Ezt a bejegyzett elnevezést minden olyan termékre használhatják, amelyek földrajzi elhelyezkedésre tekintet nélkül, az adott termékleírásban foglalt receptúrának megfelelő termékként forgalmaznak - közölte a Földművelésügyi Minisztérium.
Már a hungarikum cím birtoklója
A kürtőskalács januárban lett kiemelkedő nemzeti érték, miután döntöttek a Magyar Értéktárba történő felvételéről. Emellett pedig Hagyományok-Ízek-Régiók (HÍR) védjegy birtoklója is a sütemény, mivel egyedülálló a hagyományos előállítási módjában és kiemelkedő jelentőségű történetében.
Nemrég azonban beszámoltunk arról, hogy a románok hagyományos román termékként regisztrálnák a kürtősünket az Európai Unióban, ezért óriási harc bontakozott ki a sütemény körül. Részletek>>>
A HotelPremio Group elemzése.

Nem a piac a legnagyobb ellenség, hanem mi magunk – interjú
Az AI olyan lesz, mint a mobiltelefon – Klasszis Podcast
A forint is azt jelzi, hogy Magyarországon kiengedtük a kéziféket – interjú
Jobban fogják ezentúl keresni a forintot, mint a devizát? – interjú
„Nem hagyhattuk ki a magyar sztorit, vonzóbbá válhatnak a hazai eszközök” – Interjú



