2p
A bíróság szerint a tettei súlya miatt kell végrehajtani az íteletet, korára való tekintet nélkül.

A német Alkotmánybíróság börtönbüntetésre ítélte azt 96 éves férfit, aki aktívan közreműködött az auschwitz-i haláltáborban – írja a Reuters. Oskar Groeninget „Auschwitz könyvelőjeként” emlegetik, mivel az ő munkája volt számba venni a raboktól elkobzott értékeket. A bíróság első fokon még 2015-ben hozta meg az ítéletet, de életkorára és egészségügyi állapotára hivatkozva késleltették rabosítását.

Az Alkotmánybíróság visszautasította az idős férfi ügyvédjének érvelését, aki szerint a Groening bebörtönzése – a kora miatt – az életét fenyegető tényező lenne. A bíróság szerint a férfi bűntetteinek súlya miatt elengedhetetlen, hogy végrehajtsák az ítéletet.

A bíró közleménye szerint a felperest bűnösnek találták több mint 300 ezer, gyilkossággal kapcsolatos esetben is, így különösen fontos az állam által kiszabott ítélet végrehajtása. További fellebbezésre már nincs lehetőség, az ítélet ugyanakkor nyitva hagyja annak a lehetőségét, hogy a férfit egészségügyi állapotától függően feltételesen szabadlábra helyezzék.

A 2015-ös bírósági tárgyalás alatt az ügyészek azzal érveltek, hogy bár Groening nem ölt meg senkit auschwitz-i szolgálata alatt, segítette a Harmadik Birodalom véres cselekedeteit azzal, hogy könyvelője volt a vonatról leszálló zsidóktól elkobzott értékeknek.  A férfi ügyére 2005-ben figyeltek fel, amikor interjúiban beszélt háborús tevékenységeiről.

Kísérteties párhuzamok: 1914 Németország, 2017 USA

Trump lépése az iráni atomalku felrúgásáról újabb mélypontra küldte Európa és az USA viszonyát. A német lapok már 1914-hez hasonlítják Trump lépését. Amerika egyik legtekintélyesebb biztonságpolitikai szakértője szerint is elképesztő párhuzamok vannak Trump és II. Vilmos német császár között, aki országát belevitte az első világháborúba. A Privátbankár.hu cikkét itt olvashatod. >>>

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Tavasszal üthet be a Magyarországgal szembeni túlzottdeficit-eljárás
Privátbankár.hu | 2025. december 22. 16:29
A tavaszi előrejelzési fordulóban javasolhatja az Európai Bizottság a Tanácsnak, hogy újabb szakaszba léptesse a túlzottdeficit-eljárást. Eközben a kormány a GDP 2,2 százalékának megfelelő pénzt osztogat el.
Makro / Külgazdaság Ötven kamiont beengednek a Hősök terére, de merre indulnak a többiek?
Privátbankár.hu | 2025. december 22. 15:01
Hétfőn délután megérkezett a Hősök terére a kamionos tüntetés konvoja. A térre azonban a rendőrség csak ötven járművet enged be, a többiek másfelé indulhatnak.
Makro / Külgazdaság Hiába szedett be sokkal többet a magyar állam – még sokkal többet költött
Privátbankár.hu | 2025. december 22. 12:33
Itt vannak a részletes adatok a költségvetés november végi helyzetéről.
Makro / Külgazdaság Fordul a kocka a benzinkutakon keddtől
Privátbankár.hu | 2025. december 22. 11:27
Most az autósok másik csoportja örülhet.
Makro / Külgazdaság Itt van, mekkorát ütött Trump a német autóiparon – nagyot
Privátbankár.hu | 2025. december 22. 10:44
Fellendülésre pedig nem érdemes fogadni.
Makro / Külgazdaság Döntött egy svájci bíróság: az egész világon aggódhatnak a multik
Privátbankár.hu | 2025. december 22. 10:29
Precedensértékű lehet az ítélet.
Makro / Külgazdaság Megvétózhatta volna Ukrajna hitelét Orbán Viktor – meglepő, ki beszélte le erről
Privátbankár.hu | 2025. december 22. 08:37
Félrehívták egy kicsit az uniós csúcs sorsdöntő pillanataiban.
Makro / Külgazdaság Ilyen még soha nem történt a magyar kereskedelemben
Privátbankár.hu | 2025. december 22. 07:47
Csökkent a terminálok száma – de miért?
Makro / Külgazdaság Mélypontok közelében tántorog a jen
Privátbankár.hu | 2025. december 22. 06:19
Hiába volt a kamatemelés?
Makro / Külgazdaság Olyan történt a Penny, a Lidl, és az Aldi üzleteiben, amit idén még nem tapasztaltunk
Kollár Dóra | 2025. december 22. 05:37
Árcsökkenést tapasztaltunk a diszkontokban.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG