépés után
- Vitézy Dávid részleteket árult egy fontos vasúti fejlesztésről
- Mészáros Lőrinc cégei felbukkantak az NB II-es Diósgyőr mögött
Vásárló
Hitel vagy Ciprus? Így spórolhat meg milliókat a fenntartható esküvővel
Elek Lenke | 2026. július 18. 16:14
Egy átlagos lalkodalom 6-10 millió forintba kerül Magyarországon. Sokan viszont nem akarnak már erre áldozni, a pazarlást sem tartják helyesnek, és a milliókat másra költik inkább. Ezért is terjed a slow wedding.
Vásárló
Mire érdemes költeni lakásfelújításkor, ha az értéknövelés a cél?
Márkázott tartalom | 2026. július 18. 11:06
Lakásfelújítás előtt joggal merül fel a kérdés, hogy vajon melyik beruházás térül meg igazán. Bár csábító lehet a legújabb trendeket követni, egy ingatlan értékét általában nem a látványos, hanem az átgondolt fejlesztések növelik leginkább. Azok a felújítások bizonyulnak jó befektetésnek, amelyek egyszerre javítják a lakás funkcionalitását, megjelenését és komfortját. Ha pedig a későbbi eladás vagy kiadás is szempont, különösen fontos, hogy olyan megoldások szülessenek, amelyek szélesebb kör számára is vonzóak.
Vásárló
Mi vár az autósokra a benzinkutakon? Ez történik kedden
Privátbankár.hu | 2026. július 13. 13:23
Stagnálnak az árak.
Vásárló
Az esküvő zenei aláfestése: hogyan válasszuk ki a megfelelő DJ-t?
Márkázott tartalom | 2026. július 11. 11:20
Életünk egyik legfontosabb napján, az esküvőnkön, a zene szerepe meghatározó. Gondoltunk már arra, milyen lenne egy film muzsika nélkül?
Vásárló
A szépségápolási trendek új hulláma
Márkázott tartalom | 2026. július 9. 12:59
A szempillák és szemöldökök ápolása talán sosem volt ennyire a figyelem középpontjában, mint mostanság. Különösképpen a szempilla lifting és a szemöldök laminálás azok a technikák, amik egyre nagyobb népszerűségnek örvendenek.
Vásárló
A tiszta medencevíz titka: tévhitek és a valóság
Márkázott tartalom | 2026. július 8. 09:59
Egy saját kerti oázis gondolata szinte minden ingatlantulajdonos számára vonzó, hiszen a nyári kánikulában nincs is jobb egy frissítő csobbanásnál. Sokan azonban mégis elhessegetik ezt az álmot, és sokszor nem a kezdeti beruházás összege, hanem a későbbi fenntartás miatt mondanak le róla.
Vásárló
Koreai szempilla lifting: A tökéletes választás titkai
Márkázott tartalom | 2026. július 7. 09:51
Biztosan te is észrevetted, hogy a szempilla lifting technikák hogyan változtatják meg az emberek arcát. Ezen belül a koreai szempilla lifting valami egészen különleges, hiszen itt nem csak egyféle padot használnak, hanem számos variációt, hogy mindenki megtalálhassa a saját stílusát. A személyre szabásra összpontosítanak, ami igazán figyelemre méltó ebben a módszerben.
Vásárló
Hogyan befolyásolja a nyomtatás a vállalkozások sikerét?
Márkázott tartalom | 2026. július 6. 12:38
A nyomtatási ipar folyamatosan fejlődik, és akik nem tartják a tempót, óriási lehetőségeket szalaszthatnak el. De miért játszik ilyen fontos szerepet a nyomtatás a mai üzleti életben? Képzeld el, hogy egy rangos konferencián vagy, ahol mindenki látványos, igényesen kidolgozott prospektust kaptál kézhez, mely már első ránézésre is beazonosítható. Milyen benyomást keltene? A saját anyagaid vajon felérnének hozzá?
Vásárló
Szinusz inverter: a megbízható áramellátás szakértője
Márkázott tartalom | 2026. július 6. 12:35
A modern életvitel egyre több elektromos eszköz használatát teszi szükségessé, legyen szó otthoni készülékekről vagy munkaeszközökről. Olyan megoldásra van szükségünk, amely megbízható és stabil áramot biztosít, bármilyen helyzetben. Itt lép közbe a szinusz inverter, ami lényeges szerepet játszik sokféle elektromos berendezésünk zavartalan működésében.
Vásárló
Az autóápolás modern világa
Márkázott tartalom | 2026. július 6. 12:34
Az autóápolás több mint csupán a külső megjelenés szépítése; egyaránt a jármű hosszú életének kulcsa és a költséges javítások elkerülésének módja is. Talán nem gondolná, de az autó rendszeres gondozása közvetlen hatással van mindennapi kényelmére és pénzügyeire is.
Heti top
- Kendőzetlen véleményt kapott a Tisza-kormány az Egyesült Államokból 2026. július 23. 08:35
- A nap képe: Sulyok Tamás hamar talált magának más elfoglaltságot 2026. július 21. 15:08
- Bevásárolt a jóból a Tisza-kormány? Érkezik az új Starlink, ami a magyaroké is 2026. július 26. 10:11
- Brutálisan megadóztatja az Egyesült Államok a vb-győztes spanyol válogatottat 2026. július 25. 10:16
Havi top
- Elárulta Forsthoffer Ágnes, ki ül be az ő székébe 2026. július 19. 09:11
- A nap képe: száraz lábbal lefotózható a Parlament a Duna közepéről 2026. július 18. 11:38
- Húsbavágó: máris változtat a kormány az iskolakezdési támogatás miatt 2026. július 4. 13:03
- Bojár Gábor: Csalódás, hogy a Magyar-kormány nem szüntette meg a rezsicsökkentést és az árrésstopot 2026. július 9. 11:52
Friss
Részvény / Deviza / Áru
Valami nagyon elindulhatott Európában, ugranak a nagyágyűk is
Így indult a kereskedési hét Európában.
13 perce
Személyes pénzügyek
Észbe kapott a nyugdíj miatt sok magyar – ezt lépik meg
Az állami nyugdíj nem biztos, hogy elegendő lesz.
körülbelül 1 órája
Nemzetközi
Putyinnak üzennek: Zelenszkij mindenkit beelőz a brit hivatalban
Őt fogadják első nemzetközi vendégként.
körülbelül 1 órája
A 100 Leggazdagabb
-
Kim Kardashian még a bukott vizsgájából is pénzt csinál2026. július 26. 06:36 -
Nagybevásárlás közben 360 milliárdot fordított részvényeseire az OTP2026. július 26. 06:00 -
Ötmilliárd dollárt fektet a Claude fejlesztőjébe az AMD2026. július 25. 14:54 -
Jeff Bezos is beszállhat a Liverpoolba, amely tizenötször annyit ér, mint 2010-ben2026. július 24. 06:00 -
Huszonötmillióért sem kellett, most elárverezik a milliárdos exfeleségének birtokát2026. július 23. 08:30
További hírek >
Piac&Profit cikkei
-
Tarolnak a kínai cégek
09:16
-
Elképesztő árkülönbbségek a fogorvosi piacon, kideríthető melyik tükröz jogos ár/érték arányt
08:59
-
Ligeti Miklós: Nem a 20 évvel ezelőtti vagyonok vizsgálatával kellene kezdeni
05:32
-
Milliárdokat égetnek el az AI-ra – de vajon valaha megtérül?
16:54
-
Fokozott szigorra kapcsolt a NAV
16:23
Turizmus Online cikkei
-
Felbukkant egy vadonatúj Kolodko-szobor a fővárosban
07:55
-
Nem fújnak visszavonulót a szélsőséges időjárási jelenségek az Adrián
07:51
-
Füstszag és szűrt napfény több spanyol városban – tombolnak az erdőtüzek
07:34
-
Bemutatták a Népliget fejlesztési terveit
07:26
-
Formabontó ötletek, ikonikus terek, nemzetközi elismerés – indul a Klasszis TopDesign 2026
07:20
A vidék hírei
-
Szakrendelések – Reumatológiai szakrendelések
09:27
-
Az MNB nevével élnek vissza a csalók, már az államkincstári megtakarításokra is utaznak
08:55
-
Alkotmánybírót választhat a parlament
08:44
-
Vitte a zsákmányt és a kukát is az egri étteremből
08:29
-
Medvével került szembe a HVG újságírója Tusnádfürdőn
18:22
legolvasottabb
-
Elárulta Forsthoffer Ágnes, ki ül be az ő székébe
2026. július 19. 09:11
-
A nap képe: száraz lábbal lefotózható a Parlament a Duna közepéről
2026. július 18. 11:38
-
Húsbavágó: máris változtat a kormány az iskolakezdési támogatás miatt
2026. július 4. 13:03
-
Bojár Gábor: Csalódás, hogy a Magyar-kormány nem szüntette meg a rezsicsökkentést és az árrésstopot
2026. július 9. 11:52
-
Egészen csúnyán átfordult a forint
2026. július 8. 07:14
top 24
-
Bevásárolt a jóból a Tisza-kormány? Érkezik az új Starlink, ami a magyaroké is
2026. július 26. 10:11
-
Schiffer Andrást jelöli alkotmánybírónak a Mi Hazánk – Magyar Péter máris reagált
2026. július 26. 21:01
-
A függőség szindrómáit mutatja a forint
2026. július 27. 05:46
-
Visszaesett Magyar Péter pártja – megbosszulta magát a sietség
2026. július 27. 07:51
-
Kijevi dróngyárat sorozott meg az orosz hadsereg
2026. július 26. 11:44

Minden szempontból tökéletes egyensúlyi árfolyam nem létezik




