Szeretjük a lovakat
A kormány tudatosan ápolja a magyar kultúrában mélyen gyökerező lovak iránti szeretetet – jelentette ki Selmeczi Gabriella, a Fidesz szóvivője szombaton Szilvásváradon, Horváth László megyei kormánymegbízottal közösen tartott sajtótájékoztatóján.
Abban reménykedünk, hogy Magyarország Európa legnagyobb lovasközpontja lesz - mondta Selmeczi Gabriella a Heves megyei településen hétvégén zajló Lipicai Lovasfesztivál szombati programjait megelőzően. A Fidesz szóvivője arról beszélt, hogy a lovas kultúra érzelmileg is nagyon sokat ad minden korosztálynak, de gazdaságilag is nagyon fontos befektetés lehet: a lovas sportok, a lovas turizmus vendégeket vonz és munkahelyeket teremthet.
Selmeczi Gabriella emlékeztetett: a kormány átfogó stratégiája, a Kincsem Nemzeti Lovasprogram keretében szeptembertől már kétszáz általános iskolában tanulhatnak lovagolni a gyerekek, miután a lovaglás a nemzeti alaptanterv része lehet. Ez jó a hazai lovardáknak is, mert megnő a kihasználtságuk – tette hozzá.
Lovas szakmák: hol a becsület?
Közlése szerint a lovasterápiát szeretnék bevonni az egészségbiztosítási rendszerbe. A lovas turizmus fejlesztése szempontjából pedig nagy lépés, hogy Magyarország Európa legszabadabban belovagolható országa lesz, miután az erdőket is be lehet vonni a lovas programokba. Az ezt lehetővé tévő törvénymódosítás nyomán már 1140 kilométer lovas utat tártak fel – közölte. "Európai szinten is példa nélküli, hogy a lovasok és a kerékpárosok szabadon mozoghatnak erdeinkben" – mutatott rá a szóvivő.
"Szeretnénk visszaadni a lovas szakmák becsületét is: a szakképzésben már megjelentek az olyan szakmák, mint a lovas túravezető vagy a patkolókovács" – mondta Selmeczi Gabriella. Hozzátette: a kormány márciusban döntött számos lovas létesítmény, köztük a szilvásváradi lovasközpont fejlesztéséről is, a létesítmény 1,6 milliárd forintból újulhat meg.
Horváth László (Fidesz) országgyűlési képviselő, megyei kormánymegbízott elmondta: európai mércével is egyedülálló, hogy egy kormány nemzeti lovasprogramot alkosson. Hozzátette: a munka dandárja a vidékfejlesztési miniszterre hárul, az ő munkáját fogja segíteni miniszterelnöki megbízottként, de a program végrehajtásában szerepet vállal a gazdasági tárca és az Emberi Erőforrások Minisztériuma is. A szükséges forrásokat a költségvetésből biztosítják - tette hozzá.
Horváth László közlése szerint a létesítmény-fejlesztéseken túl lovas programokat is támogat a kormány, így a díjugrató világkupát, a nemzeti vágtát, a négyesfogat-hajtó EB-t és az OTP lovas világkupát. A képviselő emlékeztetett: az elmúlt másfél évben a regisztrált lovas szolgáltatók száma 60 százalékkal nőtt, de csökkentették a lótartás költségeit is, így például a lóútlevél ára nyolcezer forint helyett négyezer forint lett. Szavai szerint a lovas programot sikerült társadalmasítani: nőtt a rendezvényeken részt vevők száma, és új "lóhasználati" formák is megjelentek, mint például a lovas polgárőrség.
Itt van minden, amit az Otthon Start programról tudni kell, mielőtt belevágna

Változó hazai szabályozás: mit vár el az Ön cégétől a hatóság?
Sokakat érint - jöjjön el!
Klasszis Talks & Wine - Fenntarthatóság 2025 ősz
2025. szeptember 17.
LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
-
Gyilkos alkut kötött Ursula von der Leyen Trumppal?
12 órája
-
A magyar vétó mellett is keresi a lehetőséget az EU Ukrajna csatlakozásához
13 órája
-
Nagy Márton: az AI kitörési pont Magyarország számára
14 órája
-
Ezért közeledhet a magyar kormány Belaruszhoz
14 órája
-
Ilyen még nem volt: az M1-es bővítés kulisszatitkai – Klasszis Podcast
15 órája
-
Az egyik legnagyobb orosz olajfinomítót találta el az ukrán hadsereg
16 órája
-
Börtönbe küldené Soros Györgyöt Donald Trump
17 órája
- Szijjártó Péter ismét Minszkben járt: mit akarhat a magyar kormány Belarusztól?
- 15 százalékkal növelné a magyar GDP Nagy Márton az AI segítségével
- Magyar Péter elmondta, mi a terve az Otthon Starttal
- Magas halálozási rátájú, gyorsan terjedő kórházi fertőzés miatt aggódnak a szakemberek
- Orbán Viktor ezt látva még nem lesz elégedett – A hét ábrája
- A TikTok jövőjéről is szól a madridi amerikai-kínai találkozó
- Most már teljesen világos, miért volt Kötcse eddig zártkörű – olvasói kommentek
- Bendarzsevszkij Anton: kiderült, milyen drónok sérthették meg a lengyel légteret 2025. szeptember 11. 08:17
- A miniszterelnök bukása csak a kezdet, újabb csapást kapott Európa egyik kulcsországa 2025. szeptember 13. 08:55
- Levelet kaptak a Lettországban élő oroszok: el kell hagyniuk az országot 2025. szeptember 9. 08:29
- Szijjártó Péter máris reagált Ursula von der Leyen kemény szavaira 2025. szeptember 10. 14:21
- Áll a bál Kijevben Szijjártó Péter lépése miatt – megjött az ukrán válasz 2025. augusztus 29. 06:46
- Bendarzsevszkij Anton: kiderült, milyen drónok sérthették meg a lengyel légteret 2025. szeptember 11. 08:17
- Megszólalt Zelenszkij: Ukrajna akár területeket is hajlandó feladni a békéért 2025. augusztus 17. 16:19
- A nap képe: érdekes fotó bukkant fel Mészáros Lőrincről 2025. augusztus 29. 15:01
A magyar vétó mellett is keresi a lehetőséget az EU Ukrajna csatlakozásához
Az ukrán miniszterelnök-helyettes bizakodó.
Nagy Márton: az AI kitörési pont Magyarország számára
Egymillió magasabb hozzáadott értékű munkakör a cél.
-
Soha rosszabb félévet – jó számokkal zárt az MBH Bank2025. augusztus 28. 16:11
-
Év végén jöhet csak kamatcsökkentés2025. május 27. 17:01
-
A fizetésünk több mint harmadát a kiskereskedelemben hagyjuk2025. május 13. 14:44
-
Lassan újra mernek vásárolni a magyarok?2025. január 9. 13:18
-
Visszaesett az építőipari termelés volumene 2024 augusztusában2024. október 16. 11:55
-
Az MBH Bank jövőre a növekedés jelentős gyorsulását várja2024. október 15. 16:58
-
MBH Bank: év végére 4,5 százalékra is nőhet a pénzromlás üteme2024. szeptember 10. 13:59
-
Lebuktak az adóval trükközők – a NAV jobb belátásra bírta őket
17:33
-
Három vállalat, amely hosszú távon is erős növekedést ígér
16:58
-
Magyar Péter megválaszolt egy sokakat érdeklő kérdést
15:03
-
Csak bottal ütheti a világ a kínai autógyárak nyomát?
14:06
-
Mire elég most a kormány évekkel ezelőtt bevetett csodafegyvere?
12:01
-
Gombosi Pálinkafőző és Kovács Lázár (Chef): Együttműködés a Hagyományos Ízek Szolgálatában
15:56
-
Nesze neked Eger, egy kis pultravaló
09:16
-
Trump: a NATO-tagállamoknak fel kell hagyniuk az orosz olaj vásárlásával
17:49
-
Változásokkal indul az őszi szezon az Egri Termálfürdőben
11:05
-
Új kérdőívvel folytatódik az egri parkolási vita
08:17
-
Áll a bál Kijevben Szijjártó Péter lépése miatt – megjött az ukrán válasz
2025. augusztus 29. 06:46
-
Bendarzsevszkij Anton: kiderült, milyen drónok sérthették meg a lengyel légteret
2025. szeptember 11. 08:17
-
Megszólalt Zelenszkij: Ukrajna akár területeket is hajlandó feladni a békéért
2025. augusztus 17. 16:19
-
A nap képe: érdekes fotó bukkant fel Mészáros Lőrincről
2025. augusztus 29. 15:01
-
Ezzel boríthatta ki az Orbán-kormány az uniós főképviselőt
2025. augusztus 30. 17:19
-
Pogátsa Zoltán: Tévhit, hogy a Fidesz az osztogatással meg tudja nyerni a választásokat
2025. szeptember 14. 06:04
-
Ekkora távolságra képesek a Lengyelországban talált orosz drónok
2025. szeptember 14. 10:24
-
A franciáknak elege van, Macronnak mennie kell
2025. szeptember 14. 10:52
-
Gyilkos alkut kötött Ursula von der Leyen Trumppal?
2025. szeptember 14. 17:04
-
„Tárgyak zuhanhatnak le a levegőből” – riasztást kaptak egy romániai megye lakói
2025. szeptember 14. 09:09
